+ 48 508 777 223Infolinia koronawirus 08:00 - 20:00

Szczepienia przeciw COVID-19 koronawirus w Warszawie

Bezpieczne oraz skuteczne szczepionki na koronawirusa Warszawa!  szczepionka na koronawirus - Warszawa

  Szczepienia przeciw COVID-19 Warszawa – główne założenia

  Kluczowym celem szczepienia na koronawirusa jest powstrzymanie pandemii COVID-19. W jaki sposób da się to osiągnąć? Szczepienia koronawirus Warszawa powinny być:

  • przede wszystkim bezpieczne, a jednocześnie skuteczne,
  • darmowe dla wszystkich obywateli, niezależnie od wieku oraz wykonywanego zawodu,
  • dobrowolne – każdy sam decyduje, czy chce się zaszczepić,
  • łatwo dostępne – powstaje coraz więcej różnorodnych punktów szczepień w Warszawie,
  • w wystarczającej ilości – na każdą osobę liczona jest podwójna dawka leku, ponieważ pacjent powinien się zaszczepić dwa razy,
  • w jak najszybszym czasie – sytuacja w świecie jest bardzo napięta, ilość zachorowań rośnie, pacjenci potrzebują rehabilitacji po covidowej. Właśnie dlatego podawanie szczepień COVID-19 powinno się rozpocząć jak najszybciej.

  Telefon do punktu szczepień


  +48 508 777 223

  Zapraszamy do kontaktu

  strzykawka a w tle fiolki ze szczepionką przeciwko covid-19

  Ochronne szczepienie na koronawirusa Warszawa

  Zgłosić się na zabieg iniekcji można telefoniczne lub osobiście w punkcie szczepień. Jedną z takich placówek w Warszawie jest przychodnia Nasz Gabinet. Szczepienie na COVID-19 odbywa się w sterylnych warunkach przez wyznaczonego do tego lekarza. Po podaniu preparatu immunologiczny układ człowieka wytwarza przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

  Szczepionki mRNA na COVID-19 są produkowane przez CureVac, Modernę oraz Pfizer/BioNTech. Każda z nich obejmuje dwie dawki na osobę podawane domięśniowo.
  Zanim szczepionka koronawirus trafiła na rynek medyczny, przeszła wstępne badania przedkliniczne oraz 3 fazy badań klinicznych. Gwarantuje to jej bezpieczność oraz skuteczność.

  Benefity dla osób po szczepieniu na COVID-19 Warszawa

  Wybierając nasz punkt szczepień w Nasz Gabinet Warszawa, należy pamiętać o wypełnieniu poniższego kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego.

  Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że każda osoba, która przyjmie dwie dawki szczepienia na koronawirusa, otrzyma następujące benefity:

  • zwolnienie z kwarantanny po przybyciu zza granicy;
  • zwolnienie z kwarantanny po kontakcie z osobą, która ma COVID-19;
  • nieuwzględnianie w obowiązujących ograniczeniach ilości osób podczas spotkań.

  Informacja o przyjęciu szczepionki będzie widoczna w specjalnej aplikacji, która umożliwia szybką i rzeczywistą weryfikację szczepienia COVID-19. Celem takiego programu jest zachęcenie jak największej ilości osób do skorzystania ze szczepionki na koronawirusa Warszawa. Motywacją jednak powinno być przede wszystkim troska o zdrowie swoje i swoich bliskich.

   

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje