pokaż menu

Blog

Gdzie szukać pomocy dla alkoholika ?

Problem alkoholizmu dotyka wielu osób, każdy jest narażony na wpadnięcie w nałóg. By walka z tą chorobą okazała się skuteczna należy najpierw rozpoznać objawy. Na ich podstawie można określić jak bardzo problem jest poważny. Decyzja o podjęciu leczenia musi być dobrowolna, warto przekonać osobę z problemem, że tylko podając się leczeniu będzie w stanie wrócić do normalnego życia. Jest to bardzo ważne gdyż w trakcie leczenia silna wola ma kluczowe znaczenie.

Podjęcie leczenia jest ważne, gdzie, więc można znaleźć pomoc dla alkoholika? W jaki sposób należy rozpocząć leczenie.

Leczenie alkoholizmu - Sposoby pomocy

 Pierwszym ze sposobów uzyskania pomocy dla alkoholika może być zwrócenie się do grupy Anonimowych Alkoholików. Można tam znaleźć poradę jak zachęcić osobę do przyjścia na spotkanie. Pojawienie się alkoholika na spotkaniu może przynieść wiele korzyści. Spotka tam ludzi z podobnymi problemami, przekona się naocznie, że nie jest jedyny. Dzięki temu, bardzo prawdopodobnie podejmie decyzję o podjęciu leczenia. Wtedy, osoba uzależniona będzie miała wsparcie w innych członkach grupy.

Kolejnym miejscem gdzie można uzyskać pomoc w walce z nałogiem jest gabinet lekarski. Po konsultacji, lekarz może zalecić zastosowanie esperalu. Jest to lek, który powoduje wstręt do spożywania alkoholu poprzez wywoływanie przykrych skutków po jego wypiciu. Działa przez rok, w tym czasie gwarantuje abstynencję. Może to pozwolić na wyjście z nałogu. Jeżeli jednak lekarz uzna, że esperal się nie sprawdzi może zalecić udanie się na terapię.

Kompleksowa terapia alkoholowa

W ciężkich przypadkach warto udać się do ośrodka leczenia uzależnień. W takim miejscu można znaleźć kompleksową pomoc. Leczenie rozpoczyna się od detoksykacji często zwanej detoksem. Ma on na celu odtrucie organizmu alkoholika. Usuwa toksyny nagromadzone w wyniku nadużywania alkoholu. Jego zadaniem jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych i równowagi wodnoelektrolitowej. Odtruwanie alkoholowe uzupełnia wypłukana z organizmu mikroelementy. Kolejnym ważnym zadaniem detoksu jest złagodzenie lub całkowite wyeliminowanie objawów zespołu abstynencyjnego. Jest on stanem zaburzeń somatycznych i psychicznych wynikających z nagłego odstawienia alkoholu. Może przybierać różne poziomy nasilenia, od niewielkiego niepokoju z nudnościami, zawrotami i bólami głowy, poprzez zagrażające życiu napady drgawkowe, aż po bardzo niebezpieczne majaczenia alkoholowe. Złagodzenie tego zespołu ułatwia pozostanie w trzeźwości.

Kolejnym etapem pomocy w ośrodku leczenia uzależnień jest psychoterapia. Najlepiej, gdy psychoterapia prowadzona jest w warunkach stacjonarnych. Leczenie odbywa się w grupach lub na zasadzie spotkań indywidualnych. Pozwala ona na zrozumienie mechanizmów, jakie kierują alkoholikiem i wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny. Tylko poprzez połączenie tych elementów terapia okaże się skuteczna.

Oferujemy kompleksowe leczenie alkoholizmu w następujących miejscowościach: Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawa, Szczecin, Katowice, Kielce - Zapraszamy do kontaktu! Pomagamy w najtrudniejszych sytuacjach.

Wyjście z matni

Alkoholizm jest poważnym problemem i potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Na szczęście jest wiele miejsc gdzie można taką pomoc uzyskać. Ważne jest jednak, aby osoba uzależniona z własnej woli chciała poddać się leczeniu.

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225