Lokalizacje

+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Test na koronawirusa w Naszym Gabinecie – szybka diagnoza w czasie pandemii

Narodowy Fundusz Zdrowia w marcu 2020 roku zwrócił się z prośbą, aby wszelkie świadczenia medyczne zostały ograniczone do niezbędnych działań lub zawieszone, jeśli jest taka możliwość. Alkoholizm należy do chorób przewlekłych, dlatego w tym przypadku leczenie może być kontynuowane. W klinice Nasz Gabinet nieustannie wszywamy esperal, wykonujemy detoks alkoholowy i prowadzimy terapie online. W trosce o poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów umożliwiamy również skorzystanie z szybkiego testu na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu.

Spis treści

  Szybki test na koronawirusa COVID-19 – jak wygląda?

  Dla wielu z naszych pacjentów przerwanie leczenia alkoholizmu mogłoby spowodować pogorszenie stanu psychicznego lub powrót do uzależnienia. Terapia musi być spójna. Może, a nawet powinna trwać bez względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa COVID-19. Dlatego specjaliści z kliniki Nasz Gabinet nie zrezygnowali z prowadzenia działań. Przychodnia jest przygotowana do przyjęć pacjentów zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia (MS) i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

  W trosce o bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój naszych pacjentów zdecydowaliśmy się na przeprowadzanie testów na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu. Badanie wykazuje występowanie przeciwciał z klasy IgG oraz IgM, które pozwalają stwierdzić, czy pacjent miał styczność z wirusem. Badanie jest szybkie, a jego dokładność jest oceniona przez producenta na poziomie 96-98%.

  Test w kierunku koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu:

  1. Specjalista z naszej kliniki pobiera próbkę krwi potrzebną do wykonania testu – wystarczy tylko nakłucie palca jak podczas badania glukozy.
  2. Pobrany materiał jest zasysany do pepitki jednorazowego użytku.
  3. Próbka krwi zostaje umieszczona w okienku płytki testowej.
  4. Do pobranego materiału dodajemy specjalistyczny płyn medyczny.
  5. Po ok. 10 minutach odczytujemy wynik testu na koronawirusa we Wrocławiu.

  Test na koronawirusa we Wrocławiu – cena: 250-300 zł*

  *koszt dla naszych pacjentów to 250 zł

  Z testu na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu w klinice Nasz Gabinet mogą skorzystać Nasi pacjenci po telefonicznym kontakcie pod bezpłatnym numer +48 690 511 511.

  Test na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu – ile trwa odczytywanie wyniku

  Wykonywana w naszej klinika szybka wersja testu na koronawirusa COVID-19 jest wiarygodna w 96-98%. Wyłącznie testy molekularne PCR dostępne w szpitalach dają 100% pewność. Prywatnie nie można z nich skorzystać. Tylko w momencie zagrożenia zakażeniem koronawirusem COVID-19 lub widocznych objawów testy są wykonywane. W klinice Nasz Gabinet nie musisz czekać 24 godzin na wynik. Diagnoza szybkiego testu na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu jest możliwa do zinterpretowania po 10 minutach od wykonania. Test trwa krótko i jest łatwy w wykonaniu.

  Test na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu – najważniejsze informacje dla pacjentów:

  • test pochodzi od polskiego dystrybutora,
  • jego wiarygodność to 96-98%,
  • posiada rekomendację Centers for Disease Control and Prevention (CDC) – agencji rządu Stanów Zjednoczonych,
  • test jest oznaczony certyfikatem CE oraz sygnowany oznaczeniem IVD,
  • jest rekomendowany przez Agencję Żywności i Leków w USA (FDA),
  • szybki test na COVID-19 został zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) w Polsce,
  • wykonywany w naszej klinice test na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu jest częścią listy dopuszczalnych badań przez Agencję Żywności i Leków w USA (FDA).

  Testy w kierunku koronawirusa COVID-19 – jak prawidłowo interpretować wynik

  1. Wynik ujemny – organizm nie wyprodukował przeciwciał w klasie IgG ani IgM.

  W przypadku szybkich testów na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu nie można zapominać o pojęciu “okienka serologicznego”. Od chwili zakażenia się wirusem do wytworzenia przeciwciał mija 10-12 dni. W tym czasie, mimo ujemnego wyniku, pacjent może być zarażony. Uzyskanie 100% pewności jest możliwe tylko po wykonaniu molekularnego testu PCR.

  1. Wynik dodatni w klasie IgM – świadczy o początkowej fazie zakażenia;
  2. Wynik dodatni w klasie IgG – pacjent przeszedł już chorobę, a organizm zyskał odporność.

  Dodatni wynik testu na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu w klasie IgM musi być potwierdzony przez badanie PCR po kontakcie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

  Dodatni wynik testu na koronawirusa COVID-19 we Wrocławiu może również świadczyć o reakcji krzyżowej z innymi wirusami z grupy SARS.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje