pokaż menu

Blog

Jak wygląda terapia alkoholowa?

Przebieg terapii alkoholowej powinien odbywać się według ściśle wyznaczonych punktów. Alkoholizm jest w dzisiejszych czasach wciąż jednym z najpopularniejszych nałogów, jakie istnieją. Terapia, mająca na celu pozbycie się problemu lub chociażby zminimalizowanie go, musi być przeprowadzona w sposób określony. Najpierw przeprowadza się detoksykację, która polega na odstawieniu alkoholu. W trakcie tego procesu podawane są osobie uzależnionej witaminy oraz składniki odżywcze drogą dożylną. Jest to pierwszy krok terapii alkoholowej. W ośrodkach terapii uzależnień stosuje się praktycznie takie same środki. Dzięki temu każda osoba, która jest uzależniona, ma szans wyleczyć się wszędzie i pozbyć się problemu alkoholowego. Podczas całego przebiegu terapii, odbywają się rozmowy z psychologami oraz terapeutami.

W jakim miejscu można odbyć terapię alkoholową?

Wiele jest w Polsce ośrodków, do których można pojechać na odwyk. Najczęściej są to miejsca, które znajdują się w malowniczych terenach – piękniejsze krajobrazy wpływają bowiem na stan psychiczny pacjentów. Dość często, ośrodki znajdują się nad morzem, ze względu na dużą zawartość jodu w powietrzu. Najczęściej wiele osób wybiera miejsca, które znajdują się niezbyt daleko rodzinnej miejscowości. Wiele jest miejsc, do jakich można pojechać w celu leczenia. Często osoby uzależnione mogą być przymusowo wysłane na taki odwyk. Ośrodki, w których odbywają się wszelkie terapie, mieszczą wiele osób, dzięki czemu dość duża liczba osób ma szansę w tym samym czasie zrozumieć, jak szkodliwy jest nałóg nie tylko dla nas, ale i dla naszej rodziny.

Czy każdy alkoholik musi odbyć terapię?

Terapia alkoholowa przeznaczona jest dla osób, które kompletnie nie radzą sobie z problemem, jakim jest uzależnienie od alkoholu. Dodatkowo, dość często można spotkać się z sytuacją, w której to alkoholicy wysyłani są przymusowo do ośrodka uzależnień, ponieważ stanowią poważne zagrożenie dla siebie oraz bliskich osób i społeczeństwa. Jednak nie za każdym razem każdy alkoholik jest poddawany terapii, nieważne czy z własnej woli czy z przymusu. Terapia, dzięki której mamy szansę pozbyć się uciążliwego problemu, jakim jest alkoholizm, stanowi najczęściej ostatnią deskę ratunku dla wszystkich tych, którzy są uzależnieni.

Terapia alkoholowa jako przymus oraz jako nasza decyzja

Często możemy usłyszeć, że ktoś został wysłany na terapię pod przymusem. Takie sytuacje mają miejsce w momencie, gdy osoba uzależniona stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa. Nieczęsto zdarzają się takie przypadki, jednak na przymusowy odwyk może wysłać nas sędzia w przypadku sprawy dotyczącej np. opieki nad dziećmi. Często jednak można otrzymać takie polecenie od lekarza. Odwyk jest równie często podejmowaną decyzją samodzielną. Wiele osób obecnie cierpi z powodu własnego uzależnienia, lub z powodu nałogu kogoś bliskiego. Decyzje takie jednak są podejmowane z wielu różnych przyczyn.

Czy na każdego terapia alkoholowa może zadziałać?

Każdy z nas jest inny, dlatego też ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy terapia zadziała na każdego w pożądany sposób. Jednak terapia alkoholowa ma dość osobliwy charakter, dlatego najczęściej jej tematyka dotyka każdego, często w inny sposób. Warto jednak przełamać poczucie wstydu i skorzystać z terapii. Wyjechanie do specjalnego ośrodka może nam naprawdę pomóc, a po powrocie z niego na pewno zauważymy wiele postępów, jakie zapewne osiągniemy dzięki skorzystaniu z terapii. Przebieg terapii jest dla każdego zupełnie innym doświadczeniem.

52 votes, average: 4,69 out of 552 votes, average: 4,69 out of 552 votes, average: 4,69 out of 552 votes, average: 4,69 out of 552 votes, average: 4,69 out of 5 (52 votes, average: 4,69 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225