Detoks alkoholowy – odtrucie oczyszczające organizm z toksyn

Detoks alkoholowy to najlepszy sposób złagodzenia niebezpiecznych i uciążliwych objawów choroby alkoholowej. Jego celem jest odtrucie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji nagromadzonych w tkankach i narządach podczas spożywania alkoholu. Ponadto detoks pozwala na przywrócenie pacjentowi komfortu psychicznego i fizycznego.

Wybierz zabieg:

zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 3h
zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 6h
zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 12h
zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 24h

Detoks alkoholowy i cała terapia ma na celu ułatwienie pacjentowi powrotu do trzeźwości. Alkohol jest najczęstszą formą używki. Dlatego też konieczne jest ciągłe uświadamianie pacjentom oraz osobom wyleczonym/ uczęszczającym na trapię, że silna wola jest najważniejsza w dalszym procesie detoksykacji.

Jak przebiega detoks alkoholowy w Nasz Gabinet?

 • Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzeniu zabiegu, osoba z Twojego bliskiego otoczenia będzie chciała podjąć się detoksu bądź jeśli informacje zawarte na stronie, nie spełniają Twoich oczekiwań zadzwoń do nas.
 • Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem na temat stanu jego zdrowia, wywiad składa się z:
 • Lekarz przed zabiegiem mierzy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą alkomatu,
 • Sprawdza parametry życiowe, akcje serca, ciśnienie, poziom glukozy,
 • Zbiera wywiad pacjenta (wiek, masa ciała, choroby współistniejące oraz przyjmowane leki),
 • Istnieje możliwość podłączenia nowoczesnego kardiomonitora w celu kontroli parametrów życiowych pacjenta.
 • Po odbyciu potrzebnych badań do wykonania zabiegu pacjent przechodzi do pokoju przeznaczonego do wykonywania detoksu alkoholowego, gdzie wykfalifikowany personel zajmuje się pacjentem podczas trwania całego detoksu. Zabieg odtrucia alkoholowego to indywidualna kwestia, zazwyczaj trwa od 3-5 dni, podczas tych dni pacjentem zajmuje się pielęgniarka, która przez cały czas trwania nadzoruje stan.
 • Z pacjenta organizmu zostają usunięte szkodliwe a nawet często niebezpieczne produkty metabolizmu alkoholu i toksyn, z jednym z ważnych czynników jest też wyrównanie gospodarki wolno – elektrolitowej, jest to nawodnienie organizmu w postaci płynów oraz elektrolitów.
 • Pacjent otrzymuje niezbędne witaminy do uzupełnienia niedoborów składników odżywczych oraz podawane są środki farmakologiczne, które działają wyciszająco na pacjenta.
 • Po zakończonym detoksie, jeżeli istnieje potrzeba – pacjentowi przepisywane są leki do domu. (Wskazane jest, aby pacjent został odebrany przez rodzinę bądź osobę z otoczenia oraz zakazane jest prowadzenie pojazdów bezpośrednio po detoksie alkoholowym).

Jak wygląda detoks alkoholowy?

Każdy detoks alkoholowy rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki. Ocenie poddawany jest ogólny stan zdrowia pacjenta oraz funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego. Badany jest również stan psychiczny pacjenta.

 

Odtruwanie organizmu ze szkodliwych substancji i toksyn jest dla pacjenta czasem bardzo trudnym. Aby było skuteczne potrzeba nie tylko fachowej i rzetelnej opieki lekarskiej w walce ze skutkami spożywania alkoholu. Potrzebna jest również ciągła opieka terapeutyczna.  Detoks alkoholowy powinien być odpowiednio rozłożony w czasie. Jest początkiem drogi do walki z nałogiem.

 

Niedopuszczalne jest zbyt szybkie dojście pacjenta do stanu trzeźwości. Nagłe obniżenie poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej jest jednym z najgorszych sposobów odtruwania. Grozi bowiem poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

 

Po zakończeniu detoksu alkoholowego i przejściu w stan abstynencji bardzo ważne jest kontynuowanie leczenia alkoholizmu. Odpowiednio dobrane leki pozwalają na zmniejszenie a czasem nawet całkowite zniwelowanie objawów towarzyszących uzależnieniu alkoholowemu. Poprawia się nie tylko kondycja fizyczna. Dzięki opiece terapeutów zasadniczo poprawia komfort psychiczny, w tym pokonanie lęków, zaburzeń świadomości czy pamięci.

 

Pokonanie uzależnienia alkoholowego jest bez wątpienia dużym sukcesem. Można zacząć układać swoje życie na nowo bez szkodliwego nałogu czy uzależnień od niebezpiecznych substancji.

Leczenie kaca przy pomocy detoksykacji

Detoksykacja to przede wszystkim leczenie objawów związanych z kilkudniowym spożyciem alkoholu, takich jak:

 • nudności, wymioty,
 • złe samopoczucie,
 • niepokój, bezsenność,
 • kołatanie serca.

Terapia polega na dożylnym podaniu kroplówek zawierających odpowiednie leki.

Czas trwania – 3-6 godzin.

Po zabiegu istnieje możliwości wszycia esperalu. Zabieg jest dopasowywany do potrzeb pacjenta.

Detoks i odtrucie alkoholowe – przełom w leczeniu alkoholizmu

Odtrucie alkoholowe jest przełomem w leczeniu alkoholizmu i wyprowadzaniem pacjenta z ciągów alkoholowych. Detoks to wyjątkowy sposób na oczyszczenie organizmu z bardzo szkodliwych metabolitów alkoholowych, co pozytywnie wpływa na proces regeneracji wyniszczonych alkoholem komórek i organów. Podajemy utracone w czasie ciągu alkoholowego elektrolity, witaminy, leki regenerujące wątrobę oraz poprawiające koncentrację. Usuwamy z organizmu szkodliwe toksyny.

 

Detoksykacja przez gamę wyselekcjonowanych płynów i leków reguluje gospodarkę wodną i elektrolitową, dostarczając pacjentowi niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mikroelementy. Odtrucie alkoholowe stanowi idealny pierwszy krok na drodze ku trzeźwości.

 

Detoks alkoholowy idealnie przygotowuje pacjenta i jego ciało przed dalszym leczeniem alkoholizmu, dlatego odtrucie alkoholowe jest rekomendowane w sytuacjach, gdy pacjent chce poddać się zabiegowi wszywki alkoholowej.

Przerywanie ciągu alkoholowego – detoks

Trwający 12/24 godziny detoks alkoholowy, to wyprowadzenie pacjenta z ciągu alkoholowego i leczenie objawów spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Przeciwdziałamy alkoholowemu zespołowi abstynencyjnemu.

Likwidujemy objawy:

 • Bóle głowy, zawroty, osłabienia
 • Nudności, wymioty
 • Biegunki, brak łaknienia, apetytu
 • Ogólne osłabienie
 • Kołatanie serca, tachykardia
 • Nadciśnienie, drżenie rąk

Wyrównujemy stan psychiczny pacjenta:

Nasi pacjenci mogą liczyć na stałą opiekę lekarza, nasza przychodnia świadczy dla pacjentów porady oraz konsultacje telefoniczne. W zależności od stanu pacjenta istnieje możliwość przedłużenia czasu trwania detoksykacji.

W zależności od stanu pacjenta istnieje możliwość przedłużenia czasu trwania zabiegu.

Przerywanie ciągu alkoholowego – pakiet rozszerzony

Pakiet rozszerzony detoksu przeznaczony jest dla najbardziej wymagających pacjentów. Nasz Gabinet zapewnia pełną anonimowość i dyskrecję.

Pacjent zyskuje:

 • ścisłą kontrolę i ciągłą opiekę personelu medycznego,
 • stały monitoring parametrów życiowych i stanu zdrowia,
 • rozszerzony zakres podawanych leków oraz suplementów,
 • czas realizacji zabiegu uzależniony od pełnej satysfakcji pacjenta.

Dodatkowe z detoksykacji alkoholowej przeprowadzanej w Nasz Gabinet:

 • nasi pacjenci mogą liczyć na stałą opiekę,
 • otrzymują leki nasenne oraz uspokajacie, co sprzyja regeneracji organizmu,
 • przychodnia świadczy dla swoich pacjentów porady oraz konsultacje telefoniczne.

W zależności od stanu pacjenta istnieje możliwość przedłużenia czasu trwania detoksykacji organizmu.

Przeczytaj:

Nasz Gabinet
Zaufanie

tysięcy pacjentów w Polsce i w Europie

Nasz Gabinet
Największa sieć

leczenia uzależnień alkoholowych w Polsce

Nasz Gabinet
Doświadczenie

zdobywane od 20 lat

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje