Esperal – wszywka alkoholowa

Esperal jest to lek stosowany w awersyjnej metodzie leczenia alkoholizmu. Główny składnik Disulfiram – dawniej Esperal – wszywany jest w znieczuleniu miejscowym pod powięź mięśnia pośladkowego. Okres działania leku i wszywki alkoholowej wynosi 8-10 miesięcy.

  Wybierz miasto, w którym przeprowadzamy zabiegi implantacji esperalu i zapoznaj się z ofertą:

  Lub zadzwoń +48 519 775 225

  Wybierz zabieg:

  Esperal Standard
  Esperal standard
  wszywka alkoholowa VIP
  pakiet vip esperal olsztyn
  esperal premium
  wszyscie esperalu w Olsztynie pakiet premiun
  wszywka alkoholowa gold wszyscie esperalu olsztyn
  leczenie choroby alkoholowej wszycie esperalu wszywki alkoholowej

  Esperal znany jest przede wszystkim z wywoływania nieprzyjemnych odczuć w momencie wypicia alkoholu podczas terapii. Odczucia, jakie towarzyszyć nam będą w takiej sytuacji, przypominają znanego wszystkim ‘kaca’. Metoda ta jest uważana za najbardziej skuteczną, ponieważ negatywne skutki, jakie możemy odczuwać po spożyciu alkoholu, za każdym razem będą do nas wracać nawet po przerwaniu terapii. Jest to dość nietuzinkowy sposób na radzenie sobie z problemem alkoholowym, jednakże warto zastosować ten typ terapii, aby raz na zawsze pozbyć się problemu alkoholowego.

  Czy z wszywką alkoholową można pić?

  Łączenie leku z alkoholem jest absolutnie zakazane, z uwagi na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia zdrowia. Dodatkowo powinno unikać się również spożywania produktów mogących zawierać alkohol (słodycze itp.) oraz tego typu kosmetyków, z uwagi na ryzyko wystąpienia reakcji. Pomimo panującej opinii wśród niektórych osób uzależnionych, nie ma możliwości “przepicia” wszywki. Wszelkie próby mogą doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

  Reakcja wszywki alkoholowej w połączeniu z alkoholem

  • Wymioty
  • Zawroty głowy
  • Zaczerwieniona twarz
  • Pokrzywka
  • Ból głowy
  • Nudności
  • Duszności
  • Pocenie się
  • Tachykardia

  W skrajnych przypadkach, gdy ilość alkoholu była większa, może dojść nawet do zawału lub trwałego uszkodzenia wątroby.

  Substancja aktywna leku esperalu ma bardzo ważne działanie. Blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu. Proces ten odbywa się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Esperal zapobiega przekształcaniu się szkodliwego aldehydu na nieszkodliwy kwas octowy.

  Wszywka alkoholowa – przebieg zabiegu zaszycia esperalu

  Zabieg wszycia esperalu polega na podskórnym umieszczeniu preparatu. Popularna “wszywka alkoholowa” swoją skuteczność zawdzięcza wymuszeniu abstynencji alkoholowej. Lek jest w postaci tabletek, o których ilości zawsze decyduje lekarz wykonujący zabieg implantacji wszywki alkoholowej.

  Po zapoznaniu się pacjenta z wszelkimi mogącymi wystąpić powikłaniami związanymi z łączeniem wszywki alkoholowej z spożywanym alkoholem, chirurg przystępuje do wykonania zabiegu. Najpierw podawane jest znieczulenie miejscowe, które zadba o to aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu. Po około 20 minutach kiedy znieczulenie osiągnie swoje pełne działanie lekarz wprowadzi wcześniej przygotowaną dawkę leku kilka centymetrów pod skórę.

  Wszycie esperalu w naszych gabinetach – charakterystyka:

  • wszywki alkoholowe to zabieg bezpieczny i całkowicie bezbolesny,
  • zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy,
  • wprowadzamy znieczulenie miejscowe, które działa również po zabiegu.

  Szukając sposobu na skuteczną abstynencję, warto zwrócić uwagę na terapię leczenia alkoholizmu opartą na leku esperal. Kuracja esperalem w formie wszywki alkoholowej jest istotną częścią farmakologicznej terapii awersyjnej, która ma wielu zwolenników. Metoda leczenia wykorzystująca esperal daje bardzo dobre wyniki i skutecznie wymusza abstynencję. Kluczem tej terapii jest substancja czynna disulfiram. Poprzez swoje działanie odpowiada za wytworzenie w podświadomości pacjenta bariery i niechęci do sięgania po alkohol.

  Cały zabieg jest bezbolesny, a pacjent musi zgłosić się ewentualnie na ściągniecie szwów (gdy wybrał taki standard zabiegu)  i dbać, aby nie moczyć rany podczas pierwszych kilku dni od interwencji chirurga.

  Poza tym po kilku dniach rana zazwyczaj jest już znacznie zagojona i pacjent może powrócić do pełnej aktywności pamiętając jednak, że pod żadnym pozorem nie wolno mu spożywać alkoholu. Okres działania pojedynczej dawki leku to 8-12 miesięcy, a po tym czasie pacjent może zaszyć się przed alkoholem ponownie.

  Po wszywkę alkoholową często sięgają po ludzie zmęczeni i wycieńczeni wielodniowymi ciągami alkoholowymi, których nie potrafią samodzielnie przerwać. Z tego punktu widzenia wszywka stanowi „anioła stróża”, który dzień i noc dba o to aby chory nie przyjmował kolejnej dawki alkoholu tylko dotrzymał abstynencję.

  Niestety wszywka to nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Z jej działania nie będą mogli skorzystać ludzie, którzy:

  • nie wykazują odpowiedniej motywacji do wytrzymania w abstynencji,
  • cierpią na choroby układowe nerek czy wątroby,
  • mają uczulenie na główny składnik – Disulfiram,
  • kobiety ciężarne i karmiące piersią – absolutnie nie mogą zdecydować się na terapię esperalem,
  • osoby cierpiące na nowotwór, choroby serca lub układu pokarmowego,

  Dlatego też na konsultacji z lekarzem, która wyprzedza podjęcie decyzji o leczeniu alkoholizmu, należy wymienić wszystkie swoje przebyte i aktualne choroby. Pozostali pacjenci z reguły będą mogli postarać się o zabieg wszycia tabletek z substancja czynną chociaż tutaj decyzję zawsze podejmuje lekarz.

  Dlaczego wszywka alkoholowa nie działa?

  Działanie wszywki alkoholowej opiera się na wytworzeniu w umyśle chorego silnego lęku przed utratą zdrowia lub życia w sytuacji spożycia alkoholu. Niemniej jednak, jeśli uzależniony dodatkowo nie bierze udziału w terapii, a korzysta jedynie z pomocy leku, pragnienie picia może być silniejsze. Dodatkowo, wszywka może nie spełnić swojej funkcji, jeśli decyzja o jej zaaplikowaniu nie wyniknęła z inicjatywy pacjenta, a raczej w wyniku presji ze strony bliskich. W takim przypadku można spodziewać się, że uzależniony skoncentruje się na przeczekaniu okresu działania leku, a po jego zakończeniu natychmiast wróci do picia.

  Esperal Standard:

  Kuracje leczenia alkoholizmu poprzez stosowanie esperalu w formie wszywki są cenione ze względu na ogromną wydajność. Czas działania wszywki alkoholowej po jednorazowej aplikacji utrzymuje się nawet do roku.

  Przedstawiona opcja jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem problemu alkoholowego. Dzięki implantacji esperalu pacjent ma zwiększone szanse na wyjście z alkoholizmu i na rozpoczęcie nowego życia.

  Esperal VIP:

  Nasza oferta Esperal VIP skierowana jest do pacjentów, którzy oczekują najlepszych standardów. Gwarantujemy w tej wersji opiekę na wysokim, europejskim poziomie, gdzie pacjent i jego zdrowie są w centrum zainteresowania.

  Esperal VIP to:

  • większa ilość esperalu w tabletkach,
  • zastrzyk z antybiotykiem (minimalizuje ryzyko powikłań infekcyjnych),
  • szwy, które są zdejmowane po 10-14 dniach,
  • 1 darmowa konsultacja z naszym lekarzem.

  Leczenie alkoholizmu nie musi być uciążliwe. Klinika Nasz Gabinet wprowadza najwyższe standardy leczenia uzależnienia od alkoholu na polskim rynku.

  Esperal Premium:

  Wieloletnie doświadczenie pomogło nam zrozumieć potrzeby naszych pacjentów. Wiemy, że ważny jest nie tylko efekt leczenia alkoholizmu, ale również uczucie komfortu w trakcie terapii. Przygotowaliśmy wariantu zabiegu Esperal Premium dla bardziej wymagających pacjentów.

  Zabieg wszycia esperalu zapewnia:

  • większa dawka wszywki alkoholowej,
  • szwy, których nie trzeba usuwać,
  • domięśniowe antybiotyki,
  • 1 konsultacja lekarska (w cenie zabiegu),
  • profesjonalna pomoc medyczna.

  Esperal Gold:

  Informacje o zabiegu:

  • maksymalna dawka leku esperal,
  • rozpuszczalne szwy,
  • antybiotyk w strzykawce,
  • 2 bezpłatne kontrolne wizyty lekarskie,
  • najwyższy komfort leczenia.

   

  Przeczytaj:

  Esperal – Informacje

  Esperal jest substancją czynną, która w połączeniu z alkoholem wywiera silne, toksyczne działanie na organizm. W zależności od wypitej ilości alkoholu prowadzi do utraty wzroku, zaburzeń świadomości, nieodwracalnych zmian w wątrobie, pracy serca, nawet śmierci.

  Lek aktywowany jest tylko w połączeniu z alkoholem – nie działa w połączeniu z innymi lekami oraz nie posiada działań ubocznych. Esperal implantowany jest w znieczuleniu miejscowym głęboko do warstwy mięśniowej. To szybkie i bezbolesne rozwiązanie, które skutecznie wymusza abstynencję.

  Zabieg trwa 30 minut. Pacjent jest po nim zdolny do pracy i aktywności fizycznej! Po 7 dniach po zabiegu pozostaje jedynie niewielka blizna. Jednorazowy zabieg pozwala na działanie leku do 12 miesięcy.

  Wszyscy pacjenci mogą liczyć na porady i konsultacje telefoniczne.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy po zabiegu mogę pracować? Wykonuję pracę fizyczną.

  Tak, po zabiegu można pracować. W razie przybrudzenia czy spocenia, należy przemywać wodą utlenioną miejsce wszycia, zakładać czyste opatrunki.

  Jak długo goi się miejsce zabiegu?

  Okres gojenia się miejsca zabiegu to 10 dni. Należy w tym czasie zmieniać opatrunki, a po 10 dniach należy ściągnąć szwy.

  Jak długo działa lek?

  Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, ale w praktyce działa on do 12 miesięcy. Pacjenci mogą ustalić z lekarzem wykonującym zabieg kwestie związane z dawką, co przekłada się na czas jej działania.

  Kolega miał “wszywkę”, mówi, że można ją “przepić”. Czy to prawda?

  Picie alkoholu po zabiegu powoduje silne dolegliwości i niszczy organizm. Wraz z pojawieniem się alkoholu we krwi pacjent narażony jest m.in. na kołatanie serca, niepokój, czy reakcję skórne. Większe dawki nieodwracalnie uszkadzają wątrobę, prowadząc do zgonu. Tym samym nie ma możliwości “przepicia” wszywki wykonanej profesjonalnie i z wiadomego pochodzenia.

  Gdzie jest wszywany lek?

  Podpowięźniowo, najczęściej jest to okolica pośladka. Minimalizuje dolegliwości bólowe związane z ruchem, oraz zapewnia lepsze gojenie się.

  Czy mogę zażywać inne leki mając wszywkę?

  Tak. Esperal nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Nie wolno zażywać leków zawierających alkohol.

  Jak wygląda działanie wszywki esperal?

  Wszywka to sposób na powstrzymanie nadużywania alkoholu. Hamuje i spowalnia metabolizm płynu etylowego we krwi alkoholików. W chwili rozkładu alkoholu daje o sobie znać aldehyd octowy. Disulfiram kontroluje jego rozkład. Ze względu na opóźnienie tego procesu pacjenci odczuwają silne objawy zatrucia alkoholowego.

  Nasz Gabinet
  Zaufanie

  tysięcy pacjentów w Polsce i w Europie

  Nasz Gabinet
  Największa sieć

  leczenia uzależnień alkoholowych w Polsce

  Nasz Gabinet
  Doświadczenie

  zdobywane od 20 lat

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje