+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Esperal i wszywka alkoholowa



  Lub zadzwoń +48 519 775 225

  Nasza oferta

  Wszycie esperalu – przebieg

  Zabieg wszycia esperalu polega na podskórnym umieszczeniu preparatu. Popularna “wszywka alkoholowa” swoją skuteczność zawdzięcza wymuszeniu abstynencji alkoholowej. Lek jest w postaci tabletek. O ich ilości decyduje lekarz, który wykonuje zabieg.

  Wszycie esperalu w naszych gabinetach – charakterystyka:

  • wszywki alkoholowe to zabieg bezpieczny i całkowicie bezbolesny,
  • zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy,
  • wprowadzamy znieczulenie miejscowe, które działa również po zabiegu.

  Szukając sposobu na skuteczną abstynencję, warto zwrócić uwagę na terapię leczenia alkoholizmu opartą na leku esperal. Kuracja esperalem w formie wszywki alkoholowej jest istotną częścią farmakologicznej terapii awersyjnej, która ma wielu zwolenników. Metoda leczenia wykorzystująca esperal daje bardzo dobre wyniki i skutecznie wymusza abstynencję. Kluczem tej terapii jest substancja czynna zawarta w esperalu (disulfiram). Poprzez swoje działanie odpowiada za wytworzenie w podświadomości pacjenta bariery i niechęci do sięgania po alkohol.

  Wszywka alkoholowa jest także niezwykle wydajnym sposobem leczenia, gdyż jednorazowa aplikacja esperalu działa aż rok.

  Zaszycie alkoholowe i kompleksowe zabiegi leczenia alkoholizmu przeprowadzamy w naszych placówkach w całej Polsce. Wybierz miasto i zapoznaj się ze szczegółową ofertą naszych przychodni w których przeprowadzamy zabiegi wszywek alkoholowych.

  Esperal Standard:

  Kuracje leczenia alkoholizmu poprzez stosowanie esperalu w formie wszywki są cenione ze względu na ogromną wydajność. Czas działania wszywki alkoholowej po jednorazowej aplikacji utrzymuje się nawet do roku.

  Przedstawiona opcja jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem problemu alkoholowego. Dzięki implantacji esperalu pacjent ma zwiększone szanse na wyjście z alkoholizmu i na rozpoczęcie nowego życia.

  Esperal VIP:

  Nasza oferta Esperal VIP skierowana jest do pacjentów, którzy oczekują najlepszych standardów. Gwarantujemy w tej wersji opiekę na wysokim, europejskim poziomie, gdzie pacjent i jego zdrowie są w centrum zainteresowania.

  Esperal VIP to:

  • większa ilość esperalu w tabletkach,
  • zastrzyk z antybiotykiem (minimalizuje ryzyko powikłań infekcyjnych),
  • szwy, które są zdejmowane po 10-14 dniach,
  • 1 darmowa konsultacja z naszym lekarzem.

  Leczenie alkoholizmu nie musi być uciążliwe. Klinika Nasz Gabinet wprowadza najwyższe standardy leczenia uzależnienia od alkoholu na polskim rynku.

  Esperal Premium:

  Wieloletnie doświadczenie pomogło nam zrozumieć potrzeby naszych pacjentów. Wiemy, że ważny jest nie tylko efekt leczenia alkoholizmu, ale również uczucie komfortu w trakcie terapii. Przygotowaliśmy wariantu zabiegu Esperal Premium dla bardziej wymagających pacjentów.

  Zabieg wszycia esperalu zapewnia:

  • większa dawka wszywki alkoholowej,
  • szwy, których nie trzeba usuwać,
  • domięśniowe antybiotyki,
  • 1 konsultacja lekarska (w cenie zabiegu),
  • profesjonalna pomoc medyczna.

  Esperal Gold:

  Informacje o zabiegu:

  • maksymalna dawka leku esperal,
  • rozpuszczalne szwy,
  • antybiotyk w strzykawce,
  • 2 bezpłatne kontrolne wizyty lekarskie,
  • najwyższy komfort leczenia.

  Proces wszycia esperalu w naszych klinikach:

  Ikona telefonu
  konsultacja telefoniczna i zapis na zabieg
  1
  ikona lekarza
  badanie wtępne w gabinecie - wywiad medyczny
  2
  Ikona długopisu
  podpisanie zgody na leczenie
  3
  Ikona strzykawki do zastrzyku antyalkoholowego
  podanie znieczulenia miejscowego
  4
  Ikona skalpela
  implantacja disulfiramu
  5
  ikona dokumentacji medycznej
  wręczenie dokumentacji medycznej
  6

  Esperal – Informacje

  Esperal jest substancją czynną, która w połączeniu z alkoholem wywiera silne, toksyczne działanie na organizm. W zależności od wypitej ilości alkoholu prowadzi do utraty wzroku, zaburzeń świadomości, nieodwracalnych zmian w wątrobie, pracy serca, nawet śmierci.

  Lek aktywowany jest tylko w połączeniu z alkoholem – nie działa w połączeniu z innymi lekami oraz nie posiada działań ubocznych. Esperal implantowany jest w znieczuleniu miejscowym głęboko do warstwy mięśniowej. To szybkie i bezbolesne rozwiązanie, które skutecznie wymusza abstynencję.

  Zabieg trwa 30 minut. Pacjent jest po nim zdolny do pracy i aktywności fizycznej! Po 7 dniach po zabiegu pozostaje jedynie niewielka blizna. Jednorazowy zabieg pozwala na działanie leku do 12 miesięcy.

  Wszyscy pacjenci mogą liczyć na porady i konsultacje telefoniczne.

  FAQ

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny? Czy muszę zażywać leki przeciwbólowe po zabiegu?

  Dzięki znieczuleniu miejscowemu pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeprowadzania zabiegu. Znieczulenie działa również po zabiegu, dlatego nie ma konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych.

  Czy po zabiegu mogę pracować? Wykonuję pracę fizyczną.

  Tak, po zabiegu można pracować. W razie przybrudzenia czy spocenia, należy przemywać wodą utlenioną miejsce wszycia, zakładać czyste opatrunki.

  Kolega miał „wszywkę”, mówi, że można ją „przepić”. Czy to prawda?

  Picie alkoholu po zabiegu powoduje silne dolegliwości i niszczy organizm. Wraz z pojawieniem się alkoholu we krwi pacjent narażony jest m.in. na kołatanie serca, niepokój, czy reakcję skórne. Większe dawki nieodwracalnie uszkadzają wątrobę, prowadząc do zgonu. Tym samym nie ma możliwości “przepicia” wszywki wykonanej profesjonalnie i z wiadomego pochodzenia.

  Gdzie jest wszywany lek?

  Podpowięźniowo, najczęściej jest to okolica pośladka. Minimalizuje dolegliwości bólowe związane z ruchem, oraz zapewnia lepsze gojenie się.

  Jak długo działa lek?

  Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, ale w praktyce działa on do 12 miesięcy. Pacjenci mogą ustalić z lekarzem wykonującym zabieg kwestie związane z dawką, co przekłada się na czas jej działania.

  Jak długo się czeka na zabieg?

  Dostępność naszych lekarzy daje możliwość wykonania zabiegu nawet w samym dniu zgłoszenia się.

  Jak działa lek?

  Jest to lek, który zmienia metabolizm alkoholu. Podczas rozkładu alkoholu powstaje związek o nazwie aldechyd octowy, który jest związkiem trującym i odpowiada za złe samopoczucie. Lek ten blokuje rozkład tego związku, przez co dochodzi do jego kumulacji w organizmie i do ciężkiego zatrucia. Duże dawki alkoholu mogą zabić pacjenta, zaś małe ilości nawet słabego alkoholu mogą uszkodzić narządy wewnętrzne.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje