
Czy esperal sprzedawany jest na receptę?
Tabletki esperal (disulfiram) wspomagają leczenie choroby alkoholowej. Coraz częściej są wybierane jako element terapii awersyjnej. …
Wybierz zabieg:
Esperal znany jest przede wszystkim z wywoływania nieprzyjemnych odczuć w momencie wypicia alkoholu podczas terapii. Odczucia, jakie towarzyszyć nam będą w takiej sytuacji, przypominają znanego wszystkim ‘kaca’. Metoda ta jest uważana za najbardziej skuteczną, ponieważ negatywne skutki, jakie możemy odczuwać po spożyciu alkoholu, za każdym razem będą do nas wracać nawet po przerwaniu terapii. Jest to dość nietuzinkowy sposób na radzenie sobie z problemem alkoholowym, jednakże warto zastosować ten typ terapii, aby raz na zawsze pozbyć się problemu alkoholowego.
Łączenie leku z alkoholem jest absolutnie zakazane, z uwagi na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia zdrowia. Dodatkowo powinno unikać się również spożywania produktów mogących zawierać alkohol (słodycze itp.) oraz tego typu kosmetyków, z uwagi na ryzyko wystąpienia reakcji. Pomimo panującej opinii wśród niektórych osób uzależnionych, nie ma możliwości “przepicia” wszywki. Wszelkie próby mogą doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.
W skrajnych przypadkach, gdy ilość alkoholu była większa, może dojść nawet do zawału lub trwałego uszkodzenia wątroby.
Substancja aktywna leku esperalu ma bardzo ważne działanie. Blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu. Proces ten odbywa się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Esperal zapobiega przekształcaniu się szkodliwego aldehydu na nieszkodliwy kwas octowy.
Zabieg wszycia esperalu polega na podskórnym umieszczeniu preparatu. Popularna “wszywka alkoholowa” swoją skuteczność zawdzięcza wymuszeniu abstynencji alkoholowej. Lek jest w postaci tabletek, o których ilości zawsze decyduje lekarz wykonujący zabieg implantacji wszywki alkoholowej.
Po zapoznaniu się pacjenta z wszelkimi mogącymi wystąpić powikłaniami związanymi z łączeniem wszywki alkoholowej z spożywanym alkoholem, chirurg przystępuje do wykonania zabiegu. Najpierw podawane jest znieczulenie miejscowe, które zadba o to aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu. Po około 20 minutach kiedy znieczulenie osiągnie swoje pełne działanie lekarz wprowadzi wcześniej przygotowaną dawkę leku kilka centymetrów pod skórę.
Wszycie esperalu w naszych gabinetach – charakterystyka:
Szukając sposobu na skuteczną abstynencję, warto zwrócić uwagę na terapię leczenia alkoholizmu opartą na leku esperal. Kuracja esperalem w formie wszywki alkoholowej jest istotną częścią farmakologicznej terapii awersyjnej, która ma wielu zwolenników. Metoda leczenia wykorzystująca esperal daje bardzo dobre wyniki i skutecznie wymusza abstynencję. Kluczem tej terapii jest substancja czynna disulfiram. Poprzez swoje działanie odpowiada za wytworzenie w podświadomości pacjenta bariery i niechęci do sięgania po alkohol.
Cały zabieg jest bezbolesny, a pacjent musi zgłosić się ewentualnie na ściągniecie szwów (gdy wybrał taki standard zabiegu) i dbać, aby nie moczyć rany podczas pierwszych kilku dni od interwencji chirurga.
Poza tym po kilku dniach rana zazwyczaj jest już znacznie zagojona i pacjent może powrócić do pełnej aktywności pamiętając jednak, że pod żadnym pozorem nie wolno mu spożywać alkoholu. Okres działania pojedynczej dawki leku to 8-12 miesięcy, a po tym czasie pacjent może zaszyć się przed alkoholem ponownie.
Po wszywkę alkoholową często sięgają po ludzie zmęczeni i wycieńczeni wielodniowymi ciągami alkoholowymi, których nie potrafią samodzielnie przerwać. Z tego punktu widzenia wszywka stanowi „anioła stróża”, który dzień i noc dba o to aby chory nie przyjmował kolejnej dawki alkoholu tylko dotrzymał abstynencję.
Niestety wszywka to nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Z jej działania nie będą mogli skorzystać ludzie, którzy:
Dlatego też na konsultacji z lekarzem, która wyprzedza podjęcie decyzji o leczeniu alkoholizmu, należy wymienić wszystkie swoje przebyte i aktualne choroby. Pozostali pacjenci z reguły będą mogli postarać się o zabieg wszycia tabletek z substancja czynną chociaż tutaj decyzję zawsze podejmuje lekarz.
Działanie wszywki alkoholowej opiera się na wytworzeniu w umyśle chorego silnego lęku przed utratą zdrowia lub życia w sytuacji spożycia alkoholu. Niemniej jednak, jeśli uzależniony dodatkowo nie bierze udziału w terapii, a korzysta jedynie z pomocy leku, pragnienie picia może być silniejsze. Dodatkowo, wszywka może nie spełnić swojej funkcji, jeśli decyzja o jej zaaplikowaniu nie wyniknęła z inicjatywy pacjenta, a raczej w wyniku presji ze strony bliskich. W takim przypadku można spodziewać się, że uzależniony skoncentruje się na przeczekaniu okresu działania leku, a po jego zakończeniu natychmiast wróci do picia.
Kuracje leczenia alkoholizmu poprzez stosowanie esperalu w formie wszywki są cenione ze względu na ogromną wydajność. Czas działania wszywki alkoholowej po jednorazowej aplikacji utrzymuje się nawet do roku.
Przedstawiona opcja jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem problemu alkoholowego. Dzięki implantacji esperalu pacjent ma zwiększone szanse na wyjście z alkoholizmu i na rozpoczęcie nowego życia.
Nasza oferta Esperal VIP skierowana jest do pacjentów, którzy oczekują najlepszych standardów. Gwarantujemy w tej wersji opiekę na wysokim, europejskim poziomie, gdzie pacjent i jego zdrowie są w centrum zainteresowania.
Esperal VIP to:
Leczenie alkoholizmu nie musi być uciążliwe. Klinika Nasz Gabinet wprowadza najwyższe standardy leczenia uzależnienia od alkoholu na polskim rynku.
Wieloletnie doświadczenie pomogło nam zrozumieć potrzeby naszych pacjentów. Wiemy, że ważny jest nie tylko efekt leczenia alkoholizmu, ale również uczucie komfortu w trakcie terapii. Przygotowaliśmy wariantu zabiegu Esperal Premium dla bardziej wymagających pacjentów.
Informacje o zabiegu:
Tabletki esperal (disulfiram) wspomagają leczenie choroby alkoholowej. Coraz częściej są wybierane jako element terapii awersyjnej. …
Leczenie alkoholizmu wymaga od osoby uzależnionej chęci do podjęcia terapii. Nie ma jednego sposobu, który …
Wszycie esperalu obecnie stosowane jest najczęściej podczas leczenia choroby alkoholowej. Implantowane wszywki alkoholowe w formie …
Ludzie nieustannie szukają sposobu, dzięki któremu prościej będzie zrozumieć chorobę alkoholową, a przede wszystkim ją …
Jak długo działa wszywka esperal i jakie czynności warto wykonać w tym okresie? Wszywka alkoholowa …
Esperal, znany również jako wszywka alkoholowa ma postać tabletek wspomagających leczenie alkoholizmu. Jest to niezwykle …
Wszywka alkoholowa, znana również jako esperal, to jeden z najpopularniejszych sposobów walki z uzależnieniem. Wynika …
Disulfiram to popularny lek wykorzystywany w terapiach antyalkoholowych. Działanie związku organicznego opiera się na hamowaniu …
Esperal jest substancją czynną, która w połączeniu z alkoholem wywiera silne, toksyczne działanie na organizm. W zależności od wypitej ilości alkoholu prowadzi do utraty wzroku, zaburzeń świadomości, nieodwracalnych zmian w wątrobie, pracy serca, nawet śmierci.
Lek aktywowany jest tylko w połączeniu z alkoholem – nie działa w połączeniu z innymi lekami oraz nie posiada działań ubocznych. Esperal implantowany jest w znieczuleniu miejscowym głęboko do warstwy mięśniowej. To szybkie i bezbolesne rozwiązanie, które skutecznie wymusza abstynencję.
Zabieg trwa 30 minut. Pacjent jest po nim zdolny do pracy i aktywności fizycznej! Po 7 dniach po zabiegu pozostaje jedynie niewielka blizna. Jednorazowy zabieg pozwala na działanie leku do 12 miesięcy.
Wszyscy pacjenci mogą liczyć na porady i konsultacje telefoniczne.
Esperal jest lekiem, który zmienia metabolizm alkoholu. Podczas rozkładu alkoholu powstaje związek o nazwie aldechyd octowy, który jest związkiem trującym i odpowiada za złe samopoczucie. Lek ten blokuje rozkład tego związku, przez co dochodzi do jego kumulacji w organizmie i do ciężkiego zatrucia. Duże dawki alkoholu mogą zabić pacjenta, zaś małe ilości nawet słabego alkoholu mogą uszkodzić narządy wewnętrzne.
Wszycie Esperalu nie ma działań ubocznych. Pacjent nie odczuwa leku w organizmie, dzięki czemu nie ma on wpływu na ogólne samopoczucie.
Trzeba odczekać 24-48 godzin od ostatniego spożycia alkoholu.
Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, ale w praktyce działa on do 12 miesięcy. Pacjenci mogą ustalić z lekarzem wykonującym zabieg kwestie związane z dawką, co przekłada się na czas jej działania.
Podpowięźniowo, najczęściej jest to okolica pośladka. Minimalizuje dolegliwości bólowe związane z ruchem, oraz zapewnia lepsze gojenie się.
Dzięki znieczuleniu miejscowemu pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeprowadzania zabiegu. Znieczulenie działa również po zabiegu, dlatego nie ma konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych.
Okres gojenia się miejsca zabiegu to 10 dni. Należy w tym czasie zmieniać opatrunki, a po 10 dniach należy ściągnąć szwy.