Detoks alkoholowy i odtrucie alkoholowe Warszawa

Detoks w Warszawie, jest to zabieg odtrucia alkoholowego organizmu po spożyciu większej ilości alkoholu polegający na dożylnym podaniu leków. Mający na celu oczyścić organizm z niebezpiecznych toksyn etylowych, dostarczając mu niezbędne składniki i witaminy. Tym samym wpływa na lepsze samopoczucie pacjenta przygotowując go do trzeźwości i wyjścia z ciągu alkoholowego.

Detoksykacja alkoholowa w prywatnej klinice

Odtruwanie poalkoholowe Warszawa:

zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 3h
zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 6h
zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 12h
zabieg detoksu alkoholowego, kroplówka, 24h

Profesjonalne odtrucie i detoks alkoholowy w Warszawie

Detoks alkoholowy, znany także jako odtrucie alkoholowe lub kroplówka na kaca, to terapia oferowana przez Nasz Gabinet Warszawa w naszym oddziale przy ul. Klimczaka 8 na Wilanowie. Pomagamy pacjentom z Warszawy i poszczególnych dzielnic: Mokotów, Ursynów, Żoliborz, Bielany, Ochota, Śródmieście, Praga oraz okolic.

Odtrucie alkoholowe w naszej placówce przeprowadzane jest pod nadzorem doświadczonego lekarza specjalisty i polega na podaniu osobie uzależnionej w sposób dożylny odpowiedniego zestawu płynów i leków. Leki, które mają zostać pacjentowi podane, określa się na postawie indywidualnego zapotrzebowania chorego. Po wykonanym detoksie alkoholowym można śmiało przystąpić do zaaplikowania wszywki alkoholowej esperal w Warszawie, co zwiększa szanse na pokonanie nałogu alkoholowego.

Zachęcamy do lektury najnowszych artykułów na temat detoksu alkoholowego:

komfortowe stanowisko do detoksykacji alkoholowej w warszawie

Leczenie kaca za pomocą kroplówek

Długotrwałe spożywanie alkoholu wiąże się z wystąpieniem szeregu przykrych dolegliwości – takich jak:

 • ogólnie pogorszony nastrój,
 • poddenerwowanie i kłopoty ze snem,
 • kołatanie serca,
 • nudności.

Sposobem na zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie tych przykrych dolegliwości, jest właśnie detoks alkoholowy. Dzięki 3 lub 6-godzinnemu zabiegowi detoksykacji pacjentowi zostaje przywrócona równowaga fizyczna i psychiczna, co znacznie poprawia jego samopoczucie. Zalecamy po odtruciu alkoholowym użytym do leczenia kaca, poddać się wszczepieniu wszywki alkoholowej – esperal.

Cena zabiegu leczenia kaca: Aktualny cennik leczenia w Warszawie

Detoks alkoholowy – początek leczenia alkoholizmu

Odtrucie alkoholowe ze względu na swoje kompleksowe działanie jest idealnym wstępem do rozpoczęcia właściwego leczenia alkoholizmu. Pozwala zregenerować się zniszczonemu organizmowi po długotrwałym spożywania alkoholu w trakcie ciągu alkoholowego. Lepszy stan fizyczny pozwala odprężyć się osobie uzależnionej, co sprzyja poprawie jej nastroju. Detoksykacja w Naszym Gabinecie Warszawa jest w pełni przyjazny pacjentowi. Nasz profesjonalizm sprawia, że detoks alkoholowy (lub tzw. kroplówka na kaca) jest w pełni dyskretnym i komfortowym rozwiązaniem.

Detoks alkoholowy oferujemy dla pacjentów z następujących dzielnic Warszawy: Mokotów, Ursynów, Żoliborz, Bielany, Ochota, Śródmieście, Praga i pozostałych.

Dlaczego warto zastosować detoks od alkoholu?

Wzmożone spożywanie alkoholu przez dłuższy czas prowadzi do wielu uszczerbków na zdrowiu pacjenta.

Jedynymi z najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami są:

 • bóle głowy i jej zawroty,
 • mdłości prowadzące do torsji,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • drgawki i dreszcze,
 • biegunki,
 • pogorszenie ogólnej kondycji pacjenta.

Odtrucie alkoholowe swoim działaniem nie tylko niweluje powyższe objawy, ale także znacznie polepsza duchowy stan pacjenta i zmniejsza psychiczne dolegliwości, w tym:

 • huśtawki i wahania nastroju,
 • agresję połączoną z nerwowością,
 • stany lękowe,
 • bezsenność,
 • omamy, urojenia, a także majaczenie.

Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym?

Dzięki wcześniejszemu badaniu kontrolnemu członek personelu medycznego jest w stanie określić najwłaściwsze płyny i leki użyte do detoksu alkoholowego, co sprawia, że odtrucie alkoholowe idealnie trafia w potrzeby pacjenta.

Organizmowi zostają podane witaminy i mikroelementy w postaci kroplówki na kaca, których utrata była powiązana z długotrwałym ciągiem alkoholowym.

Dodatkowe zalety detoksykacji z alkoholu:

 • nadzór medyczny prowadzony przez doświadczoną kadrę,
 • wsparcie farmakologiczne w zaburzeniach snu,
 • stały kontakt i profesjonalne porady poprzez telefon.

Terapia odtrucia alkoholowego przeważnie trwa do 12 godzin. Jednak w sytuacji, gdy pacjent wymaga dalszego leczenia, możliwe jest wydłużenie detoksu alkoholowego.

 • Cena 12-godzinnego detoksu alkoholowego wynosi 1400 zł
 • Całodobowe odtrucie alkoholowe kosztuje 2400 zł
Czytaj więcej +  Lub zadzwoń +48 519 775 225

  Przebieg detoksu alkoholowego w Warszawie:

  Ikona telefonu
  rozmowa z konsultantem i umówienie zabiegu
  1
  ikona lekarza
  konsultacja medyczna - badania stanu zdrowia
  2
  Ikona długopisu
  podpisanie zgody na odtrucie z alkoholu
  3
  ikona kroplówki
  dostosowanie kroplówki do potrzeb pacjenta
  4
  Ikona strzykawki do zastrzyku antyalkoholowego
  dożylne podanie indywidualnie dobranej kroplówki
  5
  ikona dokumentacji medycznej
  wręczenie dokumentów o przebiegu leczenia
  6
  Nasi lekarze

  Na czym dokładnie polega detoks alkoholowy?

  Detoks alkoholowy dla wielu osób jest pierwszym etapem kompleksowego leczenia alkoholizmu. Pacjenci w większości przypadków po przeprowadzonym odtruciu alkoholowym decydują się na wszywkę alkoholową, która ma działanie prewencyjne, tj. ma zniechęcić pacjenta do sięgnięcia po jakikolwiek trunek.

  Pierwszym krokiem przed podjęciem detoksu alkoholowego jest przeprowadzenie kompleksowego wywiadu zdrowotnego powiązanego ze wstępną diagnostyką. Następnie pacjent poddawany jest odtruciu alkoholowemu. Celem tego procesu jest całkowite i bezpiecznie usunięcie toksyn znajdujących się w organizmie, które powstały na skutek długotrwałego picia, a także uzupełnienie minerałów i witamin oraz przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej.

  Podczas detoksu pacjentowi podawane są odpowiednio dobrane leki oraz płyny, tak by zminimalizować ryzyko wystąpienia negatywnych skutków odstawienia alkoholu.

  Detoks alkoholowy w Warszawie

  Odtrucie alkoholowe (detoks) powinno się odbyć wyłącznie pod okiem wykwalifikowanego lekarza, aby w razie potrzeby mógł on natychmiastowo zareagować – zdarza się, że pacjent prócz standardowych objawów zespołu abstynencyjnego może doznać padaczki lub silnego zaburzenia pracy serca.

  Pamiętać należy o tym, że detoks alkoholowy powinien być dostosowany do wieku oraz stanu zdrowia pacjenta. W niektórych sytuacjach zdarza się, że specjalista przed podjęciem zabiegu detoksykacji podaje pacjentowi środki uspokajające.

  Detoks alkoholowy bez odpowiedniego nadzoru, tj. specjalisty, jest niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

  Niezwykle ważnym elementem całego procesu jest wstępny wywiad zdrowotny z pacjentem. Lekarz powinien wiedzieć wszystko na temat wcześniejszych prób detoksykacji oraz ich przebiegu. Na tej podstawie jest w stanie podjąć odpowiednie działania, które sprawią, że detoks alkoholowy odbędzie się w sposób bezpieczny oraz skuteczny.

  Pozbycie się wszystkich toksyn z organizmu może potrwać do kilku dni.

  Detoks alkoholowy – Twoja szansa na lepsze i trzeźwe jutro

  Odtrucie alkoholowe pomaga w pozbyciu się z organizmu toksyn, które wytworzyły się na skutek picia dużych ilości alkoholu. Detoks zalecany jest osobom chcącym zwalczyć nieprzyjemne skutki kaca lub tym, które pragną zerwać z destrukcyjnym nałogiem, jakim jest uzależnienie od alkoholu.

  Odstawienie trunków w przypadku poważnego uzależnienia może spowodować niechciane efekty uboczne w postaci silnych bólów głowy, majaczenia, halucynacji, wymiotów, rozwolnienia, a nawet zapaść alkoholową, która jest niebezpieczna dla życia pacjenta.

  Ile trwa proces odtrucia i detoksu organizmu z alkoholu?

  Detoks alkoholowy trwa kilka godzin, ale regeneracja zajmuje około kilku dni. W tym czasie z organizmu pacjenta zostaną usunięcie wszelkie toksyny, które powstały na skutek długotrwałego picia. Niedobory witamin i minerałów zostają uzupełnione, a gospodarka wodno-elektrolitowa powraca do poprawnego stanu.

  Pamiętajmy o tym, że do równowagi przywracania jest nie tylko cała gospodarka w organizmie, ale również stan psychiczny. Pacjent po przeprowadzonym detoksie czuje się lepiej zarówno fizycznie, jak i mentalnie, co pozwala na podjęcie skutecznej walki z chorobą alkoholową.

  Detoks alkoholowy, a bezpieczeństwo pacjenta

  Odtrucie alkoholowe jest całkowicie bezpieczne w przypadku, gdy wykonuje je specjalista, który w razie potrzeby jest zdolny do udzielenia pomocy medycznej.

  Pacjent, który pił regularnie przez wiele lat pod żadnym pozorem nie powinien przeprowadzać samodzielnie detoksu w domowym zaciszu, gdyż jest to niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a także życia, ze względu na skutki uboczne spowodowane odstawieniem alkoholu.

  Kto powinien skorzystać z detoksu alkoholowego?

  Z oferty odtrucia alkoholowego w Naszym Gabinecie Warszawa powinny skorzystać osoby, u których występują objawy uzależnienia od alkoholu.

  Jednym z głównych objawów jest silny głód alkoholowy, który występuje już zaledwie kilka godzin po odstawieniu ostatniego piwa lub drinka. Głód objawia się poczuciem, że koniecznie trzeba wypić, chociażby malutką dawkę alkoholu, tylko po to, by odczuć lekki szum w głowie. Takie osoby nie są w stanie wyobrazić sobie dnia bez piwa lub kieliszka wódki.

  Kolejnym objawem uzależnienia od alkoholu jest zaniedbywanie wszelkich wartości dookoła, czyli rodziny, pracy oraz znajomych. Co ważne – chwilowo zwiększa się również tolerancja na alkohol. Alkoholik potrzebuje bardzo dużych ilości trunku, by się upić. Z czasem jednak stan ten odwraca się i osoba uzależniona potrzebuje dosłownie jednego piwa lub kieliszka wódki, by poczuć stan upojenia.

  Co po detoksie alkoholowym?

  Detoks alkoholowy jest jedynie wstępem do wyjścia z uzależnienia. Po detoksykacji zalecamy podjęcie psychoterapii oraz rozważenie wszycia esperalu pod skórę. Lek ten ma działanie prewencyjne, tj. zniechęcające do sięgnięcia po jakikolwiek alkohol – wypicie trunku wiąże się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak silne bóle głowy, wymioty, rozwolnienie, gorączka oraz wiele innych.

  Czytaj więcej +
  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje