+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Wszywka Alkoholowa Esperal Rzeszów

Bezpieczny i skuteczny zabieg zaszycia alkoholowego w Rzeszowie  Lub zadzwoń +48 519 775 225

  W Rzeszowie nasz odział leczenia oferuje:

  Esperal czyli wszywka alkoholowa w Rzeszowie

  Esperal to tak zwana wszywka alkoholowa występująca pod postacią małych tabletek umieszczanych pod skórą. Nasz Gabinet Rzeszów specjalizuje się w przeprowadzaniu profesjonalnych zabiegów zaszycia alkoholowego, gwarantując właściwą opiekę i pełen profesjonalizm. Kluczowym elementem, który zawiera esperal, jest disulfiram. Związek ten sam w sobie nie jest szkodliwy dla organizmu, jednak w przypadku kontaktu z alkoholem wywołuje nieprzyjemne skutki uboczne. Zabieg zaszycia alkoholowego oferowany przez Nasz Gabinet Rzeszów jest popularnym i przynoszącym rezultaty sposobem walki z alkoholizmem, na który decyduje się wielu pacjentów.

  Jak dokładnie działa wszywka esperal?

  Esperal działa na zasadzie terapii awersyjnej. Główny składnik esperalu, (disulfiram) – to organiczny związek chemiczny hamujący dehydrogenezę aldehydowe – oznacza to, że w organizmie dochodzi do zwiększenia aldehydu octowego. Dzieje się to na skutek zaburzenia metabolizmu alkoholu, co wywołuje reakcje spotęgowanego zatrucia alkoholowego.

  Działanie esperalu odczuwalne jest po około 10 minutach i może ono trwać od 4 do 10 godzin. Wszywka alkoholowa zaliczana jest do tzw. terapii awersyjnej. Negatywne konsekwencje przeciwdziałają chęci sięgnięcia po alkohol. Pozwala to na zachowanie długotrwałej trzeźwości, a co za tym idzie – stanowi potężne narzędzie walce z alkoholizmem. Skuteczność samego esperalu znacznie wzrasta w połączeniu z psychoterapią.

  Wszywka alkoholowa – dyskretny i bezpieczny zabieg

  Wszywka alkoholowa to metoda leczenia alkoholizmu, jest to dyskretny zabieg całkowicie bezbolesny przeprowadzany jedynie przez wykwalifikowanych lekarzy w znieczuleniu miejscowym. Esperal wszywany jest pod skórę, domięśniowo – zazwyczaj w okolicach pośladków. Przed samym zabiegiem lekarz w trakcie wywiadu lekarskiego przeprowadza rozmowę w trakcie której dowiaduje się o stanie zdrowotnym pacjenta, po to by wykluczyć wszelkie przeciwskazania i tym samym zagwarantować całkowity profesjonalizm i bezpieczeństwo.

  Proces wszycia esperalu w naszych klinikach:

  Ikona telefonu
  konsultacja telefoniczna i zapis na zabieg
  1
  ikona lekarza
  badanie wtępne w gabinecie - wywiad medyczny
  2
  Ikona długopisu
  podpisanie zgody na leczenie
  3
  Ikona strzykawki do zastrzyku antyalkoholowego
  podanie znieczulenia miejscowego
  4
  Ikona skalpela
  implantacja disulfiramu
  5
  ikona dokumentacji medycznej
  wręczenie dokumentacji medycznej
  6
  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje