Wszywka alkoholowa Kraków – implantacja Esperal

Wszywka alkoholowa implantowana w Krakowie – zawiera w sobie Esperal, to małe tabletki leku disulfiram implantowane podpowięziowo. Wykorzystywana w leczeniu alkoholizmu wszywka ma na celu wywoływać awersję do alkoholu poprzez wejście z nim w reakcje dehydrogenazy aldehydowej – objawiając się nieprzyjemnymi objawami.

Esperal Kraków – Zabieg pomagający wyjść z uzależnienia od alkoholu

Wspomaganie leczenia alkoholizmu przy pomocy leku w postaci tabletek o nazwie esperal nie traci na popularności mimo upływu lat. Wykorzystanie mechanizmu awersji do alkoholu w przypadku wejścia w interakcję wszywki alkoholowej z płynem etylowym, skutecznie odstrasza pacjentów przed chęcią spożywania alkoholu.

Wybierz zabieg blokujący picie alkoholu:

Esperal standard
pakiet vip esperal olsztyn
esperal premium
wszyscie esperalu w Olsztynie pakiet premiun
wszywka alkoholowa gold wszyscie esperalu olsztyn
leczenie choroby alkoholowej wszycie esperalu wszywki alkoholowej

Na czym polega i jak działa wszywka alkoholowa?

Aby zrozumieć działanie wszywki alkoholowej u pacjenta, warto wiedzieć, co dzieje się, gdy człowiek pije. W chwili spożywania go w wątrobie osadza się aldehyd octowy. Decyduje o występowaniu kaca i długości objawów. Gdy alkohol utlenia się do kwasu octowego, samopoczucie się poprawia. Nieco inaczej dzieje się przez wszycie esperalu w krakowie. Nagromadzona ilość aldehydu octowego nie znika wtedy tak szybko, dlatego symptomy kaca są dużo trudniejsze do przeżycia.

Esperal może występować jako tabletki doustne (anticol) albo takie wszywane pod skórę. Wtedy wszywka z esperalu pozwala na zachowanie abstynencji przez okres minimum 8 miesięcy osobom uzależnionym (deklaracja polskiego producenta Polfa S.A). Niektórzy specjaliści podają, że okres spożycia alkoholu może być utrudniony i trwać nawet około 12 miesięcy.

Wszywka alkoholowa w Krakowie a spożywanie alkoholu objawy i po zaszyciu

Zmiany w organizmie następują po mniej więcej 5 minutach i może się to nie zmieniać przez czas 10 godzin. U pacjenta występują wtedy powikłania i zawroty głowy, widoczne jest zaczerwienienie twarzy, zdarzają się wymioty, zmienia praca serca itp. Nie są to jednak najgroźniejsze objawy. Narządy wewnętrzne stopniowo niszczeją i mogą wystąpić zaburzenia psychiczne.

Dochodzi czasem także do utraty wzroku, a w najgorszym przypadku do śmierci pacjenta. Taka groźba w postaci esperalu zmienia podejście do trzeźwości. Alkoholicy wiedzą, jak działa disulfiram i co może stać się z ich organizmem. Konsekwencje budują lęk i strach przed piciem alkoholu.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa? – Esperal Kraków cena 2021

Cena wszywki alkoholowej w Krakowie rozpoczyna się od 650zł i zależy od standardu w jakim zostanie zrealizowany mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, zaszyta ilość tabletek (o której decyduje lekarz) czy też dodatkowe antybiotyki i znieczulenie wraz z dobraniem szwów rozpuszczalnych.

Koszt leczenia alkoholików za pomocą wykonywanych zabiegów w znieczuleniu miejscowym , nie jest refundowany przez NFZ. Placówka wykonuje zabiegi wyłącznie prywatnie.

Zaszycie dla alkoholików i jego cena należy do najczęściej poszukiwanych kwestii w temacie alkoholizmu oraz metod jego leczenia. To ile kosztuje zabieg, ma związek z dawką leku i standardem przeprowadzonego zabiegu. W specjalistycznych i komfortowych przychodniach Nasz Gabinet wszywamy prawdziwy oryginalny disulfiram. Każdy może zobaczyć przed zabiegiem, jak wygląda opakowanie z zawartością tabletek. Pacjenci nie potrzebują skierowań ani recepty, żeby zgłosić się na zaszycie.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Krakowie?

 • Pierwszym etapem jest kontakt telefoniczny podczas którego pacjent zostaje zapisany na zabieg. W krakowskiej przychodni, doświadczony lekarz przeprowadza dokładne badanie i szczegółowy wywiad medyczny. Po wykluczeniu przeciwwskazań, pacjent podpisuje zgodę na leczenie.
 • W trakcie wizyty, lekarz podaje znieczulenie miejscowe i dokonuje małego nacięcia na skórze. Następnie, kilka centymetrów pod skórę implantowane są tabletki leku.
 • Chirurg zaszywa miejsce nacięcia specjalnymi szwami kosmetycznymi, które zapewniają estetyczny wygląd. Po wykonaniu zabiegu, pacjent otrzymuje pełną dokumentację medyczną.
 • Cały zabieg wszycia alkoholowego trwa około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny, ze względu na podawane znieczulenie, które działa także zaraz po przeprowadzanym małoinwazyjnym nacięciu skóry – dlatego nie trzeba przyjmować żadnych środków przeciwbólowych po zakończonej wizycie.

Gdzie można wszyć esperal w Krakowie?

Prywatna przychodnia Nasz Gabinet to specjalistyczny gabinet leczenia alkoholizmu,  przeprowadzamy zabiegi antyalkoholowe. Każdego dnia wykonujemy zabiegi wszycia esperalu uniemożliwiając bezpieczne spożywanie alkoholu w komfortowych warunkach i w pełnej dyskrecji.

 • Kraków
 • ul. Siewna 4

Kraków tel: +48 519 775 225

Sama wizyta w gabinecie nie trwa długo, a wszywka alkoholowa jest bezbolesna z uwagi na przeprowadzany zabieg w znieczuleniu miejscowym.

Czy istnieje możliwość wszycia esperalu w Krakowie w domu pacjenta?

Nie przeprowadzamy zabiegów implantacji esperalu w domu ze względu na bezpieczeństwo i komfort osoby uzależnionej podczas leczenia. Dzięki zaszyciu w naszym gabinecie możemy stale kontrolować stan zdrowia oraz efekty terapii przez zespół naszych lekarzy. Należy podkreślić, że możliwość zastosowania leku antyalkoholowego w postaci tabletek disulfiram wszywanych podskórnie istnieje tylko u pacjentów w pełni świadomych możliwych skutków wywołanych spożywaniem alkoholu. Potwierdza to pisemna zgoda na zabieg podpisywana przez pacjenta.

Wykonujemy dyskretne i fachowe zabiegi z użyciem wszywki alkoholowej blokującej spożycie alkoholu dla pacjentów z Krakowa, Wieliczki, Tarnowa i okolic.  Lub zadzwoń +48 519 775 225

  Jak wygląda proces zabiegu?

  Ikona telefonu
  konsultacja telefoniczna i zapis na zabieg
  1
  ikona lekarza
  badanie wtępne w gabinecie - wywiad medyczny
  2
  Ikona długopisu
  podpisanie zgody na leczenie
  3
  Ikona strzykawki do zastrzyku antyalkoholowego
  podanie znieczulenia miejscowego
  4
  Ikona skalpela
  implantacja disulfiramu
  5
  ikona dokumentacji medycznej
  wręczenie dokumentacji medycznej
  6

  Wrażenia naszych pacjentów po zaszyciu i rekomendacje medyczne


  Esperal Kraków opinie

   

  Leczenie alkoholizmu to proces, który wymaga doboru odpowiednich metod walki z nałogiem i terapii. Sprawdź, dlaczego osoby uzależnione od alkoholu zaufały właśnie naszym specjalistom. Zanim zdecydujesz się na zabieg wszywki alkoholowej, opinie będą dla ciebie najlepszym źródłem informacji. Dowiesz się nie tylko skuteczności wszywki alkoholowej, ale także przebiegu zaszycia alkoholowego.

  źródło – opinie

  google logo
  Lekarze przeprowadzający implantacje wszywki alkoholowej

  Zabieg zaszycia alkoholowego to:

  • kuracja z użyciem oryginalnego leku,
  • użycie tradycyjnych materiałów i nierozpuszczalnych nici,
  • antybiotyki przepisywane na receptę,
  • odpłatna wizyta w celu zdjęcia szwów.

  Wszywka alkoholowa Esperal – Kuracja z wykorzystaniem farmakologicznego wsparcia w terapii leczenia alkoholizmu jest bardzo wydajna i ekonomiczna.

  Najczęściej zadawane pytania

  Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny? Czy muszę zażywać leki przeciwbólowe po zabiegu?

  Dzięki znieczuleniu miejscowemu pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeprowadzania zabiegu. Znieczulenie działa również po zabiegu, dlatego nie ma konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych.

  Czy miejsce implantacji widoczne? Czy ktoś rozpozna że mam wszywkę?

  Nie. Lek układany głęboko, wachlarzowato, co likwiduje efekt tworzenia się ”grudki”. Nasi lekarze zakładają szwy kosmetyczne co zapewnia dobry wygląd estetyczny nawet dla bardzo wymagających pacjentów.

  Czy mogę prowadzić samochód po wszywce alkoholowej?

  Tak, lek disulfriam (esperal) wszywany pod powięziowo nie ma wpływu na koncentrację i zdolność prowadzenia pojazdów.

  Kiedy mogę wykonać zabieg?

  Trzeba odczekać 24-48 godzin od ostatniego spożycia alkoholu.

  Czy są działania uboczne i czy “wszywka” wpływa na ogólne samopoczucie?

  Wszycie Esperalu nie ma działań ubocznych. Pacjent nie odczuwa leku w organizmie, dzięki czemu nie ma on wpływu na stan zdrowia i ogólne samopoczucie.

  Kolega miał “wszywkę”, mówi, że można ją “przepić”. Czy to prawda?

  Picie alkoholu po zabiegu powoduje silne dolegliwości i niszczy organizm. Wraz z pojawieniem się alkoholu we krwi pacjent narażony jest m.in. na kołatanie serca, niepokój, czy reakcję skórne. Większe dawki nieodwracalnie uszkadzają wątrobę, prowadząc do zgonu. Tym samym nie ma możliwości “przepicia” wszywki wykonanej profesjonalnie i z wiadomego pochodzenia.

  Jak długo się czeka na zabieg zaszycia alkoholowego?

  Dostępność naszych lekarzy daje możliwość wykonania zabiegu nawet w samym dniu zgłoszenia się.

  Nasz Gabinet
  Zaufanie

  tysięcy pacjentów w Polsce i w Europie

  Nasz Gabinet
  Największa sieć

  leczenia uzależnień alkoholowych w Polsce

  Nasz Gabinet
  Doświadczenie

  zdobywane od 20 lat

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje