pokaż menu

Blog

Zespół abstynencyjny i jego objawy

Nagłe odstawienie alkoholu jest poważnym szokiem dla organizmu i psychiki człowieka, który przyjmował używkę na co dzień. Zespół abstynencyjny to najtrudniejszy okres dla pacjenta – jest to odstawienie alkoholu i przygotowanie do całkowitego odtrucia i detoksu. Objawy wchodzące w skład odczuć podczas zespołu abstynencyjnego, to przede wszystkim lęk, bezsenność, bóle całego ciała, nadmierne rozdrażnienie lub problemy z układem trawiennym.

Detoks – jak wygląda i w jaki sposób może przebiegać?

Różne są typy leczenia choroby alkoholowej. Detoks alkoholowy, jako pierwszy krok do całkowitego zerwania z nałogiem, przeprowadzany jest na różne sposoby. warto bowiem mieć zawsze na uwadze, że u każdego pacjenta, dany lek lub terapia może działać inaczej. dlatego też, jeżeli po tygodniu nie zauważymy żadnych efektów, pomimo tego że najczęściej odtruwanie trwa parę dni, nie znaczy to że nie mamy szans na wygranie z nałogiem. Detoks to przede wszystkim odstawienie alkoholu, podawanie dożylnie substancji takich jak witaminy, sole mineralne oraz inne niezbędne mikro oraz makroskładniki. Następnie, co również zależy od pacjenta i jego reakcji – odbywa się terapia psychologiczna.

Jak długo może trwać zabieg detoksu alkoholowego?

Cały proces detoksu składa się z paru etapów. Każdy z nas ma inny organizm i w zupełnie inny sposób może zareagować na wszelkie zmiany, dlatego też nie ma jednoznacznie określonego terminu, w którym odbywa się cały proces detoksu alkoholowego. Do tego, konieczne jest rozpatrywanie przypadku każdego pacjenta indywidualnie pod wyznaczonymi kryteriami. Najpierw konieczne jest odtruwanie organizmu, czyli nieprzyjmowanie alkoholu (lub zmniejszanie dawki – całkowity brak używki na samym początku może wywołać zbyt duży szok). W tym czasie pacjentowi podawane są przez kroplówkę witaminy i inne substancje, dzięki którym pacjent odzyska siły, a jego organizm zdobędzie potrzebne składniki. Po odtruciu oraz detoksie, przeprowadzana jest terapia psychologiczna – pacjent musi zostać pod opieka lekarzy. Oprócz detoksu alkoholowego zalecamy także przeprowadzenie zabiegu implantacji esperalu, np. w naszym oddziale w Łodzi - Esperal NGM Łódź.

Gdzie możemy skorzystać z tego typu pomocy?

Każdy z nas ma prawo skorzystać z zabiegu, jakim jest odtrucie alkoholowe i detoks. W każdym mieście powinna znajdować się przynajmniej jedna placówka medyczna, która zagwarantuje nam wykonanie tego zabiegu w sposób dyskretny, szybki oraz bezbolesny. Wiele jest szpitali, do których możemy się zgłosić w razie poważniejszego problemu. Istotny jest fakt, który pozwala nam na ocenienie naszego stanu. Nie zawsze bowiem będziemy mogli udać się na detoks samowolnie. Często bowiem bywają sytuacje, w których to zostajemy wysyłani na ten rodzaj leczenia. Dużo jednak zależy od stanu w jakim się znajdujemy oraz od opinii lekarza. Każdy z nas zostanie oceniony zupełnie inaczej, ze względu na kryteria, poprzez które sprawdzany jest nasz poziom uzależnienia.

16 votes, average: 4,92 out of 516 votes, average: 4,92 out of 516 votes, average: 4,92 out of 516 votes, average: 4,92 out of 516 votes, average: 4,92 out of 5 (16 votes, average: 4,92 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225