pokaż menu

Blog

Wykorzystanie esperalu w wychodzeniu z nałogu alkoholowego

Alkoholizm jest bardzo ważnym problemem. Wbrew powszechnej opinii dotyczy każdego, niezależnie od wykształcenia czy pozycji społecznej. Często przecież docierają do nas informacje, że znane osoby o pozornie bajecznym życiu mają kłopoty z alkoholem. Tak, więc problem ma szeroki zasięg i bardzo ciężko sobie z nim poradzić. W pewnym stopniu stadium alkoholizmu ma pewien wpływ na terapię, lecz w żadnym wypadku nie jest łatwo.

Bardzo ważna jest dobra terapia, która pozwoli na powrót do normalnego życia. Jedną z opcji jest zastosowanie, esperalu, leku, który może dopomóc w leczeniu.

Czym jest esperal

 Po pierwsze i niezwykle istotne, esperal jest środkiem, który powinno się stosować jedynie po porozumieniu z lekarzem. Doradzi, jakiej dawki powinno się użyć. Obecnie występuje pod nazwą Anticol oraz Disulfiram WZT. Można nabyć dwa rodzaje tabletek, do połykania lub wszywania pod skórę.

 

Substancja aktywna leku esperalu ma bardzo ważne działanie. Blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu. Proces ten odbywa się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Esperal zapobiega przekształcaniu się szkodliwego aldehydu na nieszkodliwy kwas octowy. Wywołuje to nieprzyjemne skutki po wypiciu alkoholu, składają się na nie:

 • Wymioty
 • Zawroty głowy
 • Zaczerwieniona twarz
 • Pokrzywka
 • Ból głowy
 • Nudności
 • Duszności
 • Pocenie się
 • Tachykardia

Esperal wszywa się pod skórę w okolicach łopatki lub w pośladek. Czynność tą wykonuje chirurg trwa około 30 minut.

 

Stosowanie esperalu ma na celu spowodowanie przerwania ciągu alkoholowego i niechęć do ponownego spożycia.

Esperal - w czym może pomóc

 Jeżeli zauważyliśmy, że mamy problem z alkoholem musimy działać. Początkowe stadia mogą przekonywać nas, że nie ma problemu. Nie pijemy dużo, nie upijamy się do nieprzytomności. Niestety spożywamy alkohol codziennie. Regularne picie nawet w małych dawkach, przekonywanie samego siebie, że to nic takiego to już pierwszy etap alkoholizmu. Najważniejsze jest zaakceptowanie prawdy o problemie i podjęcie leczenie. Do tego celu może posłużyć esperal.

 

Esperal działa przez rok. Jak już zostało wspomniane pozwala przerwać ciąg alkoholowy, wywołuje nieprzyjemne skutki po spożyciu alkoholu. Jest to tak zwana terapia awersyjna. Dzięki temu mamy zagwarantowany rok abstynencji. Przez ten czas możemy wyjść na prostą, odzwyczaić się od picia. Musimy jednak tego chcieć, bowiem zastosowanie nawet najlepszego medykamentu nic nie da, jeżeli nie będziemy chcieli skończyć z nałogiem.

 

Esperal Wrocław opinie o zabiegu - Zachęcamy do sprawdzenia.

Leczenie alkoholizmu - idziemy w dobrą stronę

Zmaganie się z uzależnieniem od alkoholu nie jest prostą sprawą. Nie zawsze jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu o własnych siłach. Na szczęście możemy sięgnąć po pomoc. Może niż być esperal. Pozwoli wyjść na prostą poprzez roczne odstawienie alkoholu. Nie pozwoli nam złamać woli, ponieważ przyniesie to bardzo nieprzyjemne skutki. Da nam szansę na samodzielne pokonanie słabości do mocnych trunków.

65 votes, average: 4,48 out of 565 votes, average: 4,48 out of 565 votes, average: 4,48 out of 565 votes, average: 4,48 out of 565 votes, average: 4,48 out of 5 (65 votes, average: 4,48 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225