Lokalizacje

+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Testy na koronawirusa

Wykorzystanie esperalu w wychodzeniu z nałogu alkoholowego

Alkoholizm jest bardzo ważnym problemem. Wbrew powszechnej opinii dotyczy każdego, niezależnie od wykształcenia czy pozycji społecznej. Często przecież docierają do nas informacje, że znane osoby o pozornie bajecznym życiu mają kłopoty z alkoholem. Tak, więc problem ma szeroki zasięg i bardzo ciężko sobie z nim poradzić. W pewnym stopniu stadium alkoholizmu ma pewien wpływ na terapię, lecz w żadnym wypadku nie jest łatwo.

Spis treści

  Bardzo ważna jest dobra terapia, która pozwoli na powrót do normalnego życia. Jedną z opcji jest zastosowanie, esperalu, leku, który może dopomóc w leczeniu.

  Czym jest esperal

  Po pierwsze i niezwykle istotne, esperal jest środkiem, który powinno się stosować jedynie po porozumieniu z lekarzem. Doradzi, jakiej dawki powinno się użyć. Obecnie występuje pod nazwą Anticol oraz Disulfiram WZF. Można nabyć dwa rodzaje tabletek, do połykania lub wszywania pod skórę.

  Zobacz: Jak stosuje się esperal?

  Substancja aktywna leku esperalu ma bardzo ważne działanie. Blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu. Proces ten odbywa się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Esperal zapobiega przekształcaniu się szkodliwego aldehydu na nieszkodliwy kwas octowy.

  Wywołuje to nieprzyjemne skutki po wypiciu alkoholu, składają się na nie:

  • Wymioty
  • Zawroty głowy
  • Zaczerwieniona twarz
  • Pokrzywka
  • Ból głowy
  • Nudności
  • Duszności
  • Pocenie się
  • Tachykardia

  Esperal wszywa się pod skórę w okolicach łopatki lub w pośladek. Czynność tą wykonuje chirurg trwa około 30 minut.

  Stosowanie esperalu ma na celu spowodowanie przerwania ciągu alkoholowego i niechęć do ponownego spożycia.

  Esperal – w czym może pomóc

  Jeżeli zauważyliśmy, że mamy problem z alkoholem musimy działać. Początkowe fazy mogą przekonywać nas, że nie ma problemu. Nie pijemy dużo, nie upijamy się do nieprzytomności. Niestety spożywamy alkohol codziennie. Regularne picie nawet w małych dawkach, przekonywanie samego siebie, że to nic takiego to już pierwszy etap alkoholizmu. Najważniejsze jest zaakceptowanie prawdy o problemie i podjęcie leczenie. Do tego celu może posłużyć esperal.

  Esperal działa przez rok. Jak już zostało wspomniane pozwala przerwać ciąg alkoholowy, wywołuje nieprzyjemne skutki po spożyciu alkoholu. Jest to tak zwana terapia awersyjna. Dzięki temu mamy zagwarantowany rok abstynencji. Przez ten czas możemy wyjść na prostą, odzwyczaić się od picia. Musimy jednak tego chcieć, bowiem zastosowanie nawet najlepszego medykamentu nic nie da, jeżeli nie będziemy chcieli skończyć z nałogiem.

  Esperal Wrocław opinie o zabiegu – Zachęcamy do sprawdzenia.

  Leczenie alkoholizmu – idziemy w dobrą stronę

  Zmaganie się z uzależnieniem od alkoholu nie jest prostą sprawą. Nie zawsze jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu o własnych siłach. Na szczęście możemy sięgnąć po pomoc. Może niż być esperal. Pozwoli wyjść na prostą poprzez roczne odstawienie alkoholu. Nie pozwoli nam złamać woli, ponieważ przyniesie to bardzo nieprzyjemne skutki. Da nam szansę na samodzielne pokonanie słabości do mocnych trunków.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje