pokaż menu

Wszywki alkoholowe Wrocław

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 519 775 225

Zapraszamy do kontaktu. Zabieg wykonujemy w gabinecie w sterylnych warunkach. Nasz-Gabinet to bezpieczne i profesjonalne wszywki alkoholowe esperal.

Kontakt

Osoby uzależnione od alkoholu bardzo często nie są w stanie samodzielnie powrócić do trzeźwości. Zdarza się, że pomoc psychoterapeutyczna nie wystarcza, a choremu brakuje motywacji do podjęcia długotrwałego leczenia. Wszywka alkoholowa, jak potocznie określa się esperal, należy do farmakologicznych metod walki z nałogiem. Celem implantacji esperalu jest odstraszenie chorego przed dalszym spożywaniem substancji odurzających.

Zawarta we wszywce alkoholowej substancja czynna – disulfiram zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Esperal w połączeniu nawet z niewielką dawką alkoholu doprowadza do zatrucia i wystąpienia takich objawów jak: bóle głowy, bóle brzucha, nudności, zaburzenia rytmu serca, czy problemy z oddychaniem. Osoba z wszytym esperalem, która w dalszym ciągu pije alkohol, jest narażona na zawał serca, a w konsekwencji śmierć. Sama wszywka alkoholowa jest dla organizmu obojętna i nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Chory z zaimplantowanym esperalem może normalnie funkcjonować i nie odczuwa skutków ubocznych posiadania wszywki.

Wszywki alkoholowe – opinie pacjentów

Ze względu na specyficzny sposób działania wszywki alkoholowe budzą skrajne opinie. Jedni uważają, że jest to wyłącznie „straszak”, który nie eliminuje w pełni nałogu, inni przyznają, że jest to jedyny sposób, aby chory wyszedł z tzw. ciągu alkoholowego. Sami pacjenci wybierają ten sposób leczenia ze względu na wydajność i skuteczność zabiegu. Jednorazowa implantacja wszywki alkoholowej zapewnia działanie leku przez okres ok. 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć, aby w dalszym ciągu kontynuować terapię. W naszym gabinecie we Wrocławiu osoby uzależnione mogą również skorzystać z kompletów, czyli całościowej pomocy w walce z nałogiem. Kompleksowa terapia obejmuje detoks, wszywkę alkoholową oraz spotkania motywujące z terapeutą. W związku z tym, że wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez jeden zespół specjalistów, chory może czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Wszywki alkoholowe – jak  wygląda zabieg?

Zabieg implantacji esperalu jest bezbolesny i trwa ok. 30 minut. Zanim pacjent zostanie poddany zabiegowi, przeprowadzana jest kontrola trzeźwości. Następnie lekarz wykonuje rutynowe badania i sprawdza ogólny stan pacjenta. Osoba poddana implantacji wszywki alkoholowej otrzymuje znieczulenie miejscowe. W kolejnym kroku chirurg umieszcza w warstwie podskórnej (najczęściej w okolicy pośladkowej) sterylną tabletkę esperalu. W naszej klinice we Wrocławiu stosujemy wszywki alkoholowe pochodzące bezpośrednio od producenta. Współpracujemy jedynie z wykwalifikowaną kadrą medyczną, co zwiększa skuteczność leczenia. Po zakończonym zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu. Po ok. 10 dniach niezbędna jest jednak kolejna wizyta w celu zdjęcia szwów. Aby skrócić terapię i zwiększyć wygodę pacjentów, oferujemy wszywki alkoholowe w wersji VIP oraz Gold. W ramach tych pakietów zapewniamy zastrzyk z antybiotykiem, który minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz samorozpuszczalne szwy. Dodatkowo pacjenci, którzy skorzystają z opcji Esperal Gold, mają zapewnione dwie bezpłatne kontrolne wizyty lekarskie.

Czy warto skorzystać z wszywki alkoholowej?

Implantacja wszywki alkoholowej to zabieg przeznaczony zarówno dla chorych, którzy zmagają się z problemem uzależnienia od kilku, bądź  kilkunastu lat, jak i osób, które mają poczucie, iż tracą kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Esperal może być z powodzeniem stosowany jako element wspierający psychoterapię. W przypadku wielu chorych dopiero wymuszona farmakologicznie abstynencja umożliwia wyjście z ciągu i rozpoczęcie długotrwałego leczenia.

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Wiedza

znamy się jak nikt inny na leczeniu alkoholizmu

Wyjątkowa opieka

wysoka dbałość o zdrowie pacjenta

Zadowoleni pacjenci

pomogliśmy już tysiącom pacjentów z całego kraju

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...
Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225