Terapia alkoholowa Wrocław w poradni leczenia odwykowego uzależnień

Terapia uzależnień alkoholowych odbywa się wyłącznie w przychodni. Nie jesteśmy placówką zamkniętą, a kliniką krótkiego pobytu. Rozpoczęcie leczenia terapii uzależnień dla długości życia osoby uzależnionej jest kluczowe. Możesz stale skorzystać ze wsparcie naszych specjalistów w trakcie terapii uzależnień we Wrocławiu.

Spotkania indywidualne we Wrocławiu

Celem naszej terapii alkoholowej i indywidualnych spotkań jest rozeznanie terapeuty w problemie pacjenta. Specjalista określi charakter trudności, z którymi boryka się pacjent i dzięki temu będzie mógł dostosować pod pacjenta indywidualną terapię.

Konsultacje indywidualne odbywają się z psychologiem lub terapeutą uzależnień. Są to spotkania, których celem jest wstępne rozeznanie się specjalisty w trudnościach, które skłoniły pacjenta do szukania fachowej pomocy. Podczas spotkania można uzyskać istotne informacje dotyczące różnych form pomocy, jakie oferujemy naszym pacjentom, oraz – wspólnie ze specjalistą – dopasować tę odpowiednią dla siebie, by pomóc mu w dalszym leczeniu alkoholizmu.

Terapia uzależnień Wrocław

Spotkanie tego rodzaju pozwala pacjentowi poznać terapeutę, który pomoże mu zwalczyć chorobę alkoholową. Taka konsultacja nie zobowiązuje oczywiście do ostatecznego podjęcia terapii – pozwala natomiast dobrać odpowiednią jej formę, uzyskać rozeznanie i wsparcie w problemie, jak również wspólnie z terapeutą zastanowić się nad możliwymi formami pomocy.

  • Czas trwania jednego spotkania: 50 min.
  • Ilość spotkań: 1-3, w zależności od indywidualnych potrzeb i problemów pacjenta.
  • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu.

 

Terapia indywidualna Wrocław

pacjent słuchający psychologa

Terapie indywidualne to cykl spotkań polegających na bezpośrednim kontakcie pacjenta z terapeutą i rzeczywistej pomocy w problemach, z którymi pacjent się boryka. Terapeuta pomaga pacjentowi doświadczyć autorefleksji, poznać i przyjrzeć się sobie, oraz przeanalizować swoje funkcjonowanie w różnych obszarach życia.

 

Rolą terapeuty jest przede wszystkim pomoc pacjentowi w samodzielnym odkryciu swoich emocji i zrozumienia stanu rzeczy.Dzięki terapii uzależnień pacjent zrozumie, co w jego myśleniu i zachowaniu wpłynęło negatywnie na jakość jego życia. Relacja pacjent-terapeuta to bardzo silna, a zarazem delikatna więź, dlatego nasz specjalista dołoży wszelkich starań, by uszanować granice pacjenta.

 

Dobrze przeprowadzona terapia uzależnień razem z innymi metodami leczenia alkoholizmu oferowanymi przez Nasz Gabinet Wrocław, pozwoli uniknąć pacjentowi odwyku alkoholowego w ośrodku zamkniętym. Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu to bardzo złożony proces i wymaga pełnego zaangażowania od pacjenta.

 

Praca podczas terapii uzależnień wdrażana jest celowo, realizując pojedyncze wcześnie dzięki czemu możliwy jest czasowy progres. Cykl spotkań nastawiony jest wyłącznie na pomoc pacjentowi i leczenie alkoholizmu, mając na uwadze jego najwyższe dobro.

  • Czas trwania jednej sesji: 50 min
  • Regularność: 1 lub 2 razy w tygodniu
  • Ilość spotkań: ustalona z pacjentem, zależna od jego indywidualnych potrzeb

 

Terapia grupowa – rodzinna we Wrocławiu

mąż i żona trzymający się za ręce podczas terapii grupowej

Terapia rodzinna Wrocław cieszy się ogromną popularnością. Gwarantuje efektywność i oczekiwane wyniki. Nastawiona jest na pozytywną zmianę zarówno w życiu samego pacjenta, jak i całej jego rodziny i najbliższych.
Rodzina i bliscy osób uzależnionych zazwyczaj borykają się z brakiem wsparcia i pomocy, dlatego tego rodzaju rodzinna terapia uzależnień alkoholowych we Wrocławiu, może przynieść bardzo pozytywne skutki.

Dlaczego warto podjąć leczenie?

Nigdy nie jest za późno, by zdecydować się na terapię uzależnień alkoholowych, powstrzymać chorobę alkoholowa i zapobiec jej dalszemu rozwojowi. Decydując się na terapię, pacjent ma szansę od początku budować swoje życie. Należy jednocześnie pamiętać, iż alkoholizm – jak każde uzależnienie – jest chorobą szybko postępującą. Nieleczony potrafi doprowadzić nawet do śmierci.

 

Trwanie przy osobie uzależnionej sprawia, iż niekiedy osoby z najbliższego otoczenia również się współuzależniają. Terapia alkoholowa uczy pacjenta asertywnych zachowań, które pomogą mu odmówić sobie dalszego spożywania napojów alkoholowych.

 

Zarówno pacjent, jak i jego rodzina, lepiej zrozumieją siebie nawzajem i przytrafiające się im sytuacje. Nauczą się również rozpoznawać sygnały świadczące o możliwości nawrotu choroby alkoholowej. Dzięki temu będzie można zapobiec im w przyszłości.

  • Czas trwania jednej sesji: 50 minut.
  • Częstotliwość spotkań: 1-2 w tygodniu.
  • Dla: dla najbliższych osoby uzależnionej (wyłącznie osoby pełnoletnie).
  • Ilość spotkań: ustalona z pacjentem i pozostałymi członkami terapii, zależna od indywidualnych potrzeb

 

Konsultacje telefoniczne – ośrodek Wrocław

konsultantka telefoniczna

Nasi pacjenci mają możliwość skorzystania również z bezpłatnych telefonicznych konsultacji z terapeutą uzależnień Wrocław. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia.

 

Pozwoli to zasięgnąć informacji  o formach terapii, jakie oferujemy i uzyskać poradę dotyczącą uzależnienia, współuzależnienia, czy też jakiegokolwiek innego nurtującego problemu. Oferujemy naszym pacjentom możliwość skorzystania z bezpłatnych telefonicznych konsultacji z psychologiem lub terapeutą uzależnień Wrocław. Z konsultacji mogą korzystać osoby pełnoletnie.

 

Konsultacje mają charakter przede wszystkim informacyjny i nie zastąpią faktycznej terapii uzależnień alkoholowych.

Wszystkie rozmowy odbywające się między pacjentem a terapeutą objęte są zasadą poufności i tajemnicy. Oznacza to całkowitą dyskrecję w sprawie pacjenta.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje