Blog

Esperal w NGM Wrocław – Pomocne działanie esperalu

Dla wielu osób alkoholizm wydaje się kwestią bardzo odległą. Wydaje im się, że ten problem ich nie dotyczy. W rzeczywistości jest inaczej. Nieuważne i zbyt częste spożywanie alkoholu może doprowadzić do wpadnięcia w nałóg. Na przykład, kiedy osoba radzi sobie ze stresem za pomocą trunków i nie zna innego sposobu.

Ważna informacja:

"Stosowanie esperalu ma na celu spowodowanie przerwania ciągu alkoholowego i niechęć do ponownego spożycia. Nie leczy jednak samego problemu."

Gdy już wpadnie się w sidła alkoholizmu należy podjąć walkę. Pierwszym krokiem do zaprzestania picia może być użycie esperalu. Nie leczy samej choroby, lecz może w tym bardzo pomóc. Powrót do normalności będzie długą drogą.

Esperal Wrocław - nie czekaj i zarezerwuj wizytę w naszym ośrodku!

Zadzwoń: +48 519 775 225

Czym właściwie jest esperal?

Esperal jest środkiem, który powinno się stosować jedynie po porozumieniu z lekarzem. Obecnie występuje pod nazwą Anticol oraz Disulfiram WZT. Można nabyć dwa rodzaje tabletek, do połykania lub wszywania pod skórę. Esperal blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu. Proces ten odbywa się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Zastosowanie esperalu powoduje zablokowanie przekształcania się aldehydu w kwas. Z tego powodu w organizmie odkłada się spora ilość aldehydu, która powoduje nieprzyjemne skutki dla osoby, która spożyła alkohol. Występują po około 10 minutach.

Objawy stosowania esperalu to:

  • Wymioty
  • Zawroty głowy
  • Zaczerwieniona twarz
  • Pokrzywka
  • Ból głowy
  • Nudności
  • Duszności
  • Pocenie się
  • Tachykardia

Ważna informacja:

"Esperal wszywa się pod skórę w okolicach łopatki lub w pośladek. Czynność tą wykonuje chirurg trwa około 30 minut."

Leczenie alkoholizmu to długi proces

Gdy już pacjent zaprzestał spożywania alkoholu powinien udać się na leczenie. Pierwszym krokiem jest detoks. Ma na celu odtrucie organizmu alkoholika. Usuwa toksyny nagromadzone w wyniku nadużywania alkoholu. Jego zadaniem jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych i równowagi wodnoelektrolitowej. Odtruwanie alkoholowe uzupełnia wypłukana z organizmu mikroelementy.

Kolejnym etapem jest psychoterapia. Odbywa się on pod okiem psychoterapeutów. Najskuteczniejsza psychoterapia prowadzona jest w warunkach stacjonarnych. Leczenie odbywa się w grupach wsparcia lub na zasadzie spotkań indywidualnych. Najważniejszym zadaniem psychoterapii jest utrzymanie pacjenta w trzeźwości i zmiana jego sposobu myślenia o alkoholu.

Powrót do zdrowia po terapii esperalem

Wyleczenie alkoholizmu nie jest łatwe, ale jednak w pełni wykonalne. Esperal może być pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia. Pomoże wyjść z ciągu alkoholowego i odrzuci od ponownego spożywania. Pozwoli przygotować się do dalszego leczenia.

Esperal Wrocław

W celu rozpoczęcia leczenia z wykorzystaniem esperalu zachęcamy do kontaktu ze specjalistami naszego gabinetu we Wrocławiu.

Ranking naszych usług: 8 votes, average: 4,50 out of 58 votes, average: 4,50 out of 58 votes, average: 4,50 out of 58 votes, average: 4,50 out of 58 votes, average: 4,50 out of 5 (8 votes, average: 4,50 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.

Loading...

Nasz-Gabinet Wrocław

Adres: aleja Hallera 9, 11-400 Wrocław

Telefon: +48 880 808 880 lub +48 519 775 225

E-mail: kontakt@nasz-gabinet.pl

Zapraszamy do kontaktu - pomożemy w każdej sytuacji.

Informacja o naszej gabinecie pojawiła się w artykule "Esperal Wrocław - gdzie wszyć lek w naszym mieście" - Zapraszamy do lektury.

Jak do nas trafić?:

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

© 2019 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225