Warszawa – terapia uzależnień od alkoholu

Terapia uzależnień Warszawa

Terapia uzależnień od alkoholu w Warszawie jest jedną z form pomocy alkoholikom oferowanych przez Nasz Gabinet Warszawa. Terapia alkoholowa to bardzo ważny krok w procesie wyjścia z alkoholizmu. Doświadczony terapeuta pomoże w zrozumieniu źródła choroby i wskaże możliwe drogi rzucenia nałogu.

Terapia uzależnień w Warszawie jest dostępna nawet tego samego dnia po rejestracji pacjenta. Występuje kilka rodzajów spotkań z terapeutą: terapia indywidualna, grupowa lub sama konsultacja terapeutyczna.

 

Konsultacja terapeutyczna Warszawa

Konsultacja terapeutyczna w Warszawie ma na celu wybór odpowiedniej formy leczenia alkoholizmu. Prowadzona jest przez doświadczonych psychologów lub terapeutów uzależnień. Głównym celem pierwszego spotkania jest przyjrzenie się aktualnym trudnościom pacjenta.

 

Podczas niej pacjent zostaje zapoznany z możliwymi rodzajami terapii, a także informuje lekarza o swoich oczekiwaniach względem leczenia, aby wspólnie dobrać najbardziej odpowiedni typ spotkań terapeutycznych.

 • Czas trwania: 50 min.
 • Ilość spotkań: 1-3 w zależności od potrzeb pacjenta
 • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu

Specjaliści Naszego Gabinetu są zobowiązani do zachowania pełnej poufności. Spotkania pacjenta z ekspertem leczenia uzależnień Warszawa cechuje pełna dyskrecja.

Terapia indywidualna Nasz Gabinet Warszawa

pacjent słuchający psychologa

Terapia indywidualna w Naszym warszawskim gabinecie jest odpowiednia dla osób wymagających bezpośredniego kontaktu z terapeutą. W trakcie spotkań lekarz terapeuta jest osobą wspierającą i pomagającą pacjentowi w autorefleksji, poznawaniu siebie i zrozumieniu sposobów funkcjonowania w różnych obszarach życia, często zniekształconych przez alkohol.

 

Jej efektem jest ustalenie konkretnych celów, dostosowanych do oczekiwań i możliwości pacjenta. Terapeuta kieruje się dobrem pacjenta, dlatego praca nad celami jest wdrażana stopniowo i w sposób komfortowy dla osoby uzależnionej.

 • Czas trwania: 50 min.
 • Ilość spotkań: uzależniona od potrzeb pacjenta i wspólnie ustalonych celów
 • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu

W trosce o dyskrecję pacjenta, gwarantujemy pełną poufność rozmów z terapeutą.

Terapia grupowa Warszawa

mąż i żona trzymający się za ręce podczas terapii grupowej

Terapia grupowa Warszawa to popularny rodzaj terapii. Prowadzona jest ona przez terapeutę lub psychologa, a jej cel to zrozumienie problemu alkoholizmu, spojrzenie na niego z innej perspektywy i poprawa stosunków społecznych.

 

W terapii grupowej Warszawa uczestniczą inne osoby mające problem z alkoholem lub rodzina uzależnionego. Grupę osób z terapii łączy potrzeba znalezienia wyjścia z nałogu alkoholowego, a dzielą jedynie inne doświadczenia. Grupowa terapia alkoholizmu może pokazać osobie borykającej się z alkoholizmem, że nie jest samotna w swojej walce.

 • Czas trwania: 50 min.
 • Ilość spotkań: uzależniona od potrzeb pacjenta
 • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu

Dużym plusem grupowej terapii jest wzajemne zrozumienie przez środowisko, a także uzyskanie niezbędnego wsparcia. Terapia grupowa Warszawa jest często jedynym sposobem na porozumienie między alkoholikiem, a jego rodziną.

Leczenie alkoholizmu w Warszawie – konsultacja telefoniczna

konsultantka telefoniczna

Aby uzyskać odpowiedź na podstawowe pytania z zakresu alkoholizmu i współuzależnienia, można skorzystać z darmowego połączenia z naszymi specjalistami. Nie każda sprawa może zostać omówiona podczas jednej rozmowy, dlatego zastrzegamy

prawo do odmówienia konsultacji w sytuacji wykraczającej poza kompetencje specjalisty.

Przez telefon można uzyskać informacje dotyczące obszarów takich jak na przykład:

 • rodzaje terapii uzależnień Warszawa,
 • odpowiedzi na pytanie z obszaru uzależnienia lub współuzależnienia,
 • informacje o godzinach pracy naszych psychoterapeutów.

Konsultacja terapeutyczna nie zastąpi pełnej terapii lub konsultacji terapeutycznej.

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień dysponuje szybkimi terminami terapii. Pomyślne leczenie uzależnień Warszawa uzależnione jest często od czasu podjęcia pracy nad swoim problemem. Oczekiwanie na termin leczenia uzależnień Warszawa na NFZ jest często długie, dlatego najlepszym wyborem często okazuje się prywatna placówka. Nasza poradnia leczenia uzależnień Warszawa zatrudnia najlepszych specjalistów w swojej branży i dysponuje wieloma terminami, które umawiamy wspólnie z pacjentem.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje