pokaż menu

Blog

Uzależnienie od alkoholu a dobroczynny wpływ detoksykacji organizmu

Uzależnienie od alkoholu powoduje nie tylko problemy natury psychicznej, jak i konflikty z otoczeniem. To w dużej mierze spustoszenie w organizmie, jak sieje nadmiernie spożywany alkohol. Każda substancja, nawet pozornie obojętna dla zdrowia, przyjmowana w nadmiarze może skutkować szeregiem problemów zdrowotnych. Nie inaczej jest w przypadku alkoholu, który wpływa niekorzystnie praktycznie na każdy układ ludzkiego organizmu. Zmienia fizjologię, ale i silnie oddziałuje na psychikę.

Detoks alkoholowy - kluczowe informacje

Detoksykacja jest niezbędną, ponieważ nie tylko samo nadużywanie alkoholu powoduje zmiany w ludzkim organizmie. Uzależniony próbując na własną rękę poradzić sobie z uzależnieniem, w krótkim czasie po odstawieniu alkoholu, po długich ciągach picia, zaczyna odczuwać skutki jego odstawienia. Dochodzi do rozwoju objawów zespołu abstynencyjnego. Groźnego zarówno dla zdrowia, jak i życia człowieka. Dlatego detoks musi być przeprowadzany pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego, który w razie konieczności jest w stanie natychmiastowo udzielić niezbędnej pomocy.

Alkohol, a właściwie jego nadużywanie prowadzi do zmian w metabolizmie. Toksyny dostające się do organizmu, zaczynają gromadzić się w takiej ilości, iż organy odpowiedzialne za ich usuwanie nie są w stanie nadążyć. Dochodzi również do zaburzeń wodno-elektrolitowych. Z organizmu zostają wypłukane pierwiastki i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania między innymi układu krążenia. Dochodzi do niewydolności wątroby, zmian w funkcjonowaniu trzustki, zachwiania równowagi jonowej. Jednocześnie mogą się rozwijać choroby towarzyszące, jak na przykład zapalenia oskrzeli i płuc czy też cukrzyca.

Etap detoksykacji wpływa zbawiennie na organizm uzależnionego. Przede wszystkim pozwala pozbyć się z organizmu nadmiaru toksyn. Całkowite ich usunięcie może trwać bardzo długo, w szczególności, gdy uzależniony przez długi czas przebywał w ciągu alkoholowym. W przypadku wieloletnich uzależnień, skutki po stronie funkcjonowania organizmu, poszczególnych układów oraz narządów odczuwane mogą być nawet przez długie lata, po przeprowadzeniu detoksykacji. Nawet wtedy, gdy alkoholik pozostaje w całkowitej trzeźwości.

Detoksykacja pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego

Detoksykacja pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego przebiega przede wszystkim bezpiecznie. Co najważniejsze jednak, usunięcie znacznej części toksyn z organizmu pozwala przywrócić mu prawidłową pracę. Wyrównuje się poziom jonów i elektrolitów. Metabolizm wraca do normy, łatwiej leczy się schorzenia towarzyszące. Objawy z czasem mają coraz mniejsze nasilenie, a następnie ustępują, bez dalszej degradacji zatrutego uprzednio organizmu. Poprawiają się ogólne parametry życiowe. Poszczególne układy zaczynają pracować prawidłowo, bez konieczności wspomagania kolejnymi dawkami alkoholu, jak to ma miejsce w przypadku występowania zespołu abstynencyjnego. Organizm, który zaczyna prawidłowo funkcjonować, pozwala również efektywniej uporać się z problemami występującymi po stronie psychiki.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225