Uzależnienie od alkoholu a dobroczynny wpływ detoksykacji organizmu

Uzależnienie od alkoholu powoduje nie tylko problemy natury psychicznej, jak i konflikty z otoczeniem. To w dużej mierze spustoszenie w organizmie, jak sieje nadmiernie spożywany alkohol. Każda substancja, nawet pozornie obojętna dla zdrowia, przyjmowana w nadmiarze może skutkować szeregiem problemów zdrowotnych. Nie inaczej jest w przypadku alkoholu, który wpływa niekorzystnie praktycznie na każdy układ ludzkiego organizmu. Zmienia fizjologię, ale i silnie oddziałuje na psychikę.

Spis treści

  Detoks alkoholowy – kluczowe informacje

  Detoksykacja jest niezbędną, ponieważ nie tylko samo nadużywanie alkoholu powoduje zmiany w ludzkim organizmie. Uzależniony próbując na własną rękę poradzić sobie z uzależnieniem, w krótkim czasie po odstawieniu alkoholu, po długich ciągach picia, zaczyna odczuwać skutki jego odstawienia. Dochodzi do rozwoju objawów zespołu abstynencyjnego. Groźnego zarówno dla zdrowia, jak i życia człowieka. Dlatego detoks musi być przeprowadzany pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego, który w razie konieczności jest w stanie natychmiastowo udzielić niezbędnej pomocy.

  Alkohol, a właściwie jego nadużywanie prowadzi do zmian w metabolizmie. Toksyny dostające się do organizmu, zaczynają gromadzić się w takiej ilości, iż organy odpowiedzialne za ich usuwanie nie są w stanie nadążyć. Dochodzi również do zaburzeń wodno-elektrolitowych. Z organizmu zostają wypłukane pierwiastki i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania między innymi układu krążenia. Dochodzi do niewydolności wątroby, zmian w funkcjonowaniu trzustki, zachwiania równowagi jonowej. Jednocześnie mogą się rozwijać choroby towarzyszące, jak na przykład zapalenia oskrzeli i płuc czy też cukrzyca.

  Detoksykacje alkoholową i odtruwanie organizmu przeprowadzamy w naszych oddziałach:

  Masz pytania? – Nasza wykwalifikowana kadra czeka na twój telefon.

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Etap detoksykacji wpływa zbawiennie na organizm uzależnionego. Przede wszystkim pozwala pozbyć się z organizmu nadmiaru toksyn. Całkowite ich usunięcie może trwać bardzo długo, w szczególności, gdy uzależniony przez długi czas przebywał w ciągu alkoholowym. W przypadku wieloletnich uzależnień, skutki po stronie funkcjonowania organizmu, poszczególnych układów oraz narządów odczuwane mogą być nawet przez długie lata, po przeprowadzeniu detoksykacji organizmu z alkoholu. Nawet wtedy, gdy alkoholik pozostaje w całkowitej trzeźwości.

  Detoksykacja pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego

  Detoksykacja pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego przebiega przede wszystkim bezpiecznie. Co najważniejsze jednak, usunięcie znacznej części toksyn z organizmu pozwala przywrócić mu prawidłową pracę. Wyrównuje się poziom jonów i uzupełnionych elektrolitów po alkoholu. Metabolizm wraca do normy, łatwiej leczy się schorzenia towarzyszące. Objawy z czasem mają coraz mniejsze nasilenie, a następnie ustępują, bez dalszej degradacji zatrutego uprzednio organizmu. Poprawiają się ogólne parametry życiowe. Poszczególne układy zaczynają pracować prawidłowo, bez konieczności wspomagania kolejnymi dawkami alkoholu, jak to ma miejsce w przypadku występowania zespołu abstynencyjnego. Organizm, który zaczyna prawidłowo funkcjonować, pozwala również efektywniej uporać się z problemami występującymi po stronie psychiki.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje