Tabletki antyalkoholowe disulfiram wzf, czyli wszywki alkoholowe

Wszycie esperalu obecnie stosowane jest najczęściej podczas leczenia choroby alkoholowej. Implantowane wszywki alkoholowe w formie tabletki dla alkoholika są rekomendowane przez lekarzy ze względu na szybkość ich działania, skuteczność i małą inwazyjność zabiegu. Dodatkowo esperal nie stwarza zagrożenia, jeśli przyjmowane są inne leki. Jak działa wszywka alkoholowa i co daje disulfiram wszywka?

Spis treści

  Tabletki dla alkoholika – co to wszywka?

  Badania wykazują, że Polacy z każdym rokiem piją więcej alkoholu i wydają na niego coraz bardziej pokaźne sumy. W latach 2017-2019 kwota ta wyniosła 103 miliardy złotych. Statystyczny Polak rocznie przeznacza aż 964 zł rocznie na trunki alkoholowe. Można się spodziewać, że w przypadku alkoholików budżet zwiększa się. Aby to przerwać, konieczne jest rozpoczęcie leczenia choroby alkoholowej. Jeśli pacjent może bezpiecznie osiągnąć trzeźwość, bez odczuwania objawów zespołu odstawiennego (w przeciwnym razie pomaga odtrucie alkoholowe), to istnieje możliwość skorzystania z tabletki antyalkoholowej, czyli wszywki alkoholowej.

  tabletki esperalu w opakowaniu

  W środku kapsułki znajduje się Disulfiram lek, który działa wyłącznie w momencie zetknięcia się z alkoholem w organizmie. W innym wypadku ta forma tabletki dla alkoholika nie jest odczuwana, można właściwie o niej zapomnieć. Jest niewielka, a lekarz umieszcza ją pod skórą na tyle głęboko, że człowiek nie odczuwa jej obecności.

  Blizna jest również praktycznie niezauważalna i znajduje się w miejscu niewidocznym dla innych osób (okolice pośladka lub pod łopatką). Działa w okresie 8 do 12 miesięcy. Gdy pacjent chce kontynuować leczenie z pomocą tabletki antyalkoholowej w formie wszywki alkoholowej, to może zapisać się ponownie na zabieg wszycia esperalu.

  Zobacz: Co to jest disulfiram?

  Wszycie esperalu – na czym polega?

  Zabieg wszycia esperalu przy użyciu tabletki antyalkoholowej (wszywki alkoholowej) odbywa się po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Trwa 0,5 godziny. Wszywka z disulfiramem jest implantowana blisko pośladka albo łopatki. Szwy w przypadku nierozpuszczalnych nici są zdejmowane po 7-10 dniach, ponieważ tyle trwa proces gojenia się skóry po wszyciu esperalu. Kolejne wizyty nie są wymagane. Gdy zabieg się kończy, nie ma przeciwwskazań do kierowania samochodem, wykonywania prac fizycznych oraz brania udziału w sytuacjach, które wymagają skupienia lub podejmowania ważnych decyzji.

  Najważniejsze informacje o wszyciu esperalu:

  • wymaga poświęcenia 30 minut,
  • znieczulenie miejscowe,
  • bez bólu,
  • brak rekonwalescencji,
  • zero dodatkowych wizyt (jedynie zdjęcie szwów),
  • nie utrudnia codziennych działań (również zaraz po zabiegu),
  • możliwe działanie skłania do abstynencji.

  Tabletka dla alkoholika umieszczana jest na stałe. Znajdujący się w niej Disulfiram uwalnia się tylko, gdy człowiek napije się alkoholu. Każda osoba może reagować inaczej na lek, dlatego pacjenci wybierają trzeźwość. Niekiedy symptomy mogą nie być odczuwane, lecz z czasem owocuje to pogorszeniem się stanu organów wewnętrznych.

  Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów, zabiegi wszycia esperalu przeprowadzamy w 13 polskich miastach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Tabletki antyalkoholowe – co po nich?

  Tabletki dla alkoholika pod postacią wszywek alkoholowych pomagają uzależnionym w tym, co jest dla nich najtrudniejsze, czyli trzeźwości. Wszycie esperalu nie zapewnia jednak wiecznej abstynencji. Chęć picia nie znika w tak łatwy sposób. Dlatego po zaszyciu alkoholowym lekarze zalecają, aby nie kończyć na tym leczenia choroby alkoholowej, a kontynuować je z pomocą terapeuty. Psycholog pozwala zrozumieć powód uzależnienia, jak sobie z nim radzić i co robić w chwilach słabości. Alkoholizm to stała walka z samym sobą, lecz warto ją podjąć w każdym momencie.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje