Szczepionka na koronawirusa przeciw COVID-19 Lublin

Bezpieczne szczepienie na koronawirusa – Lublin i okolice. Zarejestruj się do naszego punktu szczepień.  szczepionka na koronawirus - Lublin
  lekarz trzymający fiolkę ze szczepionką na koronawirusa

  Zapisy na szczepionkę COVID-19 Lublin

  Zapisy na szczepienia COVID-19 Lublin są już otwarte. Nasz punkt szczepień na COVID Lublin oficjalnie dołączył do ministerialnego programu #Szczepimysię. Oznacza to, iż szczepionka na COVID w naszej placówce jest zupełnie darmowa i całkowicie refundowana przez NFZ. Rejestrując się, pacjent nie ponosi żadnych kosztów. Zapraszamy do kontaktu sprawie zapisów na szczepienia koronawirus Lublin. Skorzystaj z Narodowego Programu Szczepień przeciwko covid-19

   

   

  Wybierając punkt szczepień Nasz Gabinet Lublin, należy wypełnić poniższy kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego.

  Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 – aktualne informacje

  Szczepionka na koronawirusa pojawiła się po niemal roku od odkrycia COVID-19 spowodowanego przez SARS-CoV-2 . Po przejściu wszystkich etapów testowania została dopuszczona do dystrybucji. Preparat będzie podzielony pomiędzy państwami będącymi członkami Unii Europejskiej w ilościach zgodnych z liczebnością mieszkańców. Polska zakupiła 62,141 mln dawek szczepionek na koronawirusa.

  Szczepienia na koronawirusa Lublin zaczną się już w styczniu 2021 roku. Pojawia się jednak dużo pytań związanych z przebiegiem szczepień. Szczegółowe informacje odnośnie preparatu oraz zabiegu szczepienia na koronawirusa Lublin każda osoba może uzyskać, łącząc się z darmowym nr infolinii: 989. Infolinia jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę.

  Warto też wiedzieć, że program szczepień będzie odbywał się według kolejności. Jako pierwsi będzie szczepiony personel medyczny, a również pozostali pracownicy placówek oraz wszystkie służby z nimi bezpośrednio współpracujące.

  trzy fiolki ze szczepionką na covid-19. Pomiędzy nimi strzykawka.

  Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson&Johnson – szczepionka na koronawirusa Lublin

  Od momentu odkrycia choroby COVID-19 powstało 6 szczepionek przeciw koronawirusowi. Do Polski trafi 5 z nich. Dostępne są szczepionki MRNa lub wektorowe. Na chwilę obecną dostępnych jest już kilka rodzajów szczepionek – dla każdej grupy szczepień.

  Jest to lek podawany domięśniowo w podwójnej dawce z odstępem kilku tygodni. Szczepionka na koronawirusa zawiera informację genetyczną w postaci mRNA. Kwas ten nie wpływa na genom osoby szczepionej.

  Rejestracja do punktu szczepień

  +48 508 777 223
  Zapraszamy do kontaktu

   

  Zalety szczepionki przeciw koronawirusowi Lublin:

  • czysty produkt;
  • wysoka immunogenność;
  • szybka produkcja szczepionki;
  • bezpieczeństwo podania;
  • skuteczność działania;
  • bezpłatność dla każdego pacjenta.

  Odczyn poszczepienny – czy szczepionka na COVID-19 jest bezpieczna?

  Kierownik Instytutu ds. Zdrowia na Świecie poinformował, że dwa miesiące obserwacji działania szczepionki wystarczy, żeby wykryć większość skutków ubocznych. Czyli wszystkie możliwe powikłania, które mogą się pojawić po szczepieniu są przewidziane, a personel medyczny – odpowiednio przygotowany.

  Producent każdej szczepionki – zarówno Pfizer, jak i AstraZeneca, Moderna czy Johnson&Johnson, zapewnia, że większość skutków ubocznych mają charakter łagodny i znikają już po kilku dniach.

   

  Jakie objawy może zauważyć pacjent po szczepionce na koronawirusa Lublin? 

  • ból, świąd lub zaczerwienienie w miejscu zastrzyku;
  • ból głowy, mięśni, stawów;
  • dreszcze;
  • podwyższona temperatura ciała;
  • zmęczenie;
  • nudności.

  Takie działania niepożądane mogą wystąpić u około 1 na 10 osób. Każdy pacjent po wykonaniu szczepienia przeciw koronawirusowi Lublin znajduje się pod opieką lekarzy i w razie problemów w każdej chwili może zgłosić się do przychodni.

  Informujemy, że każda z podanych dawek szczepień jest bezpieczna. Zarejestruj się w naszym punkcie szczepień, a po więcej informacji zadzwoń na bezpłatną infolinię.

  Rejestracja na szczepienia przeciwko covid-19 Lublin jest darmowa. Zaszczepić mogą się wszyscy chętni. Ratujmy życia – zdrowie jest najważniejsze.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje