Szczepienia COVID Kraków

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Krakowie – za darmo i dobrowolnie. Zaszczep sobie odporność na lata. Zadbaj o siebie i bliskich.  szczepionka na koronawirus - Kraków
  lekarz trzymający fiolkę ze szczepionką na koronawirusa

  Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 Kraków

  Nasza placówka medyczna w mieście Kraków dołączyła do oficjalnych punktów narodowego programu szczepień. Zapisy na szczepienia COVID Kraków są zupełnie darmowe, ponieważ szczepionka refundowana jest w całości przez NFZ. Decydując się na szczepienia w punkcie szczepień, Pacjent nie ponosi żadnych kosztów. Zachęcamy do kontaktu, by dowiedzieć się więcej na temat szczepień i zapisów na szczepionkę.

   

   

   

  Wybierając szczepienia w punkcie Nasz Gabinet Kraków, prosimy o wcześniejsze wypełnienie poniższego kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego.

  Szczepienie przeciwko COVID-19 Kraków – kiedy szczepienie na koronawirusa

  Lek przeciw koronawirusowi to jeden z najbardziej oczekiwanych preparatów medycznych. Powodem tego jest przede wszystkim szybkie rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2 na niemal całym świecie. Szczepionka COVID-19 w jednym z punktów szczepień wydaje się jedynym skutecznym rozwiązaniem na zakończenie pandemii. Europa nadal czeka na decyzję Europejskiej Agencji Leków – ma ona nastąpić do 23.12.2020 roku.

  Gdy okaże się, że proponowane przez firmy farmaceutyczne szczepionki na koronawirusa zostaną zaakceptowane, w Polsce mogą być nawet przed początkiem nowego roku. Rozpoczęcie podawania szczepionek zaplanowano na środek stycznia 2021.

  doktor trzymający fiolkę ze szczepionką na covid-19

  Jak wyglądają zapisy na szczepienie na koronawirusa w Krakowie?

  Zgodnie z Narodowym Programem Szczepieniem podawanie zastrzyku podzielono na kilka faz. O kwalifikacji decyduje obecnie zawód, wiek oraz stopień narażenia na wirus. Pierwszeństwo ma personel medyczny, seniorzy, żołnierze, urzędnicy i zawody o charakterze publicznym np. nauczyciele i politycy.

  Zapisy na szczepionkę


  +48 508 777 223

  Zapraszamy do kontaktu

   

  Pacjent, który w danej fazie będzie mógł skorzystać ze szczepienia na koronawirusa, otrzyma e-skierowanie – dokument zostanie wygenerowany automatycznie, a jego ważność to 60 dni. Za pośrednictwem dedykowanej infolinii, konta pacjenta online lub bezpośrednio w placówce medycznej pacjent będzie miał możliwość wyboru terminu walki z koronawirusem. Preperat wymaga podania 2 dawek leku w zastrzyku, dlatego pacjent musi być gotowy na odbycie 2 wizyt.

  Koronawirus Kraków – bezpieczeństwo i skuteczność

  Nowe szczepionki na koronawirusa zostały przebadane zgodnie z ogólnoświatowymi wytycznymi. Nie ma zatem możliwości, aby szczepienie w Krakowie zagrażało zdrowiu lub życiu pacjenta. Zastrzyk typu mRNA nie wpływa na kod genetyczny, a wewnątrz organizmu nie dochodzi do żadnych mutacji. W podaniu szczepień przeciwko COVID chodzi wyłącznie o zasygnalizowanie organizmowi, które białko jest niebezpieczne i co musi się wydarzyć, aby SARS-CoV-2 został powstrzymany.

  Niektórzy obawiają się również, że dostępne środki zadziałają tylko na konkretny wirus. Preparaty zawsze produkowane są z myślą o podstawowym antygenie, który nie mutuje. Dlatego też szczepienie na koronawirusa w Krakowie nie tylko uodparnia, ale chroni również przed wzajemnym zarażaniem się. Każdy pacjentowi zostanie również przypisany Status Osoby Zaszczepionej. Oznacza to brak obowiązkowej kwarantanny (kontakt z zarażonym lub podróż) i ograniczeń w przypadku spotkań prywatnych lub publicznych.

  Kiedy nie można się szczepić na koronawirusa w Krakowie

  • alergia na składnik szczepionki na koronawirusa lub agresywna reakcja organizmu na wcześniej podawane preparaty,
  • czas ciąży lub karmienia dziecka piersią,
  • choroba wraz z silnie podwyższoną temperaturą.

  Pacjenci, którzy przeszli wcześniej COVID-19 mogą wybrać leczenie zapobiegawcze z pomocą szczepionki na koronawirusa w Krakowie. Lekarze nie będą weryfikować występowania przeciwciał przeciw COVID. Jedynie obowiązkowe będzie badanie weryfikujące przeciwwskazania.

  Odczyn poszczepienny, czyli co może stać się po szczepionce na COVID-19

  Reakcja każdego organizmu na szczepienie przeciw koronawirusowi w Krakowie może być różna. Według badań weryfikujących wykazano, że niektóre objawy mogą się pojawić, lecz oczywiście nie muszą.

  Czego doświadczały osoby badane po szczepionce na koronawirusa:

  • ból, zaczerwienienie i obrzęk wokół miejsca wkłucia,
  • zawroty głowy,
  • wymioty,
  • zbyt wysoka temperatura,
  • dreszcze,
  • pogorszenie samopoczucia i siły organizmu,
  • wyraźne osłabienie stawów i mięśni.

  Nie musisz się obawiać, że to trwale wpłynie na twoje zdrowie. Symptomy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje