+ 48 508 777 223Infolinia koronawirus 08:00 - 20:00

Szczepienia koronawirus covid-19 Gdynia

Szczepionka, która chroni przed koronawirusem SARS-CoV-2 COVID-19  szczepionka na koronawirus - Gdynia

  Punkty szczepień w Gdyni na COVID-19

  Oficjalne punkty szczepień w Gdyni zostały ogłoszone. Informujemy, że Nasz Gabinet w Gdyni spełniała odgórnie zalecenia Ministerstwa Zdrowia, dlatego już teraz zapraszamy do zapisów na szczepienia. Szczepionka na covid 19 jest refundowana, a do jej wykonania wystarczy jedynie wcześniejsza telefoniczna rejestracja. Punkty szczepień na COVID sieci naszych przychodni są całkowicie sterylne, a samo wykonanie szczepionki odbywa się szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu.

  Przed przystąpieniem do szczepień w punkcie Nasz Gabinet Gdynia, należy pamiętać o wcześniejszym wypełnieniu poniższego kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego.

  Jak wygląda proces szczepienia na koronawirus Gdynia

  Koronawirus SARS-CoV-2 zmienił styl życia ludzi na całym świecie. Spowodował zmiany w trybie nauczania, pracy, usług medycznych. Miał niekorzystny wpływ na gospodarkę kraju. Rozdzielił rodziny, ograniczył przemieszczanie się i zabrał życie ponad 1,6 mln osób (dane na dzień 18.12.2020 r.).

  Szczepienia na koronawirusa Gdynia to ogromna szansa na uodpornienie mieszkańców oraz powrót do normalnego trybu życia.

  Rejestracja na szczepionki przeciw koronawirusowi Trójmiasto odbywają się według specjalnych zaproszeń, które pacjenci dostają na Elektronicznej Platformie Medycznej P1. Szczepienia przeciw COVID-19 Gdynia przeprowadzane są w stacjonarnych oraz mobilnych punktach szczepień.

  Mogą to być przychodnie, szpitale, gabinety medyczne, ośrodki leczenia. Szczepionki na covid przeznaczone są dla dwóch dawek iniekcji na jednego pacjenta w odstępie czasowym ok. 20 dni.

  doktor trzymający fiolkę ze szczepionką na covid-19

  Powody, dla których warto się zaszczepić przeciw COVID-19

  Wszystkie szczepionki na koronawirusa będą darmowe, a każda osoba, która zaszczepi się otrzyma Status Osoby Zaszczepionej. Polskie Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że osobom takim będą przysługiwać niektóre benefity.

  Dlaczego warto zaszczepić się przeciw COVID-19?

  • największą korzyścią jest ochrona zdrowia oraz uodpornienie przed koronawirusem SARS-CoV-2;
  • możliwość zadbania o zdrowie swoich bliskich, szczególnie osób starszych – najbardziej narażonych na zakażenie;
  • osoby takie nie będą musiały odbywać kwarantanny po powrocie z krajów o wysokim poziomie ryzyka;
  • poza tym, kwarantanna przestaje obowiązywać w przypadku kontaktu z osobą zakażoną;
  • brak obowiązku przestrzegania limitów spotkań i zgromadzeń.

  Przeciwwskazania do szczepień na koronawirusa Gdynia

  Rejestracja na szczepienie


  +48 508 777 223

  Zapraszamy do kontaktu

  Po podaniu szczepionki przeciw COVID-19 Gdynia może pojawić się odczyn poszczepienny. Taka reakcja organizmu powoduje złe samopoczucie, jednak nie zagraża życiu. Skutki uboczne ukazują się nie zawsze. Jest to reakcja naturalna i może objawiać się w różny sposób:

  • ból głowy, gorączka;
  • ból w miejscu ukłucia;
  • zaczerwieniona obwódka wokół miejsca ukłucia;
  • ból stawów;
  • nudności;
  • poczucie zmęczenia.

  Narodowy Program Szczepień przewiduje rozszerzyć zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego dla osób, u których wystąpią nieprzyjemne dolegliwości po szczepieniu na koronawirusa.

   

   

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje