Szczepienia na koronawirusa Bydgoszcz – przeciw COVID-19

Szczepionka covid jako sposób walki z wirusem  szczepionka na covid-19
  lekarz trzymający fiolkę ze szczepionką na koronawirusa

  Zapisy na szczepionkę COVID-19 w Bydgoszczy

  Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy oficjalnym punktem, gdzie można zaszczepić się na COVID-19. Zapisy na szczepionkę w naszej placówce są już otwarte. Rejestracja na szczepienia odbywa się telefonicznie, a sama procedura jest prosta i zajmuje niewiele czasu. Spełniliśmy wymagania podane przez Ministerstwo Zdrowia, dlatego wykonanie szczepienia w naszej placówce jest całkowicie bezpieczne. Szczepienie na COVID nic nie kosztuje. Zachęcamy do rejestracji!

   

   

  Przed przystąpieniem do szczepień w punkcie Nasz Gabinet Bydgoszcz, należy wypełnić poniższy kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego.

  Skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek na COVID-19 Bydgoszcz

  Szczepionka na koronawirusa pozwoli na unormowanie sytuacji społecznej, kulturowej oraz gospodarczej. Dany preparat pomoże uodpornić populacje na zakażenie i wpłynąć na sprawność fizyczną. Od momentu pojawienia się nowej choroby COVID-19 powstało kilka rodzajów szczepionek od CureVac, Moderna, Pfizer BioNTech o typie mRNA, wektorowe od AstraZeneca i Johnson&Johnson (jedna dawka) oraz szczepionka od Sanofi-GSK. Co je łączy?

  • Podawanie domięśniowe w dwóch zastrzykach z odstępem 21-28 dni,
  • bezpieczeństwo,
  • skuteczność działania.

  Szczepionka na koronawirusa Bydgoszcz przeszła wszystkie niezbędne, kilkuetapowe badania i już od 15 stycznia będzie dostępna dla mieszkańców Polski.

  lekarz trzymający fiolkę ze szczepionką na covid-19

  Proces szczepienia koronawirus Bydgoszcz – jak wygląda?

  Ogólnie cały przebieg szczepienia na COVID-19 Bydgoszcz będzie prosty, bezpieczny i dobrowolny. Przede wszystkim zostały ustalone priorytetowe grupy pacjentów, którzy jako pierwsi przystąpią do szczepień przeciw koronawirusowi. Są to pracownicy medyczni, żołnierze oraz seniorzy.

  Strategia działań Narodowego Programu Szczepień przewiduje, że zostanie zagwarantowana wystarczająca ilość szczepionek przeciw COVID-19, a wszystkie zabiegi będą bezpieczne i skuteczne.

  Stwierdzenie, że koronawirus mutuje i szczepionka na covid będzie nieskuteczna, nie jest prawdziwe. Ponieważ wszystkie szczepionki zostały wyprodukowane przeciwko antygenom wirusa SARS-CoV-2. Niezależnie od mutacji zawsze pozostają bez zmian, co oznacza, że szczepionka na koronawirusa działa.

  Zalecenia medyczne co do szczepienia na koronawirusa SARS-CoV-2

  Dwie dawki szczepionek na COVID-19 są podawane pacjentom z odstępem 3-4 tygodni. Całkowita ochrona organizmu od zakażenia SARS-CoV-2 pojawia się już po 7 dniach od drugiej iniekcji. Przebycie COVID-19 nie oznacza, że osoba nie może się zaszczepić. Istnieje jednak szereg powodów, wskutek których iniekcja jest przeciwwskazana.

   

  Telefoniczna rejestracja szczepienia COVID Bydgoszcz:


  +48 508 777 223

  Zapraszamy do kontaktu

  Przeciwwskazania do szczepienia na koronawirusa Bydgoszcz:

  • kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią;
  • osoby uczulone na preparat zawarty w szczepionce na COVID-19;
  • pacjent, który znajduje się w trakcie leczenia immunosupresyjnego;
  • dzieci (ta grupa osób nie była badana);

  Każda osoba, chcąca skorzystać ze szczepienia na koronawirusa Bydgoszcz powinna przejść kwalifikację lekarską oraz wypełnić kwestionariusz. Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań odbędzie się zabieg iniekcji leku ochronnego.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje