pokaż menu

Wszywki alkoholowe Poznań

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 519 775 225

Zapraszamy do kontaktu. Zabieg wykonujemy w gabinecie w sterylnych warunkach. Nasz-Gabinet to bezpieczne i profesjonalne wszywki alkoholowe esperal.

Kontakt

Esperal nazywany potocznie wszywką alkoholową stosowany jest w celu wywołania reakcji awersyjnej na alkohol. Zawarta w esperalu substancja czynna – disulfiram zaburza metabolizm alkoholu etylowego w organizmie, co ma zniechęcić chorego przed dalszym spożywaniem substancji odurzających. W naszej klinice w Poznaniu przeprowadzamy zabiegi implantacji esperalu zgodnie z najwyższymi, europejskimi standardami. Nasza kadra medyczna to wykwalifikowani lekarze z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu alkoholizmu. Zapewniamy pełną anonimowość oraz dyskrecję. Dzięki temu pacjenci mają gwarancję profesjonalnej opieki w komfortowych warunkach.

Działanie wszywek alkoholowych

Esperal jest obojętny dla organizmu, nie wchodzi w reakcję z innymi lekami i nie zaburza prawidłowego funkcjonowania. Wystarczy jednak niewielka dawka alkoholu, aby osoba z zaimplantowanym esperalem zaczęła odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, nudności, zaburzenia rytmu serca oraz wahania ciśnienia tętniczego. W skrajnych przypadkach reakcja disulfiramowa jest tak silna, że może doprowadzić nawet do zgonu.

Jak wygląda zabieg implantacji esperalu?

Implantacja wszywki alkoholowej to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Esperal dostępny jest w formie sterylnej tabletki, którą chirurg umieszcza w warstwie mięśniowej, najczęściej w okolicy pośladka. Zabieg trwa ok. pół godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Implantacja esperalu wymaga pisemnej zgody pacjenta, dlatego jest to skuteczna metoda leczenia zwłaszcza w przypadku pacjentów współpracujących, którzy chcą świadomie zerwać z nałogiem. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest kontrola trzeźwości. Jeśli pacjent znajduje się w ciągu alkoholowym, zalecamy w pierwszej kolejności detoks, a dopiero potem wszywkę alkoholową. W naszej klinice w Poznaniu oferujemy również tzw. komplety, czyli całościową metodę leczenia uzależnień, obejmującą działania farmakologiczne i psychoterapeutyczne. Po ok. 10 dniach od umieszczenia esperalu niezbędna jest ponowna wizyta w gabinecie w celu zdjęcia szwów. Osoby, które skorzystają z wersji zabiegu VIP oraz Gold otrzymują zastrzyk z antybiotykiem oraz samorozpuszczalne szwy, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort zabiegu.

Wszywki alkoholowe – opinie

Ze względu na specyficzny sposób działania wszywki alkoholowe budzą niejednoznaczne opinie. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to sposób walki z nałogiem, który doceniają sami pacjenci. Osoby, które piją nieustannie przez kilka bądź kilkanaście tygodni nie są w stanie samodzielnie wrócić do trzeźwości. Dopiero wymuszona abstynencja, uzyskana za pomocą esperalu powoduje, że chory przestaje pić, odzyskuje siły i ma motywację, aby podjąć dalsze leczenie, a w konsekwencji całkowicie wyjść z nałogu. Wszywki alkoholowe to także ekonomiczna i wydajna metoda leczenia alkoholizmu. W związku z tym, że disulfiram uwalnia się do organizmu stopniowo, jednorazowy zabieg implantacji esperalu zapewnia działanie leku przez ok. 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć, aby kontynuować terapię lub utrzymać uzyskane rezultaty. Wszywki alkoholowe polecane są nie tylko chorym długotrwale uzależnionym od alkoholu, lecz także osobom, które mają poczucie, iż utraciły kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Jest to więc metoda o szerokim zastosowaniu, która wsparta dodatkową terapią może przynieść pozytywne rezultaty w krótkim czasie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą zabiegów implantacji esperalu w naszym gabinecie w Poznaniu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, w razie wątpliwości, nasz personel medyczny zaproponuje odpowiedni plan leczenia.

Opinie pacjentów:

6 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 5 (6 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Wiedza

znamy się jak nikt inny na leczeniu alkoholizmu

Wyjątkowa opieka

wysoka dbałość o zdrowie pacjenta

Zadowoleni pacjenci

pomogliśmy już tysiącom pacjentów z całego kraju

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225