Terapia alkoholowa – leczenie uzależnienia Poznań

 

Terapia uzależnień Poznań – rodzaje

Terapia alkoholowa jest bardzo ważną częścią procesu wychodzenia z choroby alkoholowej. Alkoholizm to choroba złożona, której podstawy są zakorzenione głęboko w ludzkiej psychice. Doświadczony lekarz terapeuta pomaga pacjentowi zrozumieć jej źródła i zmienić sposób myślenia na umożliwiający rozpoczęcie życia bez alkoholu.

 

Nasz Gabinet Poznań oferuje wiele rodzajów terapii, aby każdy Pacjent mógł wybrać sposób leczenia najbardziej odpowiadający jego indywidualnym wymaganiom. Każda terapia uzależnień Poznań cechuje się wysoką skutecznością.

 

Konsultacje indywidualne – leczenie uzależnień Poznań

Konsultacje indywidualne polegają na wstępnym rozeznaniu specjalisty w powodach, dla których pacjent podjął decyzję o leczeniu. Spotkania odbywają się z psychologiem lub terapeutą uzależnień.

 

Wybór rodzaju terapii może być problematyczny dla pacjenta niezorientowanego się w różnicach w ich prowadzeniu i oczekiwanych efektach. Podczas konsultacji indywidualnej pacjent może opowiedzieć o swoich oczekiwaniach względem terapii, a lekarz dobierze formę terapii najbardziej odpowiadającą indywidualnym potrzebom.

 

Kadra medyczna prowadząca terapię jest zobowiązana do zachowania pełnej poufności, dlatego spotkania w Nasz Gabinet Poznań cechują się pełnym zachowaniem dyskrecji.

 • Czas trwania: 50 min.
 • Ilość spotkań: 1-3 w zależności od potrzeb pacjenta
 • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu

 

Terapia indywidualna w Poznaniu

pacjent słuchający psychologa

Bezpośredni kontakt z terapeutą jest niezwykle ważny, dlatego terapia indywidualna w Poznaniu będzie najbardziej odpowiednia dla osób potrzebujących pełnego skupienia specjalisty na swojej indywidualnej sytuacji.

 

W trakcie spotkań osoba uzależniona wraz z terapeutą ustala cele w drodze do życia w trzeźwości, a także opowiada o napotkanych przeszkodach i wspólnie próbuje znaleźć rozwiązanie. Terapeuta pomaga pacjentowi w odkryciu i nazwaniu swoich emocji i myśli.

 

Terapie indywidualne w Poznaniu pozwalają na zachowanie atmosfery intymności, w trakcie której pacjent może bez obaw zwierzyć się ze swoich wszystkich myśli. Postawa szczerości względem siebie i terapeuty jest kluczem do rozpoczęcia życia wolnego od picia. Indywidualne spotkania umożliwiają to w najwyższym stopniu.

 • Czas trwania: 50 min.
 • Ilość spotkań: uzależniona od potrzeb pacjenta i wspólnie ustalonych celów
 • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu

Uwaga! Rozmowy z terapeutą prowadzone podczas sesji indywidualnej objęte są całkowitą poufnością.

Terapia grupowa Poznań – rodzinna

mąż i żona trzymający się za ręce podczas terapii grupowej

Terapia grupowa Poznań jest popularnym rodzajem terapii. Prowadzona jest ona przez psychologa lub terapeutę uzależnień, a jej celem jest zrozumienie problemu alkoholizmu i znalezienie z niego wyjścia.

 

W terapii grupowej Poznań uczestniczą osoby mające podobny problem. Osoby te szukają wyjścia z alkoholizmu, jednak ich doświadczenie jest zróżnicowane przez odmienne przeżycia, którymi mogą dzielić się w trakcie sesji. Grupowa terapia alkoholizmu może udowodnić alkoholikowi, że nie jest sam ze swoją chorobą, a także pokazać inna perspektywę rozumienia swojej sytuacji.

 

Mocną stroną terapii grupowej jest poczucie zrozumienia przez środowisko, a także uzyskanie potrzebnego wsparcia – od członków spotkań AA lub bliskich sobie osób. To często jedyna okazja na znalezienie wspólnego języka między alkoholikiem, a jego rodziną.

 • Czas trwania: 50 min.
 • Ilość spotkań: uzależniona od potrzeb pacjenta
 • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu

 

Leczenie alkoholizmu Poznań – konsultacja telefoniczna

konsultantka telefoniczna

Podstawowe informacje o rodzajach leczenia alkoholizmu w naszej poznańskiej placówce, mogą zostać udzielone telefonicznie. Warto zauważyć, że tego typu konsultacja nie zastępuje jednak pełnej terapii lub konsultacji terapeutycznej. Jest to wyłącznie sposób na uzyskanie szybkiej odpowiedzi na pytania z obszaru psychoterapii.

Podczas konsultacji telefonicznej pacjent może między innymi:

 • poznać rodzaje terapii uzależnień Poznań,
 • zadać pytanie z obszaru uzależnienia lub współuzależnienia,
 • uzyskać informacje o godzinach pracy naszych psychoterapeutów.

Nie każdy problem można omówić przez telefon. Niektóre z nich potrzebują pełnego zaangażowania terapeuty, dlatego zastrzegamy prawo do odmówienia konsultacji w sytuacji wykraczającej poza problem uzależnienia lub współuzależnienia.

Leczenie uzależnień Poznań nie na NFZ

Pomyślne leczenie uzależnień Poznań uzależnione jest od wyboru odpowiedniej placówki. W zwalczaniu alkoholizmu najważniejszy jest czas. Alkohol z każdym dniem coraz bardziej wyniszcza organizm i psychikę osoby uzależnionej, a także ma negatywny wpływ na osoby żyjące w jej otoczeniu, tzw. współuzależnionych. Leczenie uzależnień Poznań na NFZ cechuje się długim czasem oczekiwania, dlatego zachęcamy do korzystania z samodzielnie działającego gabinetu. Z tego względu szczególnie poleca się obiekty prywatne zatrudniające najlepszych specjalistów w swojej branży. Nasza poradnia leczenia uzależnień Poznań dysponuje terminami terapii dostępnymi nawet tego samego dnia po rejestracji.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje