Porady dotyczące leczenia alkoholizmu

Boisz się zadzwonić i zapytać o działanie esperalu lub przebieg implantacji wszywki? W sekcji PORADY znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez pacjentów. Pamiętaj, że w naszej poradni leczenia alkoholizmu zawsze pozostajesz anonimowy. Każdego dnia odbieramy telefony i otwarcie mówimy o terapii uzależnień. Jeśli potrzebujesz szybkiej odpowiedzi, tutaj znajdziesz to, czego potrzebujesz.

 

Jak wygląda działanie wszywki esperal?

Wszywka to sposób na powstrzymanie nadużywania alkoholu. Hamuje i spowalnia metabolizm płynu etylowego we krwi alkoholików. W chwili rozkładu alkoholu daje o sobie znać aldehyd octowy. Disulfiram kontroluje jego rozkład. Ze względu na opóźnienie tego procesu pacjenci odczuwają silne objawy zatrucia alkoholowego.

Czy mogę prowadzić samochód po wszywce alkoholowej?

Tak, lek disulfriam (esperal) wszywany pod powięziowo nie ma wpływu na koncentrację i zdolność prowadzenia pojazdów.

Kiedy mogę wykonać zabieg?

Trzeba odczekać 24-48 godzin od ostatniego spożycia alkoholu.

Czy mogę zażywać inne leki mając wszywkę?

Tak. Esperal nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Nie wolno zażywać leków zawierających alkohol.

Czy są działania uboczne i czy “wszywka” wpływa na ogólne samopoczucie?

Wszycie Esperalu nie ma działań ubocznych. Pacjent nie odczuwa leku w organizmie, dzięki czemu nie ma on wpływu na ogólne samopoczucie.

Czy po zabiegu mogę pracować? Wykonuję pracę fizyczną.

Tak, po zabiegu można pracować. W razie przybrudzenia czy spocenia, należy przemywać wodą utlenioną miejsce wszycia, zakładać czyste opatrunki.

Czy miejsce implantacji widoczne? Czy ktoś rozpozna że mam wszywkę?

Nie. Lek układany głęboko, wachlarzowato, co likwiduje efekt tworzenia się ”grudki”. Nasi lekarze zakładają szwy kosmetyczne co zapewnia dobry wygląd estetyczny nawet dla bardzo wymagających pacjentów.

Jak długo się czeka na zabieg zaszycia alkoholowego?

Dostępność naszych lekarzy daje możliwość wykonania zabiegu nawet w samym dniu zgłoszenia się.

Kolega miał “wszywkę”, mówi, że można ją “przepić”. Czy to prawda?

Picie alkoholu po zabiegu powoduje silne dolegliwości i niszczy organizm. Wraz z pojawieniem się alkoholu we krwi pacjent narażony jest m.in. na kołatanie serca, niepokój, czy reakcję skórne. Większe dawki nieodwracalnie uszkadzają wątrobę, prowadząc do zgonu. Tym samym nie ma możliwości “przepicia” wszywki wykonanej profesjonalnie i z wiadomego pochodzenia.

Mieszkam i pracuję zagranicą , czy mogę wyjechać po zabiegu?

Tak. Mamy doświadczenie w podobnych przypadkach. Zakładamy odpowiednie szwy oraz zabezpieczamy pacjenta. Pouczamy jak należy postępować, a w razie potrzeby jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym.

Czy zabieg wszycia Esperalu jest bolesny? Czy muszę zażywać leki przeciwbólowe po zabiegu?

Dzięki znieczuleniu miejscowemu pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeprowadzania zabiegu. Znieczulenie działa również po zabiegu, dlatego nie ma konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych.

Jak długo działa lek?

Gwarancja producenta leku to 8 miesięcy, ale w praktyce działa on do 12 miesięcy. Pacjenci mogą ustalić z lekarzem wykonującym zabieg kwestie związane z dawką, co przekłada się na czas jej działania.

Jak działa lek esperal?

Esperal jest lekiem, który zmienia metabolizm alkoholu. Podczas rozkładu alkoholu powstaje związek o nazwie aldechyd octowy, który jest związkiem trującym i odpowiada za złe samopoczucie. Lek ten blokuje rozkład tego związku, przez co dochodzi do jego kumulacji w organizmie i do ciężkiego zatrucia. Duże dawki alkoholu mogą zabić pacjenta, zaś małe ilości nawet słabego alkoholu mogą uszkodzić narządy wewnętrzne.

Gdzie jest wszywany lek?

Podpowięźniowo, najczęściej jest to okolica pośladka. Minimalizuje dolegliwości bólowe związane z ruchem, oraz zapewnia lepsze gojenie się.

Jak długo goi się miejsce zabiegu?

Okres gojenia się miejsca zabiegu to 10 dni. Należy w tym czasie zmieniać opatrunki, a po 10 dniach należy ściągnąć szwy.


Popularne miasta w których wykonujemy zabiegi


Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi popularnymi usługami leczenia alkoholizmu w największych miastach Polski. Dla pacjentów i ich rodzin z Małopolski proponujemy wszywkę esperal w Krakowie. Największe zainteresowanie leczeniem alkoholizmu spotka się w Stolicy – zabieg zaszycia esperalu w Warszawie oraz esperal Łodź.


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje