Blog

Pierwszy krok do wyjścia na prostą – detoks alkoholowy

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi popada w nałóg alkoholowy. Problemy w życiu prywatnym czy zawodowym są jedną z przyczyn sięgania po alkohol. Uzależnienie zazwyczaj zaczyna się niewinnie, by z czasem wyrządzić ogromne szkody zarówno w naszym organizmie jak również psychice. Najlepsze sposoby leczenia i nowoczesne gabinetówi leczenia uzależnień nie będą jednak  w stanie pomóc pacjentowi jeśli on sam nie będzie chciał wyjść z nałogu. Silna wola pacjenta i chęć zmiany to klucz do sukcesu.

Sama silna wola jednak nie wystarczy. Uzależnione osoby nie są w stanie same sobie pomóc. W każdym przypadku potrzebne jest specjalistyczne leczenie i wsparcie bliskich. Pierwszym krokiem do zmiany swojego dotychczasowego życia i wyjścia z nałogu jest detoks alkoholowy.

 

Pozbywamy się toksyn, czyli czym jest detoks alkoholowy

 

Detoks alkoholowy czy inaczej odtrucie alkoholowe to przede wszystkim oczyszczenie organizmu osoby uzależnionej ze szkodliwych substancji nagromadzonych w organizmie na skutek nadmiernego spożywania alkoholu. Jest również pierwszym etapem w szeroko rozumianym wyjściem z nałogu alkoholowego. Prawidłowo przeprowadzony i odpowiednio rozłożony w czasie detoks alkoholowy jest sposobem złagodzenia a czasem nawet całkowitego usunięcia objawów abstynencyjnych zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

Detoksykacja w większości przypadków rozpoczyna się dokładną diagnostyką pacjenta. Badany jest ogólny stan zdrowia, układ sercowo-naczyniowy oraz oddechowy. Ocenie poddawany jest też stan psychiczny pod kątem występowania lęków, zaburzeń pamięci, zaburzeń świadomości czy objawów depresyjnych.

W zespołach alkoholowych o umiarkowanym nasileniu pacjentom w czasie leczenia w placówkach leczenia uzależnień podawane są dodatkowo środki farmakologiczne zmniejszające głód biochemiczny. W przypadkach ostrego uzależnienia odtrucie alkoholowe odbywa się w warunkach ambulatoryjnych a nawet szpitalnych, kiedy leczenie nastawione jest przede wszystkim na bezpośrednie ratowanie życia pacjenta.

Detoks alkoholowy jest niezbędny przed podjęciem przez pacjenta dalszego leczenia. Terapia alkoholowa stanowi kolejny w walce z uzależnieniem. Może się ona odbywać w formie grupowej lub indywidualnej.

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225