Lokalizacje

+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Testy na koronawirusa

Pierwszy krok do wyjścia na prostą – detoks alkoholowy

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi popada w nałóg alkoholowy. Problemy w życiu prywatnym czy zawodowym są jedną z przyczyn sięgania po alkohol. Uzależnienie zazwyczaj zaczyna się niewinnie, by z czasem wyrządzić ogromne szkody zarówno w naszym organizmie jak również psychice. Najlepsze sposoby leczenia i nowoczesne gabinety leczenia uzależnień nie będą jednak w stanie pomóc pacjentowi jeśli on sam nie będzie chciał wyjść z nałogu. Silna wola pacjenta i chęć zmiany to klucz do sukcesu.

Spis treści

  Sama silna wola jednak nie wystarczy. Uzależnione osoby nie są w stanie same sobie pomóc. W każdym przypadku potrzebne jest specjalistyczne leczenie i wsparcie bliskich. Pierwszym krokiem do zmiany swojego dotychczasowego życia i wyjścia z nałogu jest detoks alkoholowy.

  Pozbywamy się toksyn, czyli czym jest detoks alkoholowy

  Detoks alkoholowy czy inaczej odtrucie alkoholowe to przede wszystkim oczyszczenie organizmu osoby uzależnionej ze szkodliwych substancji nagromadzonych w organizmie na skutek nadmiernego spożywania alkoholu. Jest również pierwszym etapem w szeroko rozumianym wyjściem z nałogu alkoholowego. Prawidłowo przeprowadzony i odpowiednio rozłożony w czasie detoks alkoholowy jest sposobem złagodzenia a czasem nawet całkowitego usunięcia objawów abstynencyjnych zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej.

  Detoksykacja w większości przypadków rozpoczyna się dokładną diagnostyką pacjenta. Badany jest ogólny stan zdrowia, układ sercowo-naczyniowy oraz oddechowy. Ocenie poddawany jest też stan psychiczny pod kątem występowania lęków, zaburzeń pamięci, zaburzeń świadomości czy objawów depresyjnych.

  Skorzystaj z oferty naszej kliniki, detoks alkoholowy i odtruwanie organizmu przeprowadzamy w naszych oddziałach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  W zespołach alkoholowych o umiarkowanym nasileniu pacjentom w czasie leczenia w placówkach leczenia uzależnień podawane są dodatkowo środki farmakologiczne zmniejszające głód biochemiczny. W przypadkach ostrego uzależnienia odtrucie alkoholowe odbywa się w warunkach ambulatoryjnych a nawet szpitalnych, kiedy leczenie nastawione jest przede wszystkim na bezpośrednie ratowanie życia pacjenta.

  Detoks alkoholowy jest niezbędny przed podjęciem przez pacjenta dalszego leczenia. Terapia alkoholowa stanowi kolejny w walce z uzależnieniem. Może się ona odbywać w formie grupowej lub indywidualnej.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje