Miesiąc bez alkoholu – podejmij trzeźwe wyzwanie z Naszym Gabinetem i Michałem Będźmirowskim

Po alkohol często sięgamy bezwiednie – aby się rozluźnić, odprężyć, odstresować się albo dodać sobie energii. Nie myślimy o konsekwencjach zdrowotnych spożycia kieliszka wina czy butelki piwa. Zastanawiałeś się kiedyś, jakie mogą być korzyści niepicia alkoholu przez miesiąc? My postanowiliśmy to sprawdzić! Przychodnia Nasz Gabinet we współpracy z Michałem Będźmirowskim rozpoczyna 30-dniowe wyzwanie bez alkoholu. Dowiedz się, co da ci abstynencja i jak wziąć udział w konkursie.

Spis treści

  30 dni bez alkoholu – korzyści zdrowotne abstynencji

  Spożycie alkoholu w Polsce nie jest piętnowane ani zakazane. Butelkę lub puszkę można kupić niemal wszędzie o każdej godzinie. Problem alkoholowy dotyczy ok. 800 tysięcy Polaków. Badania wskazują, że mniej więcej 3 miliony obywateli spożywa czysty alkohol w sposób ryzykowny dla zdrowia. Weekendowy alkoholizm, czy też sporadyczne picie wydają się niegroźne. Z czasem jednak uzależnienie doprowadza do utraty kontroli, wyniszczenia organów wewnętrznych i osłabienia psychiki.

  Efekty miesięcznej abstynencji i odstawienia alkoholu:

  • poprawa kondycji cery,
  • lepsza wydolność organizmu,
  • brak bezsenności i problemów ze snem,
  • zmniejszenie się wagi ciała,
  • większa koncentracja,
  • wzmożona kreatywność,
  • poprawa pracy wątroby,
  • sprawne trawienie,
  • niższe ciśnienie i poziom glukozy,
  • zmniejszenie się wskaźnika złego cholesterolu,
  • szybszy metabolizm i większa odporność,
  • ogólna poprawa nastroju.

  Sprawdź, jakie mogą być jeszcze zalety odstawienia alkoholu: Zalety, skutki i efekty odstawienia alkoholu widoczne już w pierwszych dniach

  Dla alkoholika bezpieczna trzeźwość nie jest możliwa bez wcześniejszego detoksu alkoholowego. Jeśli jednak picie nie decyduje o twoim życiu, spokojnie możesz zdecydować się na miesiąc abstynencji, bez nawet kropli alkoholu.

  grafika okładka modny tata i wyzwanie bez alkoholu 30 dni

  Miesiąc bez alkoholu z Naszym Gabinetem – jak wziąć udział

  W Polsce przede wszystkim sierpień jest miesiącem trzeźwości – tak zaleca kościół katolicki. My postanowiliśmy przeprowadzić nasz eksperyment od 16.11 do 15.12.2020 roku – w okresie po Święcie Wszystkich Zmarłych oraz przed Bożym Narodzeniem. To odpowiedni czas na refleksję i zmianę, która może wpłynąć pozytywnie nie tylko na ciebie, ale również twoją rodzinę. Wyzwanie prowadzimy przy współpracy z Michałem Będźmirowskim, który w świecie Instagrama znany jest jako Modny Tata. Pandemia koronawirusa spowodowała wzrost sprzedaży trunków o kilka procent. Polacy spożywają większą ilość alkoholu, zatem więcej osób jest narażonych na chorobę alkoholową.

  Pamiętaj, picie nigdy nie rozwiązuje problemów, a tylko generuje kolejne.

  Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w miesięcznej rezygnacji z alkoholu. To nie tylko szansa na poprawę zdrowia, ale także wygranie konkursu i zdobycie nagrody!

  Jak rozpocząć udział w wyzwaniu 30 dni bez alkoholu:

  1. Zacznij obserwować konto @naszgabinet i @modny_tata #wyzwaniebezalkoholu.
  2. W komentarzu pod postem dotyczącym wyzwania daj znać, że bierzesz w nim udział.
  3. Jeśli chcesz komuś rzucić wyzwanie – oznacz go w komentarzu. Możesz także udostępnić post o wyzwaniu na swoim instastories.
  4. Daj znać, jak radzisz sobie bez alkoholu – co się zmieniło, jak twoje zdrowie i samopoczucie, czy to łatwe/trudne zadanie. Wszystkie chwyty dozwolone! Pamiętaj jednak, aby oznaczać w instastories lub postach profil @naszgabinet i @modny_tata #wyzwaniebezalkoholu. 

  Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziana jest nagroda! Biorąc udział w 30-dniowym wyzwaniu bez alkoholu, 3 najaktywniejsze osoby zdobędą bon podarunkowy na wlewy witaminowe, do wykorzystania w 1 z 11 przychodni Nasz Gabinet. Kroplówka dopasowywana jest indywidualnie. Wyniki ogłosimy na profilu @modny_tata po zakończeniu wyzwania.

  Regulamin konkursu: https://nasz-gabinet.pl/Regulamin%20wyzwanie%2030%20dni%20bez%20alkoholu.pdf

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje