pokaż menu

Wszywki alkoholowe Łódź

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 519 775 225

Zapraszamy do kontaktu. Zabieg wykonujemy w gabinecie w sterylnych warunkach. Nasz-Gabinet to bezpieczne i profesjonalne wszywki alkoholowe esperal.

Kontakt

Esperal, jak potocznie określa się wszywki alkoholowe, należy do farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Zadaniem wszywki alkoholowej jest wywołanie u osoby uzależnionej reakcji awersyjnej na alkohol. Zawarta w esperalu substancja czynna – disulfiram w połączeniu nawet z niewielką dawką alkoholu wywołuje szereg negatywnych objawów, takich jak: bóle głowy, bóle brzucha, wymioty, biegunki, tachykardia, problemy z oddychaniem, czy podrażnienia wątroby. Osoba uzależniona z zaimplantowanym esperalem, chcąc uniknąć złego samopoczucia, przestaje pić.

Opinie na temat wszywek alkoholowych

Ze względu na bardzo specyficzny sposób działania esperal budzi niejednoznaczne opinie. Jedni uważają, że jest to skuteczny "straszak", który przynosi lepsze rezultaty niż psychoterapia, inni twierdzą, że wszywka alkoholowa jest tylko doraźnym sposobem w walce z nałogiem. Pomimo licznych kontrowersji, nie ulega wątpliwości, że pacjenci chętnie decydują się na implantację esperalu, zwłaszcza gdy inne metody zawodzą. Warto mieć również na uwadze, że podanie wszywki alkoholowej nie koliduje w żaden sposób z innymi sposobami leczenia alkoholizmu. Wręcz przeciwnie, bardzo często farmakoterapia wspiera sesje terapeutyczne, a osoba uzależniona może w krótkim czasie wrócić do normalnego funkcjonowania.

Esperal – co to takiego?

Esperal dostępny jest w formie sterylnej tabletki. Lek w reakcji z alkoholem etylowym powoduje wzrost stężenia aldehydu octowego w organizmie i wywołuje objawy zatrucia. Nieprzyjemne dolegliwości (tzw. reakcja disulfiramowa) pojawiają się już po 10 minutach od spożycia substancji odurzającej i utrzymują od 20 minut do kilku godzin. W skrajnych przypadkach łączenie esperalu z alkoholem może spowodować zawał serca, a w konsekwencji śmierć.

W naszej klinice w Łodzi stosujemy jedynie esperal pochodzący bezpośrednio od producenta. Zabiegi są wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu alkoholizmu. Nasi pacjenci mają zapewnioną całkowitą anonimowość oraz dyskrecję, a sam zabieg przebiega w komfortowych warunkach, zgodnie z najwyższymi standardami leczenia.

Implantacja wszywki alkoholowej

W naszym gabinecie w Łodzi wykonujemy zabieg wszycia esperalu w trzech wersjach: Standard, VIP oraz Gold.

Esperal Standard to podstawowy zabieg implantacji wszywki alkoholowej. W trakcie 30-minutowej wizyty chirurg wykonuje kilkucentymetrowe nacięcie na skórze i umieszcza (z reguły w okolicy mięśnia pośladkowego) tabletkę esperalu. Zabieg wymaga pisemnej zgody pacjenta, a przed jego rozpoczęciem wykonywana jest kontrola trzeźwości. Zaleca się, aby okres abstynencji przed wszyciem esperalu wynosił minimum 12 godzin. Po zakończonym zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu, jednak po 10 dniach powinien zgłosić się powtórnie do gabinetu w celu zdjęcia szwów.

Dla pacjentów, którym szczególnie zależy na wysokim komforcie leczenia, przygotowaliśmy ofertę  Esperal VIP, która obejmuje: wszywkę alkoholową w wersji standardowej, zastrzyk z antybiotykiem, co pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji oraz samorozpuszczalne szwy.

Esperal Gold to z kolei opcja przeznaczona dla najbardziej wymagających pacjentów. Pakiet obejmuje: maksymalną dawkę esperalu zaszywaną w trzech miejscach, zastrzyk z antybiotykiem, samorozpuszczalne szwy oraz dwie bezpłatne wizyty lekarskie.

Cena wszywki alkoholowej w naszym gabinecie w Łodzi zależy od rodzaju zabiegu. Pacjentom, którzy wymagają całościowej terapii, polecamy komplety, obejmujące: detoks, implantację wszywki alkoholowej oraz spotkania motywujące z terapeutą. Kompleksowe leczenie to najskuteczniejsza forma pomocy osobom uzależnionym.

Opinie pacjentów:

5 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 55 votes, average: 5,00 out of 5 (5 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Nasi lekarze - Łódź

Marcin Frynas

Lekarz Rezydent w trakcie specjalizacji z Urologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej.

Mariusz Zajunc

Lekarz specjalista chirurg zatrudniony w Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym.

Wiedza

znamy się jak nikt inny na leczeniu alkoholizmu

Wyjątkowa opieka

wysoka dbałość o zdrowie pacjenta

Zadowoleni pacjenci

pomogliśmy już tysiącom pacjentów z całego kraju

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225