Leczenie alkoholizmu w Warszawie, czyli jak wygląda terapia uzależnień w prywatnym ośrodku

W Polsce z powodu uzależnienia od alkoholu cierpi od 700 do 900 tysięcy Polaków. Nadużywanie trunków dotyczy natomiast ok. 2,5 miliona ludzi. W sposób ryzykowny dla zdrowia swojego i bliskich pije zatem ok. 3 miliony osób. Niewysokie ceny alkoholu również wpływają na przyrost liczby pijących. Problem alkoholowy w rodzinie dotyka ok. 3-4 miliony Polaków. Jak wygląda sytuacja z leczeniem alkoholizmu w Warszawie? W artykule dowiesz się o dostępnych metodach, opiniach pacjentów i terapii w ośrodku leczenia uzależnień.

Spis treści

  Alkoholizm w Warszawie – ile mieszańców jest uzależnionych od alkoholu?

  Warszawa jest najmocniej zaludnionym miastem. Statystyki wykazują, że w stolicy żyje ok. 1,7 miliona mieszkańców. Życie jest droższe niż w niektórych miejscowościach, a codzienność szybsza i bardziej dynamiczna. Czy powoduje to, że osób uzależnionych jest więcej? Przyczyną uzależnienia od alkoholu często jest stres oraz brak umiejętności reagowania na codzienne trudności. Trudno ocenić, ile osób decyduje się na leczenie uzależnień alkoholowych w Warszawie. Można natomiast określić, ilu jest alkoholików w stolicy.

  Badania wykazują, że ok. 34 tysięcy Warszawiaków wymaga odwyku alkoholowego. Najwięcej płynu etylowego pije się na takich dzielnicach jak Praga Południe, Bielany, Śródmieście, Mokotów, Targówek, Wola i Praga Północ. Są to przede wszystkim obszary zamieszkiwane przez mniej zamożne osoby. W roku 2019 o 20% wzrosła ilość interwencji policyjnych w związku z piciem alkoholu w miejscu publicznym. Może to również oznaczać, że liczba osób uzależnionych rośnie. Coraz więcej Warszawiaków może cierpieć z powodu zespołu abstynencyjnego i potrzebować wsparcia terapeuty uzależnień.

  Uzależnienie od alkoholu – jak można sobie z nim poradzić w stolicy

  Mieszkańcy Warszawy i okolic mają najwięcej możliwości, jeśli chodzi liczbę działających placówek prywatnych oraz ośrodków terapii uzależnień. Wiele lat temu wyłącznie psychoterapia wspomagała proces leczenia alkoholizmu. Sposób nadal jest oferowany przez przychodnie odwykowe, ale nie jest jedynym rozwiązaniem. Trzeźwość dla osoby uzależnionej od alkoholu jest najtrudniejsza. Początkowo nie łatwo ją osiągnąć wyłącznie dzięki rozmowom w klinice. Dlatego prywatne ośrodki leczenia uzależnień proponują również leczenie ambulatoryjne w formie farmakologii. W centrum medycznym Nasz Gabinet w Warszawie możesz skorzystać z pomocy naszego personelu i wybrać dla siebie optymalną drogę do walki z nałogiem.

  Dostępne metody leczenia choroby alkoholowej w Warszawie:

  • detoks alkoholowy w Warszawie – pozwala na pełne odtrucie organizmu z alkoholu i wszelkich substancji trujących ciało osoby uzależnionej; w klinice Nasz Gabinet nasi specjaliści wykonują odtrucie alkoholowe wyłącznie stacjonarnie na terenie ośrodka odwykowego; trwa od kilku do kilkunastu godzin, póki pacjent nie odczuje poprawy; detoksykacja przebiega pod nadzorem specjalistów terapii alkoholowej, a indywidualnie przygotowaną kroplówkę podaje się dożylnie.
  • zabieg implantacji wszywki alkoholowejwszywka alkoholowa to tabletki implantowane domięśniowo, które negatywnie wpływają na metabolizm alkoholu we krwi; Disulfiram wspiera program leczenia alkoholizmu i wymusza abstynencję przez czas minimalnie 8 miesięcy.
  • terapia uzależnień alkoholowych w Warszawie – spotkania odbywają się regularnie w zależności od potrzeb pacjenta i dostępności personelu medycznego; lekarz psychiatra na początkowym etapie leczenia pomaga w zrozumieniu powodów nałogu i uczy, jak odzyskać kontrolę nad piciem.

  W przypadku leczenia choroby alkoholowej najważniejsze jest nastawienie pacjenta. Bez zaangażowania alkoholika bez względu na rodzaj terapii walka z alkoholizmem nie będzie udana. Uzależnienie można również leczyć na NFZ, ale metody farmakologiczne nie są refundowane.

  Leczenie alkoholizmu esperalem – opinie o terapii uzależnień w Warszawie

  Wszywka alkoholowa w Warszawie to jedna ze skuteczniejszych metod leczenia uzależnień w Warszawie. Disulfiram zarówno w Polsce, jak i na świecie zyskał popularność. Dlaczego pacjenci chętnie decydują się na zaszycie alkoholowe? Esperal jest wydajny, ponieważ wchłania się przez przynajmniej 8 miesięcy. Zabieg można także powtarzać, gdy lek przestaje już działać. Implantację można dostosować do potrzeb osoby uzależnionej. Działanie jest bezbolesne i długofalowe. Pomaga w rozwiązaniu problemów alkoholowych. Wszywka alkoholowa nie jest także droga. Cena esperalu w Warszawie zaczyna się od 700 zł na wielomiesięczny odpoczynek od picia.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje