pokaż menu

Blog

Kroplówka na kaca – jak działa detoks alkoholowy?

Syndrom, czy też zespół dnia następnego albo potocznie kac odczuwa większość osób, które mają kontakt z piciem alkoholu. Jest to zwykle spowodowane przez nieumyślne przekroczenie ilości wypitych trunków, które można spożyć każdego dnia bez odczuwania negatywnych skutków. Domowe sposoby nie zawsze pomagają lub nie działają tak silnie, jak byłoby to wskazane. Czym różni się kroplówka na kaca od domowych metod i co zawiera? 

Kroplówka na kaca - co daje detoks alkoholowy?

Badania udowadniają, że mieszkańcy Polscy nie są zbyt chętni do wizyt w gabinetach lekarskich. Decydują się na to w momencie, gdy muszą. Potwierdza to 56% osób badanych w 2017 i 2018 roku przez ARC Rynek i Opinia. Można to również zauważyć w przypadku alkoholizmu. Zazwyczaj leczenie to ostateczność. W fazie początkowej alkoholizmu, czyli tej objawiającej się sporadycznym piciem charakterystyczne jest złe samopoczucie wywołane przez trzeźwość po intensywnej alkoholizacji. Domowe metody to nie zawsze trafne rozwiązanie. Jeśli one zawodzą czas na kroplówkę na kaca. Ma ona postać detoksu alkoholowego. Powoduje, że wszystkie nieprzyjemne dolegliwości, jak migrena, uczucie ucisku w brzuchu, nieregularne tętno, drgawki, czy też złe samopoczucie przestają sprawiać problem przy wykonywaniu zwykłych czynności. Kroplówka na kaca głównie ma zadanie regenerujące i oczyszczające. Pozwala na normalne i bezproblemowe funkcjonowanie. Odtrucie alkoholowe nie powstrzymuje powrotu złego samopoczucia w momencie picia alkoholu. Kroplówka na kaca wpływa na obecną sytuację, lecz nie decyduje o przyszłości. Wszystko zależy od postanowień pacjenta oraz jego podejścia do prawdopodobieństwa zachorowania na alkoholizm.

Kroplówka na kaca - jak przeprowadzić detoks alkoholowy?

Ludzie stosuje wszelakie sposoby, aby poczuć się lepiej po imprezie: konkretne napoje, pokarmy, suplementy, elektrolity. Trudno określić, czy faktycznie są one pomocne, czy ich skuteczność to tylko efekt placebo. Kroplówka na kaca powinna być wykonywana przez specjalistę, a nie samodzielnie. Taką formę detoksu alkoholowego powinien planować wyłącznie lekarz. Nieodpowiednie wkłucie oraz brak sterylnych warunków leczenia mogą wywołać komplikacje zdrowotne. Kroplówka na kaca mimo tego, że wywołuje znaczną poprawę samopoczucia nie należy do czynności inwazyjnych. Jej zawartość, czyli witaminy, elektrolity, sole mineralne i inne substancje nawadniające oraz oczyszczające są podawane stale w ciągu 3 godzin. Detoks alkoholowy to zabieg, którego nie da się wykonać za każdym razem w ten sam sposób. Ciało osłabione przez zatrucie alkoholowe wymaga w przypadku pacjentów zawsze czegoś innego. Weryfikuje to konsultacja z pacjentem. Kroplówka na kaca jest bezpieczna, ponieważ każdy z podawanych płynów nie jest odrzucany przez organizm (z wyjątkiem, gdy ciało nie toleruje którejś z substancji ze względu na uczulenia itp.). Detoks alkoholowy daje to, czego oczekują pacjenci po wykorzystaniu domowych sposobach na kaca, czyli szybkiej poprawy, odprężenia i wytchnienia.

Kroplówka na kaca - cena trzeźwego umysłu

Dla każdego kac ma związek z różnymi kosztami. Nie chodzi tylko o kwoty, które zostały zapłacone za alkohol, czy kwestie moralne, ale również czas powracania do trzeźwości. Jednocześnie często oznacza to negatywne podejście do życia i wykonywanych zadań. Jeśli chodzi o koszt kroplówki na kaca cena to 600 zł. Gdy lekarz oceni, że to nie zespół dnia następnego jest problemem, a ciąg alkoholowy wtedy cena detoksu alkoholowego zwiększa się w zależności od sytuacji. Warto zdecydować się na kroplówkę na kaca, szczególnie jeśli szybka poprawa stanu zdrowia pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu.

42 votes, average: 4,12 out of 542 votes, average: 4,12 out of 542 votes, average: 4,12 out of 542 votes, average: 4,12 out of 542 votes, average: 4,12 out of 5 (42 votes, average: 4,12 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225