Terapia alkoholowa Kraków

Indywidualne spotkania wsparcia alkoholika (AA) w Krakowie

Spotkania indywidualne w Krakowie poprzedzają faktyczne rozpoczęcie terapii uzależnień alkoholowych. Ma ono na celu pozwolenie specjaliście od uzależnień na rozeznanie się w problemie, poznać samego pacjenta i dręczące go problemy, oraz – wspólnie z nim – dopasować odpowiednie metody leczenia.

Podczas trwania spotkania pacjent rozezna się w dostępnych formach pomocy oferowanych na terapii alkoholowej Kraków. Spotkanie indywidualne z terapeutą nie zobowiązuje do rzeczywistego podjęcia terapii uzależnień alkoholowych. Pozwoli natomiast zapoznać się z terapeutą i rozwieje wszelkie wątpliwości, jakie może mieć pacjent przed samą terapią i odpowie na jego pytania dotyczące dalszego leczenia alkoholizmu.

  • Czas jednego spotkania: 50 min.
  • Ilość spotkań: 1-3
  • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu.

 

Terapia indywidualna Kraków

pacjent słuchający psychologa

Indywidualne terapie uzależnień alkoholowych w Krakowie to bezpośrednie spotkania psychoterapeuty z pacjentem. Rozłożone w czasie pomogą pacjentowi przezwyciężyć alkoholizm i pomóc mu w codziennych problemach z nim związanych. Terapeuta sprawi, że pacjent lepiej pozna samego siebie i będzie w stanie z refleksją przyjrzeć się sobie i sytuacjom, których doświadcza.

 

Główną rolą terapii uzależnień alkoholowych jest pomoc pacjentowi w zrozumieniu otaczającego go świata i swoich emocji. Dzięki temu pacjent posiądzie możliwość samodzielnego przeciwstawienia się nałogowi alkoholowemu i zrozumie mechanizmy wpływające na jego uzależnienie. Terapeuta przyłoży wszelkich starań, by – przy zachowaniu indywidualnych granic pacjenta opartych na wzajemnym zaufaniu – pomóc pacjentowi w wieloetapowym procesie leczenia alkoholizmu.

 

Terapia alkoholowa Kraków pomoże przejść przez wszystkie etapy odwyku alkoholowego, aż do całkowitego zahamowania choroby i braku jej nawrotów. Należy pamiętać, że leczenie alkoholizmu to niełatwy proces, który opiera się w większości na wewnętrznej pracy pacjenta.

Cele ustalone podczas terapii alkoholowej wdrażane są pojedynczo, dzięki czemu pacjent ma szansę

zaobserwować w swoim życiu progres i stopniowe polepszenie swojego stanu życia.

  • Czas trwania jednej sesji: 50 min
  • Regularność: 1-2 w tygodniu
  • Ilość spotkań: zależna od potrzeb pacjenta

 

Terapia grupowa – rodzinna w Krakowie

mąż i żona trzymający się za ręce podczas terapii grupowej

Terapia rodzinna Kraków to rodzaj terapii, na którą decyduje się najwięcej pacjentów. Dzięki niej zarówno sami pacjenci, jak i ich rodziny, mogą doświadczyć pozytywnej zmiany w swoim życiu, nauczyć się rozwiązywać problemy – zwłaszcza te związane z chorobą alkoholową – i lepiej zrozumieją samo zagadnienie alkoholizmu.

 

Zarówno rodzina jak i najbliżsi uzależnionego często cierpią na brak wsparcia i nie wiedzą jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Terapia uzależnień alkoholowych Kraków gwarantuje pozytywną zmianę w życiu chorego i jego najbliższych.

 

Uzależnienie od alkoholu postępuje bardzo szybko, dlatego bardzo ważne jest wdrożenie szybkiego działania. Nieleczone może prowadzić do śmiercionośnych powikłań.

 

Najbliżsi osoby uzależnionej często doświadczają współuzależnienia. Bardzo ważne jest wyuczenie się zachowań asertywnych i krytycznego myślenia, które pomogą w kompleksowym leczeniu alkoholizmu.

  • Czas trwania jednej sesji: 50 minut.
  • Częstotliwość: 1-2 w tygodniu.
  • Dla: najbliższych i rodziny osoby uzależnionej (wyłącznie osoby pełnoletnie).
  • Ilość spotkań: zależna od indywidualnych potrzeb

 

Konsultacje telefoniczne – Kraków

konsultantka telefoniczna

Oferujemy również możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji telefonicznych z naszym terapeutą uzależnień w Krakowie. Z konsultacji może skorzystać każdy – warunkiem Nasi pacjenci mają możliwość skorzystania również z bezpłatnych telefonicznych konsultacji z terapeutą uzależnień Wrocław. Może z nich skorzystać każda osoba pełnoletnia.

 

Jest to możliwość zasięgnięcia informacji o formach i przebiegu samej terapii. Pozwoli to również na uzyskanie porad i odpowiedzi na wszystkie pytania przez przystąpieniem do terapii. Zachęcamy naszych pacjentów do skorzystania z naszych bezpłatnych telefonicznych konsultacji i rozmowy z terapeutą uzależnień Kraków.

 

Charakter konsultacji jest przede wszystkim informacyjny. Należy przy tym pamiętać, że nie zastąpią one realnej terapii uzależnień alkoholowych. Wszelkie rozmowy między pacjentem a terapeutą są poufne. Gwarantujemy całkowitą dyskrecję.

Nasz Gabinet
Zaufanie

tysięcy pacjentów w Polsce i w Europie

Nasz Gabinet
Największa sieć

leczenia uzależnień alkoholowych w Polsce

Nasz Gabinet
Doświadczenie

zdobywane od 20 lat

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje