pokaż menu

Blog

Kim są Anonimowi Alkoholicy?

Anonimowi Alkoholicy (AA) to międzynarodowa wspólnota mężczyzn i kobiet, którzy mieli lub wciąż mają problem z alkoholem. Dzielą się oni własnym doświadczeniem i nadzieją, że mogą rozwiać swój wspólny problem i pomagać innym w odzyskiwaniu trzeźwości. Jest to wspólnota honorowa, apolityczna i dostępna niemal wszędzie. Członkostwo jest otwarte dla każdego, kto pragnie zaprzestać picia alkoholu. Nie ma żadnych wymagań związanych z wiekiem czy wykształceniem uczestników.

Na czym polega wspólnota Anonimowych Alkoholików?

Głównym celem jest, aby zachować trzeźwość i pomagać innym alkoholikom w osiągnięciu trzeźwości. Anonimowy Alkoholicy tworzą społeczność ponad 2 milionów zdrowiejących alkoholików na całym świecie. Ich działalność polega na tworzeniu niewielkich grup samopomocowych.

 

Spotkania gromadzą różną liczbę osób w zależności od tego, w jak dużej miejscowości się odbywają lub ile znajduje się w okolicy innych grup AA. Grupę Anonimowych Alkoholików tworzą sami alkoholicy. AA nie ma gabinetów, lekarzy, doradców czy psychologów. Wszyscy członkowie pomagają sobie nawzajem wyjść z alkoholizmu. Nie istnieje centralny organ kontroli, który sprawdza, jak działają grupy AA. Wszystko zależy od członków danej grupy. To oni decydują, co robią. Jednakże program AA okazał na tyle skuteczny, że prawie wszystkie grupy z niego korzystają.

Czy Anonimowi Alkoholicy mają związek z jakimś wyznaniem?

Anonimowi Alkoholicy nie są organizacją religijną ani sektą. W grupach samopomocowych uczestniczą zarówno wyznawcy różnych religii, jak i agnostycy oraz ateiści. Nie trzeba się zarejestrować, aby zostać częścią AA. Członkiem grupy zostaje się wtedy, kiedy jest się na to zdecydowanym. Można przyjść i odejść, kiedy ma się na to ochotę.

Program 12 kroków

Wspólnota Anonimowych Alkoholików prowadzi grupy samopomocowe na podstawie Programu 12 kroków, który stanowi ramy samokontroli i jest drogą do wyzdrowienia z choroby alkoholowej. Program polega na tym, że alkoholik ujawnia swoją chorobę i jeszcze raz przechodzi całą historię swojego picia. Opisuje, jak osiągnął trzeźwość, i zwraca się do nowo przybyłych, aby dołączyli do grupy samopomocowej.

Jak dołączyć do wspólnoty Anonimowych Alkoholików?

Jeżeli chcesz dołączyć do grupy samopomocowej Anonimowych Alkoholików, zajrzyj na stronę internetową http://aa24.pl – tam znajdziesz informacje o tym, gdzie i kiedy odbywają się spotkania w Twoim mieście. Uczestnicząc w spotkaniach AA, spotkasz osoby takie jak Ty, które również borykają się z problemem alkoholowym. Ich historia może zmotywować Cię do podjęcia decyzji o trzeźwości i skorzystania z profesjonalnej pomocy lekarzy i terapeutów. Jeżeli już się leczysz, członkostwo we wspólnocie AA utwierdzi Cię w Twoich działaniach, zmierzających do wyjścia ze szkodliwego nałogu alkoholowego.

Sprawdź: leczenie alkoholizmu NGM Warszawa

22 votes, average: 4,31 out of 522 votes, average: 4,31 out of 522 votes, average: 4,31 out of 522 votes, average: 4,31 out of 522 votes, average: 4,31 out of 5 (22 votes, average: 4,31 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225