Kiedy wszyć esperal?

Esperal, znany również jako wszywka alkoholowa ma postać tabletek wspomagających leczenie alkoholizmu. Jest to niezwykle popularna metoda, której poddają się zarówno mieszkańcy dużych miast, miasteczek oraz wsi, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Bardzo często, osoby decydujące się na zaszycie działają pod wpływem impulsu, upatrując we wszywce rozwiązania wszystkich swoich problemów. Kiedy przekonują się, że lek działa wspomagająco, nie lecząc alkoholizmu, a jedynie ułatwiając walkę z nałogiem, chcą jak najszybciej się go pozbyć, widząc w nim przyczynę swojego złego samopoczucia. Skuteczność działania esperalu w dużej mierze wynika od podejścia chorego, jego siły woli i wsparcia otoczenia. Kiedy warto zdecydować się na implementację wszywki?

Spis treści

  Kiedy wykonać zabieg?

  Decyzja o wszyciu esperalu nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu ani przymusu, gdyż z dużym prawdopodobieństwem, zabieg nie przyniesie zamierzonych efektów. Przede wszystkim chory musi być świadomy możliwych skutków połączenia leku z alkoholem. Osoby, które udzielają mu wsparcia powinny przypomnieć, że esperal pełni pewnego rodzaju funkcję strażnika, jednak to uzależniony będzie zmagał się z głodem alkoholowym, dbając o zachowanie abstynencji. Gdy chory zostanie w pełni uświadomiony, istnieje znacznie większa szansa, iż zabieg będzie efektywny.

  Jesteś zainteresowany leczeniem alkoholizmu za pomocą metody terapii awersyjnej ? – sprawdź naszą ofertę na Esperal w Warszawie.

  Od czego jeszcze zależy jego sukces?

  • Zabieg wszycia esperalu powinien być wykonany w momencie, gdy chory samodzielnie podejmie decyzję o konieczności poddania się mu. Wszelkie próby szantażu czy przekupstwa, niejednokrotnie stosowane przez osoby z otoczenia, przyniosą jedynie krótkotrwały efekt, a gdy tylko lek przestanie działać, chory z dużym prawdopodobieństwem wróci do picia.
  • Kluczową kwestią jest także dostarczenie uzależnionemu pełnych informacji na temat leku oraz tego jakie będzie jego samopoczucie po odstawieniu alkoholu. Niezbędne jest uświadomienie, że wszystkie dolegliwości wynikają z nałogu, a nie z powodu negatywnego działania wszywki.

  dwie osoby stukające się butelkami piwa

  Dla kogo przeznaczony jest esperal?

  Wiele osób decyduje się na zaszycie w momencie, gdy zda sobie sprawę, iż konieczność sięgnięcia po kieliszek staje się coraz częstsza. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają świadomość, iż regularne łykanie tabletek może być problemem lub celowo nie będą przestrzegać odpowiedniej częstotliwości przyjmowania leków, co da im możliwość spożycia alkoholu.

  Wszywka zapewnia najwyższy poziom ochrony, nie pozostawiając żadnych luk. Okres działania esperalu wynosi od 8 do 12 miesięcy, co dla wielu osób jest wystarczającym czasem, aby dogłębnie przemyśleć swoje zachowanie i zdecydować się na kompleksową terapię. Brak możliwości spożycia jakiejkolwiek, nawet najmniejszej dawki alkoholu sprawia, że przez określony wyżej okres, zachowując silną wolę, faktycznie możemy utrzymać pełną abstynencję. Metoda może być uznawana za radykalną, jednak jest najlepszym wyjściem dla osób, które potrzebują mocnego wsparcia i faktycznie chcą wygrać z nałogiem.

  Kiedy nie można zastosować wszywki?

  Zabieg nie może zostać przeprowadzony u osób, u których wykryto jakiekolwiek przeciwwskazania. Zaliczają się do nich:

  • nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku,
  • niewydolność serca i inne choroby związane z tym organem,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroby psychiczne i skłonność do podejmowania prób samobójczych.

  Esperal może być podany jedynie w sytuacji, gdy chory znajduje się w stanie trzeźwości. Zabronione jest spożywanie alkoholu, co najmniej na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje