pokaż menu

Blog

Kiedy wszyć esperal?

Esperal, znany również jako wszywka alkoholowa ma postać tabletek wspomagających leczenie alkoholizmu. Jest to niezwykle popularna metoda, której poddają się zarówno mieszkańcy dużych miast, miasteczek oraz wsi, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Bardzo często, osoby decydujące się na zaszycie działają pod wpływem impulsu, upatrując we wszywce rozwiązania wszystkich swoich problemów. Kiedy przekonują się, że lek działa wspomagająco, nie lecząc alkoholizmu, a jedynie ułatwiając walkę z nałogiem, chcą jak najszybciej się go pozbyć, widząc w nim przyczynę swojego złego samopoczucia. Skuteczność działania esperalu w dużej mierze wynika od podejścia chorego, jego siły woli i wsparcia otoczenia. Kiedy warto zdecydować się na implementację wszywki?

 

Kiedy wykonać zabieg?

 

Decyzja o wszyciu esperalu nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu ani przymusu, gdyż z dużym prawdopodobieństwem, zabieg nie przyniesie zamierzonych efektów. Przede wszystkim chory musi być świadomy możliwych skutków połączenia leku z alkoholem. Osoby, które udzielają mu wsparcia powinny przypomnieć, że esperal pełni pewnego rodzaju funkcję strażnika, jednak to uzależniony będzie zmagał się z głodem alkoholowym, dbając o zachowanie abstynencji. Gdy chory zostanie w pełni uświadomiony, istnieje znacznie większa szansa, iż zabieg będzie efektywny. Od czego jeszcze zależy jego sukces?

 

 • Zabieg wszycia esperalu powinien być wykonany w momencie, gdy chory samodzielnie podejmie decyzję o konieczności poddania się mu. Wszelkie próby szantażu czy przekupstwa, niejednokrotnie stosowane przez osoby z otoczenia, przyniosą jedynie krótkotrwały efekt, a gdy tylko lek przestanie działać, chory z dużym prawdopodobieństwem wróci do picia.
 • Kluczową kwestią jest także dostarczenie uzależnionemu pełnych informacji na temat leku oraz tego jakie będzie jego samopoczucie po odstawieniu alkoholu. Niezbędne jest uświadomienie, że wszystkie dolegliwości wynikają z nałogu, a nie z powodu negatywnego działania wszywki.

Dla kogo przeznaczony jest esperal?

 

Wiele osób decyduje się na zaszycie w momencie, gdy zda sobie sprawę, iż konieczność sięgnięcia po kieliszek staje się coraz częstsza. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają świadomość, iż regularne łykanie tabletek może być problemem lub celowo nie będą przestrzegać odpowiedniej częstotliwości przyjmowania leków, co da im możliwość spożycia alkoholu. Wszywka zapewnia najwyższy poziom ochrony, nie pozostawiając żadnych luk. Jej okres działania wynosi od 8 do 12 miesięcy, co dla wielu osób jest wystarczającym czasem, aby dogłębnie przemyśleć swoje zachowanie i zdecydować się na kompleksową terapię. Brak możliwości spożycia jakiejkolwiek, nawet najmniejszej dawki alkoholu sprawia, że przez określony wyżej okres, zachowując silną wolę, faktycznie możemy utrzymać pełną abstynencję. Metoda może być uznawana za radykalną, jednak jest najlepszym wyjściem dla osób, które potrzebują mocnego wsparcia i faktycznie chcą wygrać z nałogiem.

 

Kiedy nie można zastosować wszywki?

 

Zabieg nie może zostać przeprowadzony u osób, u których wykryto jakiekolwiek przeciwwskazania. Zaliczają się do nich:

 

 • nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku,
 • niewydolność serca i inne choroby związane z tym organem,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • choroby psychiczne i skłonność do podejmowania prób samobójczych.

 

Esperal może być podany jedynie w sytuacji, gdy chory znajduje się w stanie trzeźwości. Zabronione jest spożywanie alkoholu, co najmniej na 24 godziny przed wykonaniem zabiegu.

 

57 votes, average: 4,34 out of 557 votes, average: 4,34 out of 557 votes, average: 4,34 out of 557 votes, average: 4,34 out of 557 votes, average: 4,34 out of 5 (57 votes, average: 4,34 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225