pokaż menu

Blog

Jakie są metody leczenia choroby alkoholowej?

Problemy z alkoholem można zauważyć u wszystkich grup społecznych. Alkoholizm dotyka nie tylko osoby biedne, niewykształcone czy bez pracy. Zdarza się, że w nałóg alkoholowy zapadają osoby, które mają wyższe wykształcenie czy dobrze płatną pracę. Piją bo mają problemy w życiu osobistym lub piją bo chcą się dobrze bawić i przełamać czymś codzienną rutynę. Alkohol podstępem wkracza w ich życie. Najpierw małymi kroczkami aby w pewnym momencie z całym impetem przejąć kontrolę nad życiem i świadomością osób uzależnionych.

Aby skutecznie leczyć alkoholizm na samym początku trzeba mieć chęć i motywację do podjęcia walki z wrogiem. Trzeba mieć wsparcie bliskich osób oraz silną wolę, która sprawi, że będziemy sami decydować o tym czy alkohol będzie obecny w naszym życiu. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że leczenie choroby alkoholowej na własną rękę jest w zasadzie niemożliwe, a jeśli możliwe to bardzo trudne. Na szczęście z pomocą osobom uzależnionym wychodzą naprzeciwko specjalistyczne ośrodki leczenia. Stanowią one podstawę w całym procesie leczenia. Z tego względu jeśli alkoholik da sobie szansę i zdecyduje się oddać w ręce specjalistów będzie to bez wątpienia dobra decyzja.

Zaczynając leczenie trzeba wiedzieć, że nie wyjdzie się z nałogu w ciągu kilku dni. Należy się od początku nastawiać na kilkumiesięczną terapię. Oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, detoks a także specjalistyczna terapia psychologiczna może trwać nawet latami.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele sposobów leczenia choroby alkoholowej, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej metody do konkretnego przypadku. Aby poznać  metody leczenia można je podzielić na dwie zasadnicze grupy:

 1. metody farmakologiczne – jak sama ich nawa wskazuje opierają się na przyjmowaniu środków farmakologicznych pod różnymi postaciami. Najpopularniejsza z metod farmakologicznych jest stosowanie esperalu pod postacią wszywki alkoholowej. Substancją czynną wszywki, która trafia pod skórę pacjenta na okres kilku miesięcy jest disulfiram, który w połączeniu z alkoholem powoduje silne zatrucie, dzięki czemu skutecznie zniechęca alkoholika do kieliszka.
 2. Metody psychoterapeutyczne – czyli wszelkiego rodzaju terapie prowadzone indywidualnie z pacjentem lub także w grupach. Polegają w dużej mierze na regularnych sesjach z terapeutami zajmującymi się problemem uzależnień od alkoholu. Głównym celem terapii jest przede wszystkim zmiana zachowania, nastawienia do siebie i innych osób, zmiana przekonań etc.

Ze względu na szeroki wachlarz dostępnej pomocy, alkoholicy skutecznie walczyć z chorobą. Bez oddania się w ręce specjalistów doprowadzą swoje życie do ruiny. Ponadto alkohol skróci im życie.

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225