Blog

Jak wygrać z nałogiem alkoholowym?

Nałóg alkoholowy jest w dzisiejszych czasach jednym z najczęstszych. W większości przypadków uzależnienie zazwyczaj zaczyna się podobnie. Małe ilości alkoholu stopniowo zastępowane są przez coraz większe, by w efekcie wyrządzić ogromne szkody w naszym organizmie. Jak sobie poradzić z  alkoholowym nałogiem? Najważniejsza jest silna wola osoby uzależnionej i chęć wyjścia z nałogu. Bez nich nawet najlepsze gabinetówi i sposoby leczenia nie będą w stanie pomóc.

Silna wola jednak nie wystarczy. W każdym przypadku potrzebne jest specjalistyczne leczenie i wsparcie bliskich. Pierwszym krokiem do zmiany swojego dotychczasowego życia i wyjścia z nałogu jest detoks alkoholowy.

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy polega na usunięciu z organizmu toksyn oraz szkodliwych substancji, które znajdują się w organizmie na skutek nadmiernego spożywania alkoholu. Rozpoczyna się kompleksową diagnostyką ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Ocenie lekarskiej poddawane są głównie układy oddechowy oraz krwionośny, ale także kondycja psychiczna. Pacjenci badani są pod kontem zaburzeń psychicznych, depresyjnych, świadomości czy pamięci.

Odtrucie alkoholowe jest całkowicie bezpieczne. Jego efekty widoczne są bardzo szybko. Oprócz niezbędnych leków pacjent otrzymuje także zestaw niezbędnych witamin i składników mineralnych. Szybkie ich uzupełnianie sprawia, że organizm osoby uzależnionej zaczyna lepiej funkcjonować, a wiele objawów związanych ze wcześniejszym spożywaniem alkoholu ustępuje.

Łagodny przebieg detoksu sprawia, że pacjenci podchodzą do niego z większym zaufaniem. Ze względu na możliwość wystąpienie groźnych powikłań na skutek nagłego zmniejszenia poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej, należy rozłożyć go odpowiednio w czasie. Niedopuszczalne jest zatem odtruwanie ekspresowe.

Jak wygląda życie po detoksie?

Po zakończeniu odtruwania organizmu, pacjenci przechodzą w kolejną fazę leczenia, która polega na przyjmowaniu odpowiednio dobranych środków farmakologicznych oraz uczęszczaniu na terapię. Rzetelna opieka terapeuty pomaga osobie uzależnionej pokonać wcześniejsze lęki oraz powrócić do normalnego życia pozbawionego alkoholu i innych substancji uzależniających.

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225