pokaż menu

Blog

Jak wygrać z nałogiem alkoholowym?

Nałóg alkoholowy jest w dzisiejszych czasach jednym z najczęstszych. W większości przypadków uzależnienie zazwyczaj zaczyna się podobnie. Małe ilości alkoholu stopniowo zastępowane są przez coraz większe, by w efekcie wyrządzić ogromne szkody w naszym organizmie. Jak sobie poradzić z  alkoholowym nałogiem? Najważniejsza jest silna wola osoby uzależnionej i chęć wyjścia z nałogu. Bez nich nawet najlepsze gabinetówi i sposoby leczenia nie będą w stanie pomóc.

Silna wola jednak nie wystarczy. W każdym przypadku potrzebne jest specjalistyczne leczenie i wsparcie bliskich. Pierwszym krokiem do zmiany swojego dotychczasowego życia i wyjścia z nałogu jest detoks alkoholowy.

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy polega na usunięciu z organizmu toksyn oraz szkodliwych substancji, które znajdują się w organizmie na skutek nadmiernego spożywania alkoholu. Rozpoczyna się kompleksową diagnostyką ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Ocenie lekarskiej poddawane są głównie układy oddechowy oraz krwionośny, ale także kondycja psychiczna. Pacjenci badani są pod kontem zaburzeń psychicznych, depresyjnych, świadomości czy pamięci.

Odtrucie alkoholowe jest całkowicie bezpieczne. Jego efekty widoczne są bardzo szybko. Oprócz niezbędnych leków pacjent otrzymuje także zestaw niezbędnych witamin i składników mineralnych. Szybkie ich uzupełnianie sprawia, że organizm osoby uzależnionej zaczyna lepiej funkcjonować, a wiele objawów związanych ze wcześniejszym spożywaniem alkoholu ustępuje.

Łagodny przebieg detoksu sprawia, że pacjenci podchodzą do niego z większym zaufaniem. Ze względu na możliwość wystąpienie groźnych powikłań na skutek nagłego zmniejszenia poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej, należy rozłożyć go odpowiednio w czasie. Niedopuszczalne jest zatem odtruwanie ekspresowe.

Jak wygląda życie po detoksie?

Po zakończeniu odtruwania organizmu, pacjenci przechodzą w kolejną fazę leczenia, która polega na przyjmowaniu odpowiednio dobranych środków farmakologicznych oraz uczęszczaniu na terapię. Rzetelna opieka terapeuty pomaga osobie uzależnionej pokonać wcześniejsze lęki oraz powrócić do normalnego życia pozbawionego alkoholu i innych substancji uzależniających.

3 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 53 votes, average: 4,67 out of 5 (3 votes, average: 4,67 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225