Jak wygrać z nałogiem alkoholowym?

Nałóg alkoholowy jest w dzisiejszych czasach jednym z najczęstszych. W większości przypadków uzależnienie zazwyczaj zaczyna się podobnie. Małe ilości alkoholu stopniowo zastępowane są przez coraz większe, by w efekcie wyrządzić ogromne szkody w naszym organizmie. Jak sobie poradzić z alkoholowym nałogiem? Najważniejsza jest silna wola osoby uzależnionej i chęć wyjścia z nałogu. Bez nich nawet najlepsze gabinety i sposoby leczenia nie będą w stanie pomóc.

Spis treści

  Silna wola jednak nie wystarczy. W każdym przypadku potrzebne jest specjalistyczne leczenie i wsparcie bliskich. Pierwszym krokiem do zmiany swojego dotychczasowego życia i wyjścia z nałogu jest detoks alkoholowy.

  Czym jest detoks alkoholowy?

  Detoks alkoholowy polega na usunięciu z organizmu toksyn oraz szkodliwych substancji, które znajdują się w organizmie na skutek nadmiernego spożywania alkoholu. Rozpoczyna się kompleksową diagnostyką ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Ocenie lekarskiej poddawane są głównie układy oddechowy oraz krwionośny, ale także kondycja psychiczna. Pacjenci badani są pod kontem zaburzeń psychicznych, depresyjnych, świadomości czy pamięci.

  Odtrucie alkoholowe jest całkowicie bezpieczne. Jego efekty widoczne są bardzo szybko. Oprócz niezbędnych leków pacjent otrzymuje także zestaw niezbędnych witamin i składników mineralnych. Szybkie ich uzupełnianie sprawia, że organizm osoby uzależnionej zaczyna lepiej funkcjonować, a wiele objawów związanych ze wcześniejszym spożywaniem alkoholu ustępuje.

  Łagodny przebieg detoksykacji organizmu sprawia, że pacjenci podchodzą do niego z większym zaufaniem. Ze względu na możliwość wystąpienie groźnych powikłań na skutek nagłego zmniejszenia poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej, należy rozłożyć go odpowiednio w czasie. Niedopuszczalne jest zatem odtruwanie ekspresowe.

  Jak wygląda życie po detoksie?

  Po zakończeniu odtruwania organizmu, pacjenci przechodzą w kolejną fazę leczenia, która polega na przyjmowaniu odpowiednio dobranych środków farmakologicznych oraz uczęszczaniu na terapię. Rzetelna opieka terapeuty pomaga osobie uzależnionej pokonać wcześniejsze lęki oraz powrócić do normalnego życia pozbawionego alkoholu i innych substancji uzależniających.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje