Jak przeprowadzić detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to zabieg medyczny przeprowadzany głównie w klinikach zajmujących się leczeniem alkoholizmu i uzależnień. Polega na dożylnym dostarczaniu organizmowi naturalnych substancji, które mają zregenerować i oczyścić ciało oraz umysł człowieka. Długość detoksu alkoholowego jest zależna od kondycji pacjenta. Odtrucie alkoholowe przeprowadza się głównie w ośrodkach medycznych, ale niektórzy decydują się na wykonanie go samodzielnie w domu. Która z opcji jest korzystniejsza dla człowieka?

Spis treści

  Detoks alkoholowy w domu

  W internecie znaleźć można wiele porad, które sugerują, że detoks alkoholowy można bezproblemowo wykonać w domu. Jednakże sposoby te nie zawsze muszą być skuteczne. Wszelkie zalecenia dotyczą konkretnych objawów, czy też niedoborów organizmu. Aby być świadomym, czego potrzebuje organizm, aby gospodarka wodna i elektrolitowa się ustabilizowała, konieczne są badania. W przeciwnym razie korzystanie z domowych metod może być kompletnie nietrafione i jedynie zaszkodzić.

  O ile w przypadku kaca nie musi to być bardzo niebezpieczne, to gdy przerywany jest ciąg alkoholowy, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nagłe odstawienie alkoholu, bez względu na to, czym była spowodowana ta decyzja, może doprowadzić do zespołu odstawiennego. Jego objawy są bardzo groźne dla człowieka, szczególnie pod względem psychicznym, ale oddziałują także na najbliższych uzależnionego, ponieważ jego zachowanie może być nieprzewidywalne. Zazwyczaj wiąże się to z halucynacjami wzrokowymi i słuchowymi, których nie da się odróżnić od rzeczywistych wydarzeń. Ludzie często nie pamiętają później tego stanu. Lekarze zalecają, aby detoks alkoholowy wykonywać w klinice, żeby uniknąć wszelkich niedogodności i komplikacji.

  kroplówki na stojaku

  Odtrucie alkoholowe w klinice

  Profesjonalny detoks alkoholowy wykonany w ośrodku medycznym jest zawsze dopasowany do potrzeb organizmu pacjenta. W tym przypadku nie funkcjonuje metoda prób i błędów. Odpowiednio dobrany zestaw naturalnych dla ciała substancji, w bezpieczny sposób naprawia wszelkie szkody, które powstały wskutek nadużywania alkoholu. Lekarze przeprowadzają w tym celu wywiad medyczny i zbierają informację, które są podstawą do zaplanowania detoksu alkoholowego. Pacjenci zawsze wiedzą, na czym polega zabieg, ile on potrwa oraz czego mogą się spodziewać po jego zakończeniu. Efekty są pewne i natychmiastowe. Skuteczność ma stały wymiar, póki pacjent nie napije się znacznej ilości alkoholu i nie narazi organizmu na nieprzyjemne dolegliwości z tym związane. Detoks alkoholowy w klinice wykonuje się w przypadku kaca oraz ciągu alkoholowego. Eliminuje wszelkie niedogodności i nie dopuszcza do zespołu abstynencyjnego.

  Skorzystaj z oferty naszej kliniki, detoks alkoholowy i odtruwanie organizmu przeprowadzamy w naszych oddziałach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Detoks alkoholowy i co dalej?

  Po kilku lub kilkunastu godzinnym odtruciu alkoholowym pacjenci czują znaczną poprawę. Zabieg ten oddziałuje na ciało oraz umysł od razu, lecz regeneracja może trwać przez jakiś czas i nie jest to uzależnione od wykonania detoksu alkoholowego, lecz kondycji organizmu. Zapewnia także trzeźwość, lecz nie na stałe. Odtrucie alkoholowe nie wyleczy choroby i nie zagwarantuje abstynencji. To można uzyskać dzięki esperalowi, który można wszyć dopiero w momencie, gdy pacjent nie ma alkoholu we krwi. Dlatego też detoks alkoholowy zazwyczaj jest stosowany na początku leczenia. Co więcej, jeśli zostanie on przeprowadzony w klinice, wtedy prościej poradzić się lekarza w sprawie kolejnych etapów terapii. Nie ma antidotum na alkoholizm. Połączenie farmakologii i psychologii jest najbardziej skuteczne, ale wynik leczenia zależy od pacjenta.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje