pokaż menu

Blog

Jak przeprowadzić detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to zabieg medyczny przeprowadzany głównie w klinikach zajmujących się leczeniem alkoholizmu i uzależnień. Polega na dożylnym dostarczaniu organizmowi naturalnych substancji, które mają zregenerować i oczyścić ciało oraz umysł człowieka. Długość detoksu alkoholowego jest zależna od kondycji pacjenta. Odtrucie alkoholowe przeprowadza się głównie w ośrodkach medycznych, ale niektórzy decydują się na wykonanie go samodzielnie w domu. Która z opcji jest korzystniejsza dla człowieka?

Detoks alkoholowy w domu

W internecie znaleźć można wiele porad, które sugerują, że detoks alkoholowy można bezproblemowo wykonać w domu. Jednakże sposoby te nie zawsze muszą być skuteczne. Wszelkie zalecenia dotyczą konkretnych objawów, czy też niedoborów organizmu. Aby być świadomym, czego potrzebuje organizm, aby gospodarka wodna i elektrolitowa się ustabilizowała, konieczne są badania. W przeciwnym razie korzystanie z domowych metod może być kompletnie nietrafione i jedynie zaszkodzić. O ile w przypadku kaca nie musi to być bardzo niebezpieczne, to gdy przerywany jest ciąg alkoholowy, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nagłe odstawienie alkoholu, bez względu na to, czym była spowodowana ta decyzja, może doprowadzić do zespołu odstawiennego. Jego objawy są bardzo groźne dla człowieka, szczególnie pod względem psychicznym, ale oddziałują także na najbliższych uzależnionego, ponieważ jego zachowanie może być nieprzewidywalne. Zazwyczaj wiąże się to z halucynacjami wzrokowymi i słuchowymi, których nie da się odróżnić od rzeczywistych wydarzeń. Ludzie często nie pamiętają później tego stanu. Lekarze zalecają, aby detoks alkoholowy wykonywać w klinice, żeby uniknąć wszelkich niedogodności i komplikacji.

Odtrucie alkoholowe w klinice

Profesjonalny detoks alkoholowy wykonany w ośrodku medycznym jest zawsze dopasowany do potrzeb organizmu pacjenta. W tym przypadku nie funkcjonuje metoda prób i błędów. Odpowiednio dobrany zestaw naturalnych dla ciała substancji, w bezpieczny sposób naprawia wszelkie szkody, które powstały wskutek nadużywania alkoholu. Lekarze przeprowadzają w tym celu wywiad medyczny i zbierają informację, które są podstawą do zaplanowania detoksu alkoholowego. Pacjenci zawsze wiedzą, na czym polega zabieg, ile on potrwa oraz czego mogą się spodziewać po jego zakończeniu. Efekty są pewne i natychmiastowe. Skuteczność ma stały wymiar, póki  pacjent nie napije się znacznej ilości alkoholu i nie narazi organizmu na nieprzyjemne dolegliwości z tym związane. Detoks alkoholowy w klinice wykonuje się w przypadku kaca oraz ciągu alkoholowego. Eliminuje wszelkie niedogodności i nie dopuszcza do zespołu abstynencyjnego.

Detoks alkoholowy i co dalej?

Po kilku lub kilkunastu godzinnym odtruciu alkoholowym pacjenci czują znaczną poprawę. Zabieg ten oddziałuje na ciało oraz umysł od razu, lecz regeneracja może trwać przez jakiś czas i nie jest to uzależnione od wykonania detoksu alkoholowego, lecz kondycji organizmu. Zapewnia także trzeźwość, lecz nie na stałe. Odtrucie alkoholowe nie wyleczy choroby i nie zagwarantuje abstynencji. To można uzyskać dzięki esperalowi, który można wszyć dopiero w momencie, gdy pacjent nie ma alkoholu we krwi. Dlatego też detoks alkoholowy zazwyczaj jest stosowany na początku leczenia. Co więcej, jeśli zostanie on przeprowadzony w klinice, wtedy prościej poradzić się lekarza w sprawie kolejnych etapów terapii. Nie ma antidotum na alkoholizm. Połączenie farmakologii i psychologii jest najbardziej skuteczne, ale wynik leczenia zależy od pacjenta.

13 votes, average: 4,28 out of 513 votes, average: 4,28 out of 513 votes, average: 4,28 out of 513 votes, average: 4,28 out of 513 votes, average: 4,28 out of 5 (13 votes, average: 4,28 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225