Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym?

Ciąg alkoholowy to jeden z symptomów alkoholizmu. Zwykle jest równoznaczny z nieprzerwanym piciem, utratą kontroli nad ilością wypitych trunków oraz rosnącym pragnieniem alkoholowym. Dla wielu alkoholików typowe są ciągi, które przerywane są na krótki czas. Częste powtarzanie się sytuacji i długotrwałe cugi nie są bezpieczne dla człowieka. Jak przerwać ciąg alkoholowy, tak aby nie wywoływał żadnych skutków ubocznych?

Spis treści

  Ciąg alkoholowy – skutki

  Ciąg alkoholowy, znany również pod nazwą cug to określenie stosowane w przypadku osoby, która przez przynajmniej dwa 2 dni nadużywa alkoholu. Oznacza to, że przekracza określoną dawkę alkoholu, która jest dozwolona i trwa w stanie upojenia alkoholowego. Może występować nie tylko u osób uzależnionych, a rodzaj trunku, który doprowadza do tego stanu, nie jest istotny. Zwykle ludziom trudno przerwać ciąg alkoholowy, ponieważ boją się tego, co stanie się w momencie nagłej trzeźwości.

  Zespół abstynencyjny charakteryzuje się odczuwaniem stałego niepokoju, lękiem, drżeniem ciała, wymiotami, wzmożoną potliwością, zaburzeniami snu, psychozą oraz halucynacjami, których autentyczność jest trudna do zweryfikowania. W obawie przed dyskomfortem psychicznym i fizycznym alkoholicy wolą pozostać w stanie ciągłego upojenia, który dla nich jest komfortowy.

  facet nalewający alkohol z butelki do kieliszka

  Alkohol destrukcyjnie wpływa na organy wewnętrzne. Traci na tym również mentalność. Życie w ciągu alkoholowym to nie rozwiązanie, a próba ucieczki przed konsekwencjami uzależnienia, które i tak z czasem są odczuwane. Każdy kieliszek, który przekracza normę, powoduje, że człowiek będzie żyć o 15 minut krócej. Tego nie można cofnąć, a jedynie przerwać alkoholową pętlę.

  Jak przerwać ciąg alkoholowy?

  Ciąg alkoholowy ma negatywny wpływ na człowieka. W przypadku alkoholików często jest charakterystyczny dla przewlekłej fazy choroby alkoholowej. Można go przerwać w warunkach domowych, ale nie jest to bezpieczne. W momencie pojawienia się objawów zespołu abstynencyjnego trudno o prawidłową reakcję bez specjalistycznej wiedzy na ten temat. Korzystniejszym i optymalnym dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego jest skorzystanie z pomocy lekarzy.

  Skorzystaj z oferty naszej kliniki, przeprowadzamy detoks i odtruwanie organizmu w celu zmniejszenia objawów kaca lub przerwania ciągu alkoholowego. 

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  W klinikach proponowany jest detoks alkoholowy. Stosuje się go także w sytuacji silnego i uciążliwego kaca. Odtrucie alkoholowe powoli oczyszcza organizm z trujących substancji, które się w nim gromadziły w trakcie ciągu alkoholowego. Wpływa to również na psychikę. Nagła trzeźwość u niektórych wywołuje nie tylko lęk i niepokój, ale również agresję. Alkoholicy na tak zwanym “głodzie” bywają nieprzewidywalni i impulsywni. Detoks alkoholowy trwa od 12 do 24 godzin, póki nie spowoduje u pacjenta ulgi. W tym czasie podawane są płyny w formie witamin, soli mineralnych i elektrolitów. Kroplówka jest dożylna, zatem znieczulenie jest pomijane. Jednorazowy detoks alkoholowy w 100% regeneruje. Zaraz po odtruciu alkoholowym nie ma przeciwwskazań do wykonywania codziennych czynności.

  Ciąg alkoholowy – jak zapobiec nawrotom?

  W przypadku alkoholików ciąg alkoholowy to częsta przypadłość. Można go przerwać przy pomocy detoksu alkoholowego, ale co w chwili, gdy po oczyszczeniu organizmu alkohol nadal kusi? Jeśli uzależnionej osobie brakuje silnej woli i boi się, że sam detoks alkoholowy nic nie zmieni, warto wykorzystać trzeźwość i wszyć esperal. Brak alkoholu w organizmie to warunek konieczny przed implantacją wszywki alkoholowej. Dzięki temu trzeźwość nie zostanie przerwana na kilka miesięcy, a powrót ciągu alkoholowego będzie mniej prawdopodobny. Jeśli mimo leczenia przy użyciu esperalu pacjent zdecyduje się na wypicie alkoholu, musi być przygotowany na nieprzyjemne skutki działania leku.

  Zobacz: Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje