Jak oczyścić organizm z alkoholu po świętach?

Okres świąt dla wielu osób jest momentem radości i czasem spędzonym z rodziną oraz najbliższymi osobami. Jednakże szykowanie wszelkich potraw oraz domu na przyjęcie gości, może być również stresujące. Wiadome jest, że alkohol służy czasem, jak sposób na rozluźnienie się, zatem podczas świąt Bożego Narodzenia człowiek jest bardziej chętny do wypicia większej ilości alkoholu niż zazwyczaj. Ratunkiem z tej sytuacji jest detoks alkoholowy.

Spis treści

  Detoks alkoholowy, czyli szybkie oczyszczenie

  Święta Bożego Narodzenia to czas radosny, ale jednocześnie potrafi wywołać wiele negatywnych emocji, ze względu na cały proces przygotowawczy. Spożywanie alkoholu może być zatem uznane za odpowiednie rozwiązanie, które zmniejszy stres oraz dodatkowo rozluźni w trakcie świątecznych kolacji z bliskimi. Niestety tego typu postępowanie ma swoje konsekwencje. Trunki wypijane w nadmiarze wywołują zatrucie organizmu. Groźny jest głównie kac, który wywołuje ból głowy, brzucha, rozdrażnienie, przyspieszoną pracę serca, drżenie ciała itp. Jednakże jeśli spożywanie alkoholu przeistoczy się w kilkudniowy ciąg, to objawy będą znacznie gorsze. Rozwiązaniem w obu sytuacjach jest detoks alkoholowy. Dlaczego jest tak skuteczny? Ponieważ usuwa następstwa nadużycia alkoholu. Niestety nie likwiduje powodów picia. Za to stabilizuje stan zdrowia organizmu i poprawia jego kondycję. Odtrucie alkoholowe jest pewnego rodzaju wytchnieniem, ponieważ wszystkie negatywne symptomy zatrucia alkoholowego znikają. Umożliwia to ponownie normalne funkcjonowanie. Oczywiście, jeśli problemem jest choroba alkoholowa, na tym leczenie się nie kończy. Detoks alkoholowy nie powstrzyma alkoholika przed dalszym picie, a jedynie da możliwość skorzystania z innych metod farmakologicznych, które wspomogą życie w abstynencji.

  zdjęcie stolika w barze, na którym stoją kieliszki

  Specyfika detoksu alkoholowego

  Na detoks alkoholowy może zgłosić się każda osoba. Pomoc udzielana jest przez lekarzy bez względu na stan zdrowia pacjenta. Jednakże, aby detoks alkoholowy mógł się odbyć wymagany jest najpierw wywiad medyczny podczas, którego lekarz kompletuje informacje na temat pacjenta i jego kondycji.

  Dane wymagane przed przeprowadzeniem detoksu alkoholowego:

  • wiek,
  • waga,
  • występujące choroby,
  • przyjmowane leki.

  Badania wykonywane przed detoksem alkoholowym:

  • sprawdzenie parametrów życiowych,
  • zmierzenie ciśnienia,
  • określenie pracy serca,
  • zbadanie ilości glukozy,
  • zweryfikowanie problemu alkoholowego.

  Każda z tych informacji jest ważna, ponieważ tylko dzięki nim detoks alkoholowy może być dostosowany do potrzeb pacjenta. Indywidualność tego zabiegu sprawia, że jest on skuteczny. Fakt, że leki podawane są drogą dożylną, wpływa na szybkość jego działania. Zabiegu nie trzeba powtarzać dla zachowania efektu. Jeśli człowiek zadba o swoje zdrowie i nie dopuści ponownie do zatrucia alkoholowego, jeden detoks alkoholowy będzie wystarczający.

  Gdzie zgłosić się na detoks alkoholowy?

  Zabiegi z zakresu leczenia choroby alkoholowej, a w tym detoks alkoholowy są dostępne w klinikach leczenia uzależnień. Oczywiście można również wybrać miejsca bezpłatne, gdzie usługi są refundowane, lecz czas oczekiwania jest zdecydowanie dłuższy. W przypadku zatrucia alkoholowego szybka reakcja ma znaczenie, ponieważ dzięki temu człowiek zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania kolejnych uszkodzeń organizmu, które z czasem mogą być poważne na tyle, że będą wymagać dodatkowego leczenia. Mówi się, że alkohol odpręża, lecz w rzeczywistości robi to dopiero detoks alkoholowy.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje