Blog

Jak długo działa wszywka alkoholowa (esperal)?

Wszywka alkoholowa nadal cieszy się dużą popularnością jako środek pomagający w walce z uzależnieniem oraz utrzymaniem stanu trzeźwości. Wynika to m.in. z długości jej działania, dyskrecji i szybkiej aplikacji, która pozwala na natychmiastowy powrót do wykonywania codziennych obowiązków. Wsparcie w abstynencji poprzez odstraszanie od spożycia alkoholu sprawdza się w wielu przypadkach, dlatego esperal może być bardzo silnym sprzymierzeńcem dla osób, które chcą rozpocząć walkę z nałogiem. Jak długo działa wszywka i jakie czynności warto wykonać w tym okresie?

Długość i sposób działania esperalu

Wszywka alkoholowa jest aplikowana podskórnie, w formie tabletek. Co ważne, dawka jest dopasowywana przez lekarza na podstawie wieku pacjenta, jego stanu zdrowia i stopnia uzależnienia. Zabieg odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, które działa również po jego zakończeniu, dzięki czemu chory nie musi przyjmować dodatkowych leków przeciwbólowych. Esperal najczęściej aplikuje się w okolicy pośladków. Dzięki temu podczas gojenia się rany, nie odczuwa się  bólu podczas poruszania się. Dodatkowo, odpowiedni sposób wszycia esperalu sprawia, iż lek jest niewidoczny, a wykorzystanie specjalnych szwów kosmetycznych zapewnia bardzo estetyczny wygląd skóry.

 

Lek działa do 12 miesięcy. Kwestię związaną z dawką można ustalić również z lekarzem wykonującym zabieg, co bezpośrednio przełoży się na długość działania esperalu. Wszywka wpływa na metabolizm alkoholu, blokując rozkład aldehydu octowego. Jest to toksyczna substancja, która w przypadku skumulowania się, wywołuje nieprzyjemne dolegliwości. To właśnie obawa przed owymi konsekwencjami stanowi czynnik odstraszający. W skrajnych przypadkach, po spożyciu alkoholu przez osobę, która została zaszyta, może dojść do zapaści, uszkodzenia wątroby, a nawet zgonu.

 

Długość działania esperalu a sposoby leczenia alkoholizmu

Okres 12-miesięcy, który jest jednocześnie okresem trzeźwości alkoholika pozwala na dokonanie wielu zmian w jego życiu. W tym czasie organizm ma szansę zregenerować się, a przejście na odpowiednią, zdrową i zbilansowaną dietę umożliwia uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, do których doszło w wyniku nadużywania alkoholu oraz długotrwałych ciągów.

 

Okres abstynencji pozwala na racjonalne spojrzenie na dotychczasowe życie oraz podjęcie decyzji o kompleksowym leczeniu. Uzależniony może zdecydować się na terapię indywidualną z psychologiem lub terapeutą, która umożliwi wykrycie przyczyn stojących za pojawieniem się nałogu. Cykliczne spotkania ze specjalistą polegają na przeanalizowaniu wielu obszarów życia pacjenta i zrozumieniu towarzyszących mu emocji oraz sposobu myślenia. Stawiane są także cele, które ma osiągnąć uzależniony. W większości przypadków rozpoczęcie terapii wymaga określonej liczby dni abstynencji. W tym wypadku, wszywka bardzo dobrze spełnia swoją rolę, gdyż pomaga choremu szybciej rozpocząć leczenie.

 

Oprócz terapii indywidualnej, bardzo skutecznym rozwiązaniem są także spotkania grupowe skupiające inne osoby uzależnione. Możliwość wymiany doświadczeń i spojrzenia na chorobę z innej perspektywy ma bardzo istotne znaczenie w procesie leczenia. Kluczowe jest także poczucie akceptacji, które daje pacjentowi grupa.

 

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, wszywka alkoholowa może stać się pierwszym ważnym krokiem na drodze do wygrania walki z nałogiem. Ułatwia wejście w stan trzeźwości, który pozwala spojrzeć racjonalnie na swoje życie i dokonanie w nim zmian.

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225