Jak długo działa i trzyma wszywka alkoholowa (esperal)?

Jak długo działa wszywka esperal i jakie czynności warto wykonać w tym okresie? Wszywka alkoholowa nadal cieszy się dużą popularnością jako środek pomagający w walce z uzależnieniem oraz utrzymaniem stanu trzeźwości. Wynika to m.in. z długości jej działania, dyskrecji i szybkiej aplikacji, która pozwala na natychmiastowy powrót do wykonywania codziennych obowiązków. Wsparcie w abstynencji poprzez odstraszanie od spożycia alkoholu sprawdza się w wielu przypadkach, dlatego esperal może być bardzo silnym sprzymierzeńcem dla osób, które chcą rozpocząć walkę z nałogiem.

Spis treści

  Długość i sposób działania esperalu

  Wszywka alkoholowa jest aplikowana podskórnie, w formie tabletek. Co ważne, dawka jest dopasowywana przez lekarza na podstawie wieku pacjenta, jego stanu zdrowia i stopnia uzależnienia. Zabieg odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, które działa również po jego zakończeniu, dzięki czemu chory nie musi przyjmować dodatkowych leków przeciwbólowych. Esperal najczęściej aplikuje się w okolicy pośladków. Dzięki temu podczas gojenia się rany, nie odczuwa się bólu podczas poruszania się. Dodatkowo, odpowiedni sposób wszycia esperalu sprawia, iż lek jest niewidoczny, a wykorzystanie specjalnych szwów kosmetycznych zapewnia bardzo estetyczny wygląd skóry.

  Lek działa do 12 miesięcy. Kwestię związaną z dawką można ustalić również z lekarzem wykonującym zabieg, co bezpośrednio przełoży się na długość działania esperalu. Wszywka wpływa na metabolizm alkoholu, blokując rozkład aldehydu octowego. Jest to toksyczna substancja, która w przypadku skumulowania się, wywołuje nieprzyjemne dolegliwości. To właśnie obawa przed owymi konsekwencjami i wystąpieniem niekorzystnych objawów zaszytej tabletki esperalu stanowi czynnik odstraszający. W skrajnych przypadkach, po spożyciu alkoholu przez osobę, która została zaszyta, może dojść do zapaści, uszkodzenia wątroby, a nawet zgonu.

  zdjęcie baru z ludźmi

  Długość działania wszywki esperal a sposoby leczenia alkoholizmu

  Okres 12-miesięcy, który jest jednocześnie okresem trzeźwości alkoholika pozwala na dokonanie wielu zmian w jego życiu. W tym czasie organizm ma szansę zregenerować się, a przejście na odpowiednią, zdrową i zbilansowaną dietę umożliwia uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, do których doszło w wyniku nadużywania alkoholu oraz długotrwałych ciągów alkoholowych.

  Okres abstynencji pozwala na racjonalne spojrzenie na dotychczasowe życie oraz podjęcie decyzji o kompleksowym leczeniu. Uzależniony może zdecydować się na terapię indywidualną z psychologiem lub terapeutą, która umożliwi wykrycie przyczyn stojących za pojawieniem się nałogu. Cykliczne spotkania ze specjalistą polegają na przeanalizowaniu wielu obszarów życia pacjenta i zrozumieniu towarzyszących mu emocji oraz sposobu myślenia. Stawiane są także cele, które ma osiągnąć uzależniony.

  Zapoznaj się z naszą ofertą: Konsultacje i terapie alkoholowe

  W większości przypadków rozpoczęcie terapii wymaga określonej liczby dni abstynencji. W tym wypadku, wszywka bardzo dobrze spełnia swoją rolę, gdyż pomaga choremu szybciej rozpocząć leczenie.

  Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów, zabiegi wszycia esperalu przeprowadzamy w 11 polskich miastach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Oprócz terapii indywidualnej, bardzo skutecznym rozwiązaniem są także spotkania grupowe skupiające inne osoby uzależnione. Możliwość wymiany doświadczeń i spojrzenia na chorobę z innej perspektywy ma bardzo istotne znaczenie w procesie leczenia. Kluczowe jest także poczucie akceptacji, które daje pacjentowi grupa.

  Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, wszywka alkoholowa może stać się pierwszym ważnym krokiem na drodze do wygrania walki z nałogiem alkoholowym. Ułatwia wejście w stan trzeźwości, który pozwala spojrzeć racjonalnie na swoje życie i dokonanie w nim zmian.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje