+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

W przeciwieństwie do ilości wypalanych papierosów, Polacy z roku na rok spożywają coraz więcej alkoholu. Powody choroby alkoholowej bywają różne, a samo zaburzenie jest zazwyczaj trudne do zdiagnozowania. Obecnie na alkoholizm jest narażona głównie młodzież oraz osoby, które pracują więcej niż 48 godzin w ciągu tygodnia. Zauważenie problemu i przyznanie się do niego potrafi trwać niezwykle długo. Kolejną zagadką jest fakt, jak leczyć alkoholizm i od czego zacząć. Lekarze rekomendują zazwyczaj detoks alkoholowy.

Spis treści

  Co daje detoks alkoholowy?

  Chociaż choroba alkoholowa jest bardzo znanym i globalnym problemem na świecie, to brakuje jak na razie metody, dzięki której ludzie mogą zostać wyleczeni z tego uzależnienia. W początkowej fazie leczenia, chorzy wybierają zazwyczaj detoks alkoholowy. W bezpieczny i nieskomplikowany sposób wprowadza w stan trzeźwości i jednocześnie oczyszcza organizm z gromadzących się w nim substancji trujących. Wszelkie pozostałości po złym działaniu alkoholu na ciało oraz umysł człowieka znikają zaraz po detoksie alkoholowym. Natychmiastowa poprawa i szybka regeneracja sprawiają, że ludzie są pozytywniej nastawieni do życia oraz zaczynają rozumieć sytuację, w której się znaleźli przez nadużywanie alkoholu.

  Oczywiście dzieje się tak, gdy decyzja została przez nich podjęta dobrowolnie. W innym przypadku zmiana może być tylko chwilowa, jeśli chory nie jest zmotywowany i chętny do zmian. Na detoks alkoholowy można się zgłosić w każdym momencie choroby, a także w przypadku kaca. Należy jednak pamiętać, że odtrucie alkoholowe nie sprawi, że poważne choroby, takie jak marskość wątroby znikną. Dlatego też warto podjąć decyzję, jak najszybciej, ponieważ dzięki temu ryzyko pogorszenia stanu zdrowia jest zminimalizowane.

  Jak przebiega detoks alkoholowy?

  Detoks alkoholowy dostosowywany jest do każdego pacjenta indywidualnie. Pomaga w tym wywiad medyczny, dzięki któremu wiadome są wszystkie szczegóły dotyczące stanu zdrowia danej osoby. Ważne są głównie wiek, waga, choroby współistniejące oraz przyjmowane na nie leki. Badane są podstawowe parametry życiowe, praca serca, ciśnienie, glukoza i ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Po konsultacji wstępnej lekarz może zdecydować o długości detoksu alkoholowego oraz ilości podawanych dożylnie leków. W kroplówce zawsze znajdują się naturalne substancje takie, jak witaminy, sole mineralne, elektrolity oraz makro i mikroskładniki, które odżywiają ciało oraz umysł.

  Detoks alkoholowy trwa zdecydowanie krócej niż samo podejmowanie decyzji o leczeniu. Na wyleczenie kaca potrzebne są 3 godziny, a przerwanie ciągu alkoholowego trwa pół dnia lub cały. Czas ten może zostać wydłużony, gdy oczekiwany efekt nie został osiągnięty. Odtrucia alkoholowego nie trzeba ponawiać, jeśli ciało nie zostanie ponownie narażone na działanie alkoholu.

  Gdzie na detoks alkoholowy?

  W przypadku detoksu alkoholowego nie ma ściśle określonego momentu, kiedy trzeba się na niego udać. Każda chwila jest dobra w sytuacji, gdy człowiek ma problem z alkoholem i chce się z nim uporać w skuteczny sposób. Ze względu na tendencję wzrostową, jeśli chodzi o spożywanie płynu etylowego w Polsce, powstaje coraz więcej klinik oferujących pomoc.

  Skorzystaj z oferty naszej kliniki, detoks alkoholowy i odtruwanie organizmu przeprowadzamy w naszych oddziałach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Proponują detoks alkoholowy, ale także esperal oraz spotkania w formie terapii psychologicznej. Pokonanie choroby alkoholowej bez pomocy specjalistycznego ośrodka może być trudne, a nawet niebezpieczne. Lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy oraz porad lekarzy. Dzięki temu leczenie będzie przebiegało sprawniej.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje