pokaż menu

Blog

Hemoroidy a alkohol

Mimo ogólnej otwartości i coraz mniejszej ilości tematów będących tabu (wszystko zależy jednak od kultury i religii), nadal o pewnych kwestiach ludzie boją się opowiadać. Zwykle są to rzeczy wstydliwe, które powodują u innych wstręt oraz obawę przed samodzielnym zmierzeniem się z problemem. Ma to często związek z pewnymi chorobami, czy schorzeniami takimi, jak np. hemoroidy. Czym one są, jaki mają związek z alkoholem i czy leczenie alkoholizmu może w tym pomóc? 

Hemoroidy - co to jest i jak wygląda?

W przypadku niektórych schorzeń ludzie nie wiedzą, jak się objawiają oraz co powodują, do momentu aż sami nie chorują. Sama świadomość istnienia jakiejś przypadłości zazwyczaj jednak występuje, szczególnie gdy dotyczy wielu osób. Zwykle czynnikami, które zachęcają do szukania odpowiedzi, są ból oraz dyskomfort w życiu codziennym. Z pewnością dzieje się tak w przypadku hemoroidów. U każdego człowieka w odbycie występują guzki krwawnicze, lecz nie zawsze ulegają one rozciągnięciu. Jeśli krew znajdująca się w nich nie znika w pełni, to zmieniają się w żylaki odbytu, czyli powszechnie znane hemoroidy. W początkowej fazie choroby występują ból, pieczenie oraz krwawienie, lecz później guzki krwawnicze zaczynają “wypadać”, co powoduje duży dyskomfort. Ze względu na specyfikę choroby, często wszelkie objawy są bagatelizowane przez ogólne poczucie wstydu i skrępowanie. W rzeczywistości jest to choroba cywilizacyjna, która dotyczy ok. ⅓ społeczeństwa. Bez względu na siłę dolegliwości każdy powinien skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ długotrwałe zwlekanie może spowodować nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości.

Hemoroidy - przyczyną alkohol?

W przypadku spożywania alkoholu, bez względu na charakter picia, głównie zwraca uwagę się na te najbardziej powszechne choroby, które są spowodowane przez płyn etylowy. Przede wszystkim głośno mówi się o marskości wątroby, schorzeniach serca, układu pokarmowego, nerwowego, oddechowego oraz problemach z krążeniem. Wspominane są również schorzenia psychiczne oraz majaki i halucynacje spowodowane nadużywaniem trunków. Nie zawsze jednak łączy się alkohol z powszechnymi schorzeniami, a zdarza się, że jego picie stanowi przyczynę niektórych dolegliwości. Dotyczy to właśnie hemoroidów. Okazuje się, że alkohol ma wpływ na występowanie krwawienia. Coraz więcej osób zaczyna wiązać czynność spożywania, chociażby piwa z tą przypadłością. Dlaczego tak się dzieje? Wypijane napoje alkoholowe powodują, że naczynia w układzie pokarmowym się rozszerzają, przez co powstają zapalenia i zatory krwi wywołujące hemoroidy. Marskość wątroby, która również ma związek z alkoholizmem, powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi, co doprowadza do krwawienia z przewodu pokarmowego. Alkohol jest również częstym źródłem zaparć, czyli jednej z przyczyn hemoroidów. Oczywiście na rozwój choroby mają wpływ także inne czynniki, dlatego warto reagować na wszelkie zmiany. 

Jak powstrzymać się od picia alkoholu?

Choroba alkoholowa rozprzestrzenia się coraz silniej. Jej przyczyny oraz następstwa są różne w zależności od człowieka i sytuacji. Mimo znajomości konsekwencji uzależnienia czasem trudno się powstrzymać, a niekiedy jest to nawet niemożliwe bez silniejszych konsekwencji zdrowotnych. Co zatem może pomóc? Na początku odtrucie alkoholowe, który oczyści organizm z metabolitów alkoholowych, zregeneruje i odbuduje. Dzięki temu jeden z powodów powstawania hemoroidów zostanie wyeliminowany. Nie należy jednak zapominać o innych czynnikach, z którymi również trzeba walczyć. Jeśli chodzi o chorobę alkoholową, to kolejnym sposobem umożliwiającym sukcesywne pokonywanie uzależnienia jest esperal. Znajdujący się w nim Disulfiram skutecznie zmusza do człowieka do stałej abstynencji, likwidując w ten sposób wiele czynników, które negatywnie wpływały na życie codzienne.

26 votes, average: 4,59 out of 526 votes, average: 4,59 out of 526 votes, average: 4,59 out of 526 votes, average: 4,59 out of 526 votes, average: 4,59 out of 5 (26 votes, average: 4,59 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225