Wszywki alkoholowe Gdańsk

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 519 775 225

Zapraszamy do kontaktu. Zabieg wykonujemy w gabinecie w sterylnych warunkach. Nasz-Gabinet to bezpieczne i profesjonalne wszywki alkoholowe esperal.

Kontakt

Farmakologiczne metody leczenia alkoholizmu, pomimo wielu kontrowersji, pozostają skutecznym i chętnie wybieranym przez pacjentów sposobem na zerwanie z nałogiem. Wszywki alkoholowe, jak potocznie określa się esperal, mają działanie awersyjne i odstraszające. Na skutek wytworzenia u pacjenta psychologicznej bariery, chory przestaje sięgać po alkohol i ma siłę oraz motywację, aby podjąć długotrwałą terapię i całkowicie wyjść z nałogu..

Sposób działania esperalu

Aby zrozumieć, co decyduje o skuteczności leczenia esperalem, należy dokładnie poznać sposób jego działania. Zawarta we wszywce alkoholowej substancja czynna – disulfiram zaburza metabolizm alkoholu w organizmie. Na skutek tzw. reakcji disulfiramowej dochodzi do kumulacji szkodliwego aldehydu octowego, co objawia się m.in.: zaczerwienieniem twarzy, napadami lęku, bólami brzucha i głowy, atakami duszności, wahaniami ciśnienia, czy przyspieszonym rytmem serca. Jeśli osoba z wszytym esperalem w dalszym ciągu przyjmuje alkohol, może doprowadzić do wystąpienia zawału serca, a nawet zgonu. Objawy wywołane poprzez reakcję esperalu z alkoholem pojawiają się już po kilku minutach i utrzymują przez ok. 10-12 godzin. Wiedząc o tym, w jaki sposób działa wszywka alkoholowa, chory boi się sięgnąć po substancje odurzające, aby nie dopuścić do wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Widać więc, że chociaż esperal zaliczany jest do metod farmakologicznych, jego działanie ma charakter przede wszystkim psychologiczny. Z tego też względu wszywki alkoholowe budzą skrajne opinie.

Esperal Gdańsk – jak wygląda zabieg?

W naszym gabinecie w Gdańsku przeprowadzamy zabieg implantacji wszywki alkoholowej w trzech wersjach:

Esperal Standard to podstawowy wariant wszycia esperalu. Zabieg trwa ok. pół godziny i rozpoczyna się kontrolą trzeźwości oraz przeprowadzeniem podstawowych badań lekarskich. Następnie chirurg wykonuje na skórze nacięcie i umieszcza w warstwie mięśniowej (zazwyczaj w okolicy pośladkowej lub podłopatkowej) sterylną tabletkę esperalu. W naszej gabinecie w Gdańsku stosujemy wszywki alkoholowe pochodzące bezpośrednio od producenta. Zwiększa to zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność zabiegu. Implantacja esperalu wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a po zakończonym zabiegu pacjent może od razu opuścić gabinet i wrócić do aktywności fizycznej i zawodowej. Po ok. 10 dniach od wykonania zabiegu niezbędna jest ponowna wizyta w gabinecie w celu zdjęcia szwów.

Esperal VIP to zabieg przygotowany dla osób, którym szczególnie zależy na wysokim komforcie leczenia. W ramach oferty pacjent otrzymuje: wszywkę alkoholową w wersji standardowej, zastrzyk z antybiotykiem, który minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz samorozpuszczające się szwy.

Dla najbardziej wymagających pacjentów przygotowaliśmy natomiast zabieg Esperal Gold, który obejmuje: maksymalną dawkę esperalu umieszczaną w trzech miejscach, zastrzyk z antybiotykiem, samorozpuszczalne szwy oraz dwie bezpłatne kontrolne wizyty lekarskie.

Cena wszywki alkoholowej różni się w zależności od rodzaju zabiegu. Pacjenci korzystający z naszych usług w Gdańsku, mogą również wybrać komplety, czyli pakiet zabiegów, które pomagają w całościowym leczeniu alkoholizmu. Chory zostaje najpierw poddany odtruciu alkoholowemu, następnie otrzymuje esperal, a w razie konieczności może skorzystać ze spotkań wspierających z terapeutą.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie zabiegi są wykonywane zgodnie z najwyższymi, europejskimi standardami, a pacjenci mają zapewnioną całkowitą dyskrecję i anonimowość. Dzięki temu leczenie w naszej gabinecie jest komfortowe i skuteczne.

Opinie pacjentów:

5 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 5 (5 votes, average: 4,20 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Wiedza

znamy się jak nikt inny na leczeniu alkoholizmu

Wyjątkowa opieka

wysoka dbałość o zdrowie pacjenta

Zadowoleni pacjenci

pomogliśmy już tysiącom pacjentów z całego kraju

© 2019 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225