pokaż menu

Blog

Esperal – kluczowe informacje

Esperal jest środkiem wspomagającym terapię leczenia alkoholizmu, który zdobył szczególne uznanie w Polsce. W naszym kraju zadomowił się już kilkadziesiąt lat temu i pomimo lat utrzymał jako jedna z linii wsparcia dla osób nie radzących sobie z nałogowym piciem. Jak każdy środek ma ona swoje plusy i minusy, daje pewne szanse ale niesie ze sobą pewne zagrożenia. Poniżej prezentujemy najważniejsze fakty na temat Disulfiramu.

Wszywka alkoholowa w postaci Esperalu

Chociaż nie jest ona tak popularny jak jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku to jednak wciąż daje się odnotować znaczną liczbę zabiegów wszycia dawki zawierającej Disulfiram pod skórę. Często sięgają po niego ludzie zmęczeni i wycieńczeni wielodniowymi ciągami, których nie potrafią samodzielnie przerwać. Z tego punktu widzenia wszywka stanowi „anioła stróża”, który dzień i noc dba o to aby chory nie przyjmował kolejnej dawki alkoholu tylko dotrzymał abstynencję. Niestety wszywka to nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Z jej działania nie będą mogli skorzystać ludzie, którzy:

 • nie wykazują odpowiedniej motywacji do wytrzymania w abstynencji;
 • cierpią na choroby układowe nerek czy wątroby;
 • mają uczulenie na Disulfiram.

Pozostali z reguły będą mogli postarać się o zabieg wszczepienia tabletek z substancja czynną chociaż tutaj decyzję zawsze podejmuje lekarz.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu

Po zapoznaniu się pacjenta z wszelkimi ryzykami związanymi z łączeniem kuracji Esperalem i spożywaniem alkoholu chirurg może przystąpić do działania. Najpierw podawane jest znieczulenie miejscowe, które zadba o to aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu. Po około 20 minutach kiedy nieczulenie osiągnie swoje pełne działanie lekarz wprowadzi wcześniej przygotowaną dawkę leku kilka centymetrów pod skórę. Cały zabieg jest bezbolesny a pacjent musi zgłosić się jedynie na wymianę opatrunków i dbać aby nie moczyć rany podczas pierwszych kilku dni od interwencji chirurga. Poza tym po kilku dniach rana zazwyczaj jest już znacznie zagojona i pacjent może powrócić do pełnej aktywności pamiętając jednak, że pod żadnym pozorem nie wolno mu spożywać alkoholu. Okres działania pojedynczej dawki leku to około rok a po tym czasie pacjent może zaszyć się ponownie.

4 votes, average: 4,75 out of 54 votes, average: 4,75 out of 54 votes, average: 4,75 out of 54 votes, average: 4,75 out of 54 votes, average: 4,75 out of 5 (4 votes, average: 4,75 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225