+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Testy na koronawirusa

Esperal – kluczowe informacje

Esperal jest środkiem wspomagającym terapię leczenia alkoholizmu, który zdobył szczególne uznanie w Polsce. W naszym kraju zadomowił się już kilkadziesiąt lat temu i pomimo lat utrzymał jako jedna z linii wsparcia dla osób nie radzących sobie z nałogowym piciem. Jak każdy środek ma ona swoje plusy i minusy, daje pewne szanse ale niesie ze sobą pewne zagrożenia. Poniżej prezentujemy najważniejsze fakty na temat Disulfiramu.

Spis treści

  Wszywka alkoholowa w postaci Esperalu

  Chociaż nie jest ona tak popularny jak jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku to jednak wciąż daje się odnotować znaczną liczbę zabiegów wszycia dawki zawierającej Disulfiram pod skórę. Często sięgają po niego ludzie zmęczeni i wycieńczeni wielodniowymi ciągami, których nie potrafią samodzielnie przerwać. Z tego punktu widzenia wszywka stanowi „anioła stróża”, który dzień i noc dba o to aby chory nie przyjmował kolejnej dawki alkoholu tylko dotrzymał abstynencję. Niestety wszywka to nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Z jej działania nie będą mogli skorzystać ludzie, którzy:

  • nie wykazują odpowiedniej motywacji do wytrzymania w abstynencji;
  • cierpią na choroby układowe nerek czy wątroby;
  • mają uczulenie na Disulfiram.

  Pozostali z reguły będą mogli postarać się o zabieg wszczepienia tabletek z substancja czynną chociaż tutaj decyzję zawsze podejmuje lekarz.

  Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów, zabiegi wszycia esperalu przeprowadzamy w 11 polskich miastach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu

  Po zapoznaniu się pacjenta z wszelkimi ryzykami związanymi z łączeniem kuracji Esperalem i spożywaniem alkoholu chirurg może przystąpić do działania. Najpierw podawane jest znieczulenie miejscowe, które zadba o to aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu. Po około 20 minutach kiedy nieczulenie osiągnie swoje pełne działanie lekarz wprowadzi wcześniej przygotowaną dawkę leku kilka centymetrów pod skórę.

  Zobacz nasz specjalistyczny artykuł o przebiegu wszycia esperalu: Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

  Cały zabieg jest bezbolesny a pacjent musi zgłosić się jedynie na wymianę opatrunków i dbać aby nie moczyć rany podczas pierwszych kilku dni od interwencji chirurga. Poza tym po kilku dniach rana zazwyczaj jest już znacznie zagojona i pacjent może powrócić do pełnej aktywności pamiętając jednak, że pod żadnym pozorem nie wolno mu spożywać alkoholu. Okres działania pojedynczej dawki leku to około rok, a po tym czasie pacjent może zaszyć się ponownie.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje