pokaż menu

Blog

Esperal i jego właściwości

Esperal , znany również jako Disulfiram, jest chemiczną substancją, która stosunkowo od niedawna stosowana jest jako najskuteczniejsza forma walki z alkoholizmem. Właściwości esperalu są dosyć znane ze względu na ich specyfikę. W dzisiejszych czasach coraz więcej gabinetów oferuje przeprowadzenie zabiegu, który polega na wszyciu esperalu. Substancja ta dostępna jest jako lek, w tabletkach oraz jako wszywka, którą umieszcza się pod skórą, najczęściej na plecach. Warto jest wiedzieć, na czym polega specyfika działania Disulfiramu. Esperal znany jest przede wszystkim z wywoływania nieprzyjemnych odczuć w momencie wypicia alkoholu podczas terapii. Odczucia, jakie towarzyszyć nam będą w takiej sytuacji, przypominają znanego wszystkim ‘kaca’. Metoda ta jest uważana za najbardziej skuteczną, ponieważ negatywne skutki, jakie możemy odczuwać po spożyciu alkoholu, za każdym razem będą do nas wracać nawet po przerwaniu terapii. Jest to dość nietuzinkowy sposób na radzenie sobie z problemem alkoholowym, jednakże warto zastosować ten typ terapii, aby raz na zawsze pozbyć się problemu alkoholowego.

W jaki sposób można rozpocząć terapię? Typy leczenia

Ogólnie, terapia esperalem odbywa się na dwa sposoby. Wiele osób wciąż decyduje się na regularne przyjmowanie tabletek, które mają takie samo działanie jak wszywka. Wybór te jest o tyle dobry, że w razie potrzeby możemy natychmiast zaprzestać brania tabletek. Natomiast drugim, bardzo popularnym sposobem na rozpoczęcie terapii esperalem, jest wszycie tzw. wszywki pod skórę. Wszywka ta ma z zadanie wydzielać Disulfiram pod naszą skórą. Jest to sposób jak najbardziej bezpieczny, ponieważ substancja ta w żaden sposób nie zagraża naszemu organizmowi. Możemy być tego pewni, gdyż Disulfiram reaguje jedynie z alkoholem etylowym. Warto wiedzieć nieco więcej na temat tej terapii, ponieważ obecnie jest ona uznawana za najbardziej skuteczną, właśnie dzięki swojemu specyficznemu działaniu. To od nas zależy, jaki typ leczenia esperalem wybierzemy. Warto jednak znać zalety obu rodzajów terapii.

Ewentualne przeciwwskazania co do stosowania esperalu

Esperal jest dość wymagającym lekiem, którego nie powinni brać wszyscy. Jak wiadomo, jest on stosowany w walce z nałogiem alkoholowym. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach nie będziemy mogli poddać się tej terapii. Przede wszystkim – kobiety ciężarne i karmiące absolutnie nie mogą zdecydować się na terapię esperalem. Ponadto, osoby cierpiące na nowotwór, choroby serca lub układu pokarmowego również nie powinny przyjmować esperalu. Dlatego też na konsultacji z lekarzem, która wyprzedza podjęcie decyzji o leczeniu, należy wymienić wszystkie swoje przebyte i aktualne choroby. Osoby, które poddają się terapii esperalem, muszą być świadomi konsekwencji, jakie mogą nas czekać w przypadku złamania zasad.

Zabiegi implantacji esperal wykonujemy także w następujących ośrodkach: Kielce i Lublin. Zapraszamy do kontaktu.

23 votes, average: 4,30 out of 523 votes, average: 4,30 out of 523 votes, average: 4,30 out of 523 votes, average: 4,30 out of 523 votes, average: 4,30 out of 5 (23 votes, average: 4,30 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225