+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Testy na koronawirusa

Esperal i jego właściwości

Esperal , znany również jako Disulfiram, jest chemiczną substancją, która stosunkowo od niedawna stosowana jest jako najskuteczniejsza forma walki z alkoholizmem. Właściwości esperalu są dosyć znane ze względu na ich specyfikę. W dzisiejszych czasach coraz więcej gabinetów oferuje przeprowadzenie zabiegu, który polega na wszyciu esperalu. Substancja ta dostępna jest jako lek, w tabletkach oraz jako wszywka, którą umieszcza się pod skórą, najczęściej na plecach. Warto jest wiedzieć, na czym polega specyfika działania Disulfiramu. Esperal znany jest przede wszystkim z wywoływania nieprzyjemnych odczuć w momencie wypicia alkoholu podczas terapii. Odczucia, jakie towarzyszyć nam będą w takiej sytuacji, przypominają znanego wszystkim ‘kaca’. Metoda ta jest uważana za najbardziej skuteczną, ponieważ negatywne skutki, jakie możemy odczuwać po spożyciu alkoholu, za każdym razem będą do nas wracać nawet po przerwaniu terapii. Jest to dość nietuzinkowy sposób na radzenie sobie z problemem alkoholowym, jednakże warto zastosować ten typ terapii, aby raz na zawsze pozbyć się problemu alkoholowego.

Spis treści

  W jaki sposób można rozpocząć terapię? Typy leczenia

  Ogólnie, terapia esperalem odbywa się na dwa sposoby. Wiele osób wciąż decyduje się na regularne przyjmowanie tabletek, które mają takie samo działanie jak wszywka. Wybór te jest o tyle dobry, że w razie potrzeby możemy natychmiast zaprzestać brania tabletek. Natomiast drugim, bardzo popularnym sposobem na rozpoczęcie terapii esperalem, jest wszycie tzw. wszywki pod skórę.

  Wszywka ta ma z zadanie wydzielać Disulfiram pod naszą skórą. Jest to sposób jak najbardziej bezpieczny, ponieważ substancja ta w żaden sposób nie zagraża naszemu organizmowi. Możemy być tego pewni, gdyż Disulfiram reaguje jedynie z alkoholem etylowym. Warto wiedzieć nieco więcej na temat tej terapii, ponieważ obecnie jest ona uznawana za najbardziej skuteczną, właśnie dzięki swojemu specyficznemu działaniu. To od nas zależy, jaki typ leczenia esperalem wybierzemy. Warto jednak znać zalety obu rodzajów terapii.

  Przeczytaj także: Kluczowe informacje o esperalu

  Ewentualne przeciwwskazania co do stosowania esperalu

  Esperal jest dość wymagającym lekiem, którego nie powinni brać wszyscy. Jak wiadomo, jest on stosowany w walce z nałogiem alkoholowym. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach nie będziemy mogli poddać się tej terapii. Przede wszystkim – kobiety ciężarne i karmiące absolutnie nie mogą zdecydować się na terapię esperalem.

  Ponadto, osoby cierpiące na nowotwór, choroby serca lub układu pokarmowego również nie powinny przyjmować esperalu. Dlatego też na konsultacji z lekarzem, która wyprzedza podjęcie decyzji o leczeniu, należy wymienić wszystkie swoje przebyte i aktualne choroby. Osoby, które poddają się terapii esperalem, muszą być świadomi konsekwencji, jakie mogą nas czekać w przypadku złamania zasad.

  Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów, zabiegi wszycia esperalu przeprowadzamy w 11 polskich miastach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje