pokaż menu

Blog

Esperal – czym jest wszywka alkoholowa i jak się ją stosuje?

Zabieg wszycia esperalu to jeden z dwóch głównych elementów kompleksowej terapii odwykowej, dzięki której znacznie łatwiej wygrać z nałogiem alkoholowym. Popularna „wszywka”, oddziałując negatywnie z alkoholem w organizmie wymusza abstynencję alkoholową i to właśnie jej zawdzięcza swoją skuteczność. Czym jednak jest esperal, jak się go stosuje i dlaczego warto połączyć go z detoksem alkoholowym?

Esperal – czym jest wszywka alkoholowa i jak się ją stosuje?

Wszycie esperalu to zabieg bezpieczny i całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Dzięki umieszczeniu leku pod skórą eliminowany jest tu czynnik silnej woli koniecznej do zaprzestania picia alkoholu – kuracja esperalem jest istotną częścią terapii awersyjnej i pozwala stworzyć niechęć do sięgania po wysokoprocentowe trunki już od pierwszych dni po rozpoczęciu kuracji. Esperal, poprzez swoje działanie z alkoholem wytwarza w podświadomości pacjenta niechęć sięgania po alkohol, uświadamiając go że połączenie kuracji z alkoholem może skończyć się bardzo przykrymi dolegliwościami. Wszywka alkoholowa to jednocześnie jeden z najwydajniejszych sposobów leczenia alkoholizmu - jednorazowa aplikacja esperalu może działać nawet rok i nie ma przeciwwskazań, by ponowić ją w razie potrzeby.

Detoks – objawowe leczenie przedawkowania alkoholu

Esperal to lek, który działa negatywnie z alkoholem, dlatego też przed rozpoczęciem kuracji odwykowej konieczne jest całkowite usunięcie go z organizmu pacjenta. Tu swoją rolę odgrywa detoks, czyli kontrolowana terapia lecząca objawy związane z kilkudniowym spożyciem dużych ilości alkoholu bądź efektami jego nagłego odstawienia. Objawy takie jak nudności, wymioty, złe samopoczucie, niepokój, bezsenność, czy kołatanie serca są w trakcie detoksu alkoholowego pod ścisłą kontrolą lekarzy, którzy łagodzą je poprzez podawanie odpowiednich kroplówek wzmacniających stan fizyczny i psychiczny pacjenta. W trakcie detoksu pacjentom podaje się między innymi elektrolity i witaminy, które zostały utracone podczas ciągu alkoholowego.

 

Kompleksowe leczenie alkoholizmu, czyli specjalne pakiety odwykowe

Zarówno detoks, jak i wszywka esperalowa mogą być samodzielnymi formami terapii alkoholowej, jednak zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem pozbycia się nałogu jest skorzystanie z jednego z oferowanych przez nas pakietów. Oferujemy trzy wersje zabiegu z wszyciem esperalu: standard (w cenie 450 zł + cena leku), VIP (w cenie 850 zł pacjent otrzymuje zastrzyk z antybiotykem i rozpuszczalne szwy) oraz gold (w cenie 1800 zł podajemy maksymalną dawkę leku zaszytą w aż trzech różnych miejscach, rozpuszczalne szwy i antybiotyk oraz 2 bezpłatne kontrolne wizyty lekarskie). Aby jednak faktycznie uzyskać pełną satysfakcję z terapii, proponujemy skorzystanie z jednego z dwóch pakietów kompleksowych - kompletu standard, gdzie w cenie 2000 zł pacjenci otrzymują nie tylko wszywkę esperalową w wersji VIP, ale też spotkanie motywacyjne z terapeutą i 12-godzinny detoks alkoholowy, lub kompletu VIP, w którym za 4500 zł znalazło się aż 10 spotkań motywacyjnych i całodobowy detoks alkoholowy.

 

Potrzebujesz pomocy?

Znajdziesz nas pod numerem telefonu: +48 880 808 880

 

 

36 votes, average: 4,67 out of 536 votes, average: 4,67 out of 536 votes, average: 4,67 out of 536 votes, average: 4,67 out of 536 votes, average: 4,67 out of 5 (36 votes, average: 4,67 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225