+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Disulfiram – cena wygranej z alkoholizmem

Prężnie rozwijająca się branża medyczna pozwala na leczenie coraz większej liczby chorób lub pomaga w zapanowaniu nad ich objawami i następstwami. W przypadku alkoholizmu wykorzystywany jest Disulfiram. To jeden z organicznych związków chemicznych, którego działanie jest związane z oddziaływaniem na metabolizm alkoholu w organizmie człowieka. Stanowi składnik esperalu, który jest stosowany w leczeniu choroby alkoholowej.

Spis treści

  Disulfiram – co to za lek

  Disulfiram należy do organicznych związków chemicznych i jest używany w leczeniu alkoholizmu. Ze względu na jego działanie, czyli negatywny wpływ na metabolizm alkoholu we krwi wywołuje szereg reakcji w ciele człowieka. Przede wszystkim powstrzymuje działanie dehydrogenazy aldehydowej. Przez to aldehyd octowy nie może utlenić się do kwasu octowego, który jest dużo mniej szkodliwą substancją dla człowieka. Wskutek gromadzenia się nadmiernej ilości aldehydu octowego w organizmie, alkoholik odczuwa objawy silnego zatrucia alkoholowego.

  Zwykle przypominają te, które są zauważalne w trakcie trwania zespołu dnia następnego, czyli powszechnie znanego kaca. Różnica polega jednak na długości odczuwanych niedogodności oraz ich intensywności. Symptomy pojawiają się po ok. 5 do 10 minut od spożycia alkoholu i nieustannie uprzykrzają życie do 10 godzin. Każde z następstw jest wielokrotnie spotęgowane i jednocześnie wywołuje wstręt do picia. Samopoczucie jest zależne od ilości spożytego płynu etylowego. Disulfiram jest składnikiem esperalu. Lek ten wykorzystuje się w formie tabletki lub implantowanej wszywki alkoholowej.

  mężczyzna siedzi na podłodze i trzyma butelkę alkoholu w ręku

  Disulfiram – jak długo działa

  Działanie esperalu, a właściwie znajdującego się w nim Disulfiramu jest w pełni zależne od organizmu człowieka. Od tego przez jak długi czas pił alkohol i w jakim stopniu został uszkodzony organizm. Może mieć na to również waga i wiek leczonej osoby. Lekarze szacują, że esperal wywołuje wstręt do spożywania alkoholu przez 8 do 12 miesięcy. Zabieg po tym okresie może zostać ponowiony. Wszywka alkoholowa i działanie disulfiramu umożliwia alkoholikom życie w trzeźwości. W trakcie terapii alkoholowej w formie spotkań grupowych lub indywidualnych uczą się, jak zapanować nad chorobą alkoholową bez pomocy farmakologii.

  Przeczytaj także pokrewne artykuły:

  Jednakże esperal pomaga w przygotowaniu do abstynencji i ułatwia walkę z rządami alkoholowymi. Należy podkreślić, że wykorzystanie esperalu w przypadku alkoholizmu jest bezpieczne i niegroźne. Disulfiram nie reaguje w żaden sposób, gdy wykorzystywane są w życiu codziennym inne lekarstwa. Jego negatywne działanie ma tylko związek z pojawieniem się dowolnej ilości alkoholu w organizmie. Reakcja jest zawsze natychmiastowa, ponieważ wszywkę alkoholową implantuje się pod łopatką lub w okolicy pośladka. To nie tylko skuteczny sposób leczenia, ale gwarantuje również anonimowość i dyskrecję ze względu na umiejscowienie esperalu.

  Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów, zabiegi wszycia esperalu przeprowadzamy w 11 polskich miastach:

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Disulfiram z alkoholem

  Esperal powszechnie uważany jest za pewnego rodzaju straszak, ponieważ wywołuje silny lęk przed spożyciem jakiejkolwiek ilości płynu etylowego. Reakcje organizmu bywają różnorodne, mimo że możliwe symptomy są powszechnie znane.

  Reakcja disulfiramowa (mała ilość spożytego alkoholu):

  • ból i zawroty głowy,
  • nudności, wymioty,
  • przyspieszona praca serca,
  • nieregularne ciśnienie,
  • osłabienie,
  • drżenie ciała i rąk,
  • nadmierne pocenie się,
  • uczucie lęku.

  Reakcja disulfiramowa (duże stężenie alkoholu we krwi):

  • utrata wzroku,
  • uszkodzenie wątroby,
  • zaburzenie pracy serca,
  • zaburzenie świadomości
  • śmierć.

  Skutki picia alkoholu w momencie działania Disulfiramu, skutecznie zniechęcają do spożywania go, bez względu na ilość.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje