pokaż menu

Blog

Detoksykacja w NGM Wrocław jako ważny etap leczenia alkoholizmu

W wielu ciężkich życiowych sytuacjach sięgamy po alkohol. Wydaje nam się, że jest dobrym sposobem odreagowania stresu. Niestety takie podejście do sprawy jest zwodnicze. Może przysporzyć więcej problemów niż korzyści. Nie będziemy w stanie reagować inaczej. Może to doprowadzić do uzależnienia od alkoholu. Jest to poważna choroba, odbijająca się na naszym zdrowiu i relacjach rodzinnych. Powoduje też problemy w pracy i kłopoty finansowe. W takiej sytuacji potrzebne jest leczenie, które składa się z kilku etapów. Proces powrotu do zdrowia jest trudny i długi.

Początek powrotu do zdrowia - detoks alkoholowy

Pierwszym etapem, bez, którego leczenie nie może się powieść jest detoks. Stanowi niezwykle ważny początek. Detoks alkoholowy ma na celu odtrucie organizmu alkoholika. Usuwa toksyny nagromadzone w wyniku nadużywania alkoholu. Jego zadaniem jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych i równowagi wodnoelektrolitowej. Odtruwanie alkoholowe uzupełnia wypłukana z organizmu mikroelementy.

Nie jest to jego jedyne zadanie. Detoks ma również na celu złagodzenie lub całkowite wyeliminowanie objawów zespołu abstynencyjnego. Jest on stanem zaburzeń somatycznych i psychicznych wynikających z nagłego odstawienia alkoholu. Może przybierać różne poziomy nasilenia:

 • Niewielki niepokój i nudności,
 • Zawroty i bóle głowy,
 • Zagrażające życiu napady drgawkowe,
 • Bardzo niebezpieczne majaczenia alkoholowe, często zwane też delirium.

Zespół abstynencyjny jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Złagodzenie jego objawów często jest kluczowe dla powodzenia leczenia. Pacjentowi jest łatwiej wytrwać w postanowieniu.

Kolejny etap leczenia alkoholizmu

Detoks alkoholowy jest bardzo ważnym początkiem odwyku alkoholowego. Odtruwa organizm pacjenta, przywraca jego właściwe funkcjonowanie. Nie wystarczy jednak do pełnego zerwania z nałogiem. Do tego potrzebny jest kolejny etap kuracji. Odbywa się on pod okiem psychoterapeutów. Najskuteczniejsza psychoterapia prowadzona jest w warunkach stacjonarnych. Leczenie odbywa się w grupach wsparcia lub na zasadzie spotkań indywidualnych. Najważniejszym zadaniem psychoterapii jest utrzymanie pacjenta w trzeźwości i zmiana jego sposobu myślenia o alkoholu. Jest to niezwykle ważna, tylko taki sposób prowadzenia terapii daje szansę na całkowite wyleczenie. Pozwala przywrócić równowagę psychiczną osoby uzależnionej. Nauczy się ona inaczej reagować na stres lub bawić się bez alkoholu. Pacjent nauczy się żyć beż używek.

 

Zapraszamy do kontaktu - NGM Wrocław - ul. Generała Hallera 9/6

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 519 775 225

W sidłach nałogu

Alkoholizm nie jest wcale odległym tematem. Może dotknąć i nas, jeżeli znajdziemy się na życiowym zakręci. Na szczęście można z nim skutecznie walczyć. Leczenie i specjalistycznej klinice uzależnień daje duże prawdopodobieństwo wyjścia z nałogu. Odtrucie organizmu jest pierwszym krokiem. Następnym jest psychoterapia, pomoc w poskładaniu zniszczonej psychiki. Połączenie tych dwóch metod z silnym postanowieniem pozostania w trzeźwości powoli wrócić do normalności.

 

Zobacz także:esperal Wrocław

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225