+48 519 775 225 Bezpłatna infolinia 08:00 - 20:00

Testy na koronawirusa

Detoks alkoholowy ratunkiem w uzależnieniu

Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu związane jest z problemami zdrowotnymi. Przy uzależnieniu od alkoholu cierpi nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Zaczynają się też pojawiać problemy w sferze prywatnej i zawodowej. Co można zrobić aby wyjść z nałogu? Pierwszy krok, który poddanie się odtruciu alkoholowemu. Zaczyna się ono detoksem alkoholowym oraz złagodzeniem objawów zespołu abstynencyjnemu.

Spis treści

  Detoks alkoholowy to najlepszy sposób złagodzenia niebezpiecznych i uciążliwych objawów choroby alkoholowej. Jego celem jest odtrucie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji nagromadzonych w tkankach i narządach podczas spożywania alkoholu. Ponadto detoks pozwala na przywrócenie pacjentowi komfortu psychicznego i fizycznego.

  Jak wygląda detoks?

  Każdy detoks alkoholowy rozpoczyna się kompleksową diagnostyką. Ocenie poddawany jest ogólny stan zdrowia pacjenta oraz funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego. Badany jest również stan psychiczny pacjenta.

  Odtruwanie organizmu ze szkodliwych substancji i toksyn jest dla pacjenta czasem bardzo trudnym. Aby było skuteczne potrzeba nie tylko fachowej i rzetelnej opieki lekarskiej w walce ze skutkami spożywania alkoholu. Potrzebna jest również ciągła opieka terapeutyczna.  Detoks alkoholowy powinien być odpowiednio rozłożony w czasie. Jest początkiem drogi do walki z nałogiem. Niedopuszczalne jest zbyt szybkie dojście pacjenta do stanu trzeźwości. Nagłe obniżenie poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej jest jednym z najgorszych sposobów odtruwania. Grozi bowiem poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

  Skorzystaj z oferty naszej kliniki, detoks alkoholowy i odtruwanie organizmu przeprowadzamy w naszych oddziałach:

  Masz pytania? – Nasza wykwalifikowana kadra czeka na twój telefon.

   

  +48 519 775 225

  Bezpłatna infolinia 08:00 – 20:00

  Co robić po zakończeniu detoksu?

  Po zakończeniu detoksu alkoholowego i przejściu w stan abstynencji bardzo ważne jest kontynuowanie leczenia. Odpowiednio dobrane leki pozwalają na zmniejszenie a czasem nawet całkowite zniwelowanie objawów towarzyszących uzależnieniu alkoholowemu. Poprawia się nie tylko kondycja fizyczna. Dzięki opiece terapeutów zasadniczo poprawia komfort psychiczny, w tym pokonanie lęków, zaburzeń świadomości czy pamięci.

  Pokonanie uzależnienia alkoholowego jest bez wątpienia dużym sukcesem. Można zacząć układać swoje życie na nowo bez szkodliwego nałogu czy uzależnień od niebezpiecznych substancji.

  Warto przeczytać

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Czytaj więcej Akceptuje