Blog

Detoks alkoholowy ratunkiem w uzależnieniu

Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu związane jest z problemami zdrowotnymi. Przy uzależnieniu od alkoholu cierpi nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Zaczynają się też pojawiać problemy w sferze prywatnej i zawodowej. Co można zrobić aby wyjść z nałogu? Pierwszy krok, który poddanie się odtruciu alkoholowemu. Zaczyna się ono detoksem alkoholowym oraz złagodzeniem objawów zespołu abstynencyjnemu.

Detoks alkoholowy to najlepszy sposób złagodzenia niebezpiecznych i uciążliwych objawów choroby alkoholowej. Jego celem jest odtrucie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji nagromadzonych w tkankach i narządach podczas spożywania alkoholu. Ponadto detoks pozwala na przywrócenie pacjentowi komfortu psychicznego i fizycznego.

Jak wygląda detoks?

Każdy detoks rozpoczyna się kompleksową diagnostyką. Ocenie poddawany jest ogólny stan zdrowia pacjenta oraz funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego. Badany jest również stan psychiczny pacjenta.

Odtruwanie organizmu ze szkodliwych substancji i toksyn jest dla pacjenta czasem bardzo trudnym. Aby było skuteczne potrzeba nie tylko fachowej i rzetelnej opieki lekarskiej w walce ze skutkami spożywania alkoholu. Potrzebna jest również ciągła opieka terapeutyczna.  Detoks alkoholowy powinien być odpowiednio rozłożony w czasie. Jest początkiem drogi do walki z nałogiem. Niedopuszczalne jest zbyt szybkie dojście pacjenta do stanu trzeźwości. Nagłe obniżenie poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej jest jednym z najgorszych sposobów odtruwania. Grozi bowiem poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Co się robić po zakończeniu detoksu?

Po zakończeniu detoksu alkoholowego i przejściu w stan abstynencji bardzo ważne jest kontynuowanie leczenia. Odpowiednio dobrane leki pozwalają na zmniejszenie a czasem nawet całkowite zniwelowanie objawów towarzyszących uzależnieniu alkoholowemu. Poprawia się nie tylko kondycja fizyczna. Dzięki opiece terapeutów zasadniczo poprawia komfort psychiczny, w tym pokonanie lęków, zaburzeń świadomości czy pamięci.

Pokonanie uzależnienia alkoholowego jest bez wątpienia dużym sukcesem. Można zacząć układać swoje życie na nowo bez szkodliwego nałogu czy uzależnień od niebezpiecznych substancji.

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Nr konta: 95 1140 1140 0000 3453 7100 1001

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225