pokaż menu

Blog

Detoks alkoholowy ratunkiem w uzależnieniu

Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu związane jest z problemami zdrowotnymi. Przy uzależnieniu od alkoholu cierpi nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. Zaczynają się też pojawiać problemy w sferze prywatnej i zawodowej. Co można zrobić aby wyjść z nałogu? Pierwszy krok, który poddanie się odtruciu alkoholowemu. Zaczyna się ono detoksem alkoholowym oraz złagodzeniem objawów zespołu abstynencyjnemu.

Detoks alkoholowy to najlepszy sposób złagodzenia niebezpiecznych i uciążliwych objawów choroby alkoholowej. Jego celem jest odtrucie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji nagromadzonych w tkankach i narządach podczas spożywania alkoholu. Ponadto detoks pozwala na przywrócenie pacjentowi komfortu psychicznego i fizycznego.

Jak wygląda detoks?

Każdy detoks rozpoczyna się kompleksową diagnostyką. Ocenie poddawany jest ogólny stan zdrowia pacjenta oraz funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego. Badany jest również stan psychiczny pacjenta.

Odtruwanie organizmu ze szkodliwych substancji i toksyn jest dla pacjenta czasem bardzo trudnym. Aby było skuteczne potrzeba nie tylko fachowej i rzetelnej opieki lekarskiej w walce ze skutkami spożywania alkoholu. Potrzebna jest również ciągła opieka terapeutyczna.  Detoks alkoholowy powinien być odpowiednio rozłożony w czasie. Jest początkiem drogi do walki z nałogiem. Niedopuszczalne jest zbyt szybkie dojście pacjenta do stanu trzeźwości. Nagłe obniżenie poziomu alkoholu w organizmie osoby uzależnionej jest jednym z najgorszych sposobów odtruwania. Grozi bowiem poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Co się robić po zakończeniu detoksu?

Po zakończeniu detoksu alkoholowego i przejściu w stan abstynencji bardzo ważne jest kontynuowanie leczenia. Odpowiednio dobrane leki pozwalają na zmniejszenie a czasem nawet całkowite zniwelowanie objawów towarzyszących uzależnieniu alkoholowemu. Poprawia się nie tylko kondycja fizyczna. Dzięki opiece terapeutów zasadniczo poprawia komfort psychiczny, w tym pokonanie lęków, zaburzeń świadomości czy pamięci.

Pokonanie uzależnienia alkoholowego jest bez wątpienia dużym sukcesem. Można zacząć układać swoje życie na nowo bez szkodliwego nałogu czy uzależnień od niebezpiecznych substancji.

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225