pokaż menu

Blog

Detoks alkoholowy i jego następstwa

Detoks alkoholowy i cała terapia ma na celu ułatwienie pacjentowi powrotu do zdrowego życia. Alkohol jest najczęstszą formą używki. Dlatego też konieczne jest ciągłe uświadamianie pacjentom oraz osobom wyleczonym/ uczęszczającym na trapię, że silna wola jest najważniejsza w dalszym procesie detoksykacji. To my na samym końcu zdecydujemy, czy wrócimy do całkiem zdrowego życia czy powrócimy do nałogu. Terapia najczęściej działa i jej skutki są bardzo widoczne i trwałe, jednak nie każdy pacjent potrafi zachować silną wolę i raz na zawsze przerwać uzależnienie od alkoholu.

 

Zabieg detoksu alkoholowego we Wrocławiu w NGM - zadzwoń: +48 519 775 225

Jakie są szanse, że pacjent już na zawsze zachowa trzeźwość?

Jeśli chodzi o wstrzemięźliwość do końca życia, można jedynie stwierdzić, że różnie bywa. są pacjenci, którzy raz na zawsze zrywają z alkoholem pomimo 15 lat picia, ale trafiają się sytuacje, gdzie terapie są przerywane. Pacjenci tak naprawę najczęściej  odpowiadają za siebie, jeśli chodzi o terapię detoksykacyjną. Nierzadko jednak możemy spotkać się z osobami, które zostają na terapię wysyłane przymusowo. Istnieją ogromne szanse, że pacjenci nigdy nie wrócą do picia alkoholu, jednak na terapię nie ma żadnej instrukcji do każdego pacjenta należy podchodzić indywidualnie – dzięki temu będziemy również i my mogli zrozumieć wszystkie jego potrzeby i problemy. Najwięcej zależy od pacjenta, który poddawany jest terapii, niezależnie od tego czy zgłosił się na nią sam czy też został na nią wysłany. Trzeźwość jest w niektórych przypadkach zapominanym stanem – alkohol bardzo uzależnia i niszczy nasz organizm. Lekarze oraz terapeuci starają się by, pacjenci nie wrócili już nigdy na złą drogę, jednak dość ciężko jest przewidzieć kolejny etap w życiu każdego człowieka.

Czy każdy pacjent przechodzi zespół abstynencyjny?

Na samym początku pozbywania się niezdrowego uzależnienia, możemy mieć do czynienia z męczącym i bardzo drażniącym zespołem abstynencyjnym. Bardzo rzadko, ale da się tego uniknąć. Jednak warto pamiętać o tym, że każdy przypadek jest obserwowany i badany oddzielnie. Nie wszyscy co prawda będą przechodzić przez zespół abstynencyjny, lecz zdecydowana liczba osób musi zmierzyć się z tym trudnym okresem, który należy do najbardziej wymagających w całym procesie detoksu alkoholowego. Wiadomą rzeczą jest, że osoba, która od wielu lat pozostawała w stanie uzależnienia na pewno będzie narażona na zespół abstynencyjny. Natomiast ci, których stopień uzależnienia nie jest zbyt wysoki, mogą uniknąć męczących odczuć, które zazwyczaj towarzyszą od paru dni do tygodnia. Uzależnienie od alkoholu pozostaje bardzo silne nawet po przebyciu detoksykacji. Ważne w tym okresie jest podejście pacjenta do całej sprawy oraz jego silna wola. Pacjenci są naprawdę bardzo różni, więc ciężko jest też uogólnić wszystkich, którzy decydują się na detoks alkoholowy.

35 votes, average: 4,50 out of 535 votes, average: 4,50 out of 535 votes, average: 4,50 out of 535 votes, average: 4,50 out of 535 votes, average: 4,50 out of 5 (35 votes, average: 4,50 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225