pokaż menu

Blog

Czym jest kompleksowa terapia uzależnień?

Terapia uzależnień jest pomocą którą świadczy nam wykwalifikowany zespół specjalistów. Terapia taka odbywa się najczęściej w oddzielnym budynku, często w odległych miastach, które znajdują się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Często bowiem bywa tak, że z powodu naszego uzależnienia, jesteśmy wysyłani na odwyk. Kompleksowa terapia uzależnień może jednak odbywać się na różne sposoby. Ważne jest posiadanie wiedzy na temat typów terapii oraz efektów, jakie mogą nam dać. W dzisiejszych czasach bardzo często możemy spotkać się z wieloma różnymi typami uzależnień. Jednak dzięki postępom medycyny, psychologii oraz technologii, powstaje coraz więcej typów terapii. Sposoby, w jaki są one przeprowadzane, dość często wpływają na osiągane efekty przez pacjentów. Warto wiedzieć, jak przebiega taka terapia od początku do końca. Oczywiście niektóre elementy terapii mogą się znacznie od siebie różnić – jest to bowiem zależne od typu uzależnienia.

Kiedy należy się wybrać na terapię uzależnień?

Jeśli zauważamy u siebie typowe objawy uzależnienia – obojętnie jakiego – jest to odpowiedni moment na udanie się do specjalisty. Terapeuci, którzy zajmują się prowadzeniem specjalnych zajęć oraz terapii, są wykwalifikowani oraz posiadają odpowiednie uprawnienia, dzięki którym mogą oni prowadzić terapie różnego rodzaju. Najczęściej, to kiedy wybierzemy się na terapię uzależnień, zależy wyłącznie od nas. Wielu ludzi do dziś zostaje sam na sam ze swoim problemem. Dość często wynika to z braku odwagi do podjęcia odpowiednich kroków, lub po prostu ze wstydu przed innymi ludźmi. Ponadto, każda osoba, która cierpi na konkretny typ uzależnienia, musi w pewien sposób ‘dojrzeć’ do decyzji, jaką jest wybranie się na terapię.

Metody, jakich stosują psychoterapeuci w ramach pomocy

Przede wszystkim, najważniejszy jest sam początek terapii. Najczęściej wiąże się on z odstawieniem wszelkich substancji uzależniających, takich jak narkotyki czy alkohol. Konieczne jest stosowanie się do wszelkich punktów terapii oraz zasad, jakie panują w danym ośrodku terapii uzależnień. Zarówno doświadczeni, jak i zupełnie nowi psychoterapeuci potrafią dobierać specjalistyczne metody do typu uzależnienia, danej grupy wiekowej itp. Obecnie, możemy liczyć na nowoczesne techniki oraz lepsze podejście do pacjenta.

Jak żyć po terapii?

Terapia uzależnień jest bardzo ważnym elementem nie tylko dla osoby, która cierpi na uzależnienie. Jest to ważny krok który może również odciążyć rodzinę osoby uzależnionej. Wiele jest bowiem przypadków, w których to alkoholicy lub narkomani stanowią poważny problem dla swoich bliskich. Życie po terapii może układać się w różny sposób – zależy bowiem jakie osiągniemy efekty po zakończeniu terapii. Uzależnienie jest bardzo popularnym i niestety szerzącym się problemem. Należy jednak mieć nadzieję i dążyć do celu, którym jest całkowite pozbycie się uzależnienia.

65 votes, average: 4,29 out of 565 votes, average: 4,29 out of 565 votes, average: 4,29 out of 565 votes, average: 4,29 out of 565 votes, average: 4,29 out of 5 (65 votes, average: 4,29 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Śląska 13

  25-369 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225