pokaż menu

Blog

Czy ekspresowe odtruwanie jest bezpieczne?

Czym innym jest odtrucie alkoholowe, a czym innym detoks. Podjęcie decyzji o zastosowaniu jednej bądź drugiej procedury ma swoje podłoże w historii choroby pacjenta. Odtrucie alkoholowe jest stosowane, by zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań. Do takowych dochodzi przede wszystkim we wczesnym okresie trzeźwienia. Charakterystyczne są mogące pojawiać się majaczenia oraz padaczka. Detoksykacji poddawane są osoby trzeźwiejące, natomiast osoby nietrzeźwe winno się leczyć w szpitalu.

Procedury medyczne przy odtruciu alkoholowym

Odtrucie alkoholowe wymaga czasu oraz zastosowania wielu procedur medycznych, które mają na celu zadbać o zdrowie i życie pacjenta. Podczas odtrucia alkoholowego wymagana jest stała kontrola lekarska, ponieważ nierzadko dochodzi do pojawienia się objawów zespołu abstynencyjnego. Jednym z priorytetowych czynników jest rozłożenie procesu detoksykacji w czasie. Zbyt szybkie obniżanie poziomu alkoholu we krwi jest równoznaczne z bardzo szybkim spadkiem poziomu cukru. Stan ten grozi poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Niemała liczba ośrodków oferuje tak zwane ekspresowe odtruwanie. Jednakże zastosowanie go jest bardzo ryzykowne i mimo przyniesienia pozornie pożądanych efektów, wiąże się z o wiele bardziej poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Podczas ciągłego dostarczania alkoholu do organizmu, dochodzi do zmian w metabolizmie. Poszczególne układy i narządy są znacznie bardziej obciążone, aniżeli u zdrowego człowieka. Organizm ma jednak zdolność do szybkiego przyzwyczajania się do takiego stanu. Oznacza to, iż zaczyna inaczej funkcjonować pod wpływem alkoholu i przy jego braku, pojawiają się nieprzyjemne, uciążliwe i niebezpiecznie dolegliwości. Odtruwanie polega na całkowitym odstawieniu alkoholu, ale ze względu na ogólnie zachodzące, gwałtowne zmiany w metabolizmie organizmu, proces ten musi przebiegać w odpowiednio długim czasie. Proponowane ekspresowe terapie powodują zbyt gwałtowne zmiany i są niebezpiecznie dla zdrowia pacjenta. Podobnie, jak i działania, które pacjent podejmuje na własną rękę.

Aby mieć pewność, iż odtruwanie odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej, przebiegać będzie bezpiecznie i bez dodatkowych uszczerbków na zdrowiu, należy poddać się leczeniu szpitalnemu. Tylko stacjonarna forma odtruwania, zachodząca w dłuższym czasie, aniżeli „ekspresowe odtruwanie”, pozwala na pełen monitoring, tak niezbędny w trakcie leczenia pacjenta.

Objawy zatrucia alkoholowego a objawy zespołu odstawienia.

Problem tutaj budzi również fakt, że spora część osób nie rozróżnia objawów zatrucia alkoholowego od występowania objawów zespołu odstawienia. Niestety na tym polu łatwo popełnić błąd i zaniechać czynności ratujących zdrowie oraz życie. Nieświadomość i brak wiedzy na ten temat powoduje nie tylko rozwój choroby alkoholowej, ale i poważne zagrożenia dla danej osoby. Dokonywanie niewłaściwych czynności i możliwość nie wezwania fachowej pomocy na czas. Ponadto rodzi się mit, iż ekspresowe odtruwanie przynosi pożądane efekty i to w krótkim czasie, a niestety osiągane rezultaty są zupełnie czymś innym niż oczekują tego pacjenci.
 

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Ciekawe fakty

zbiór interesujących informacji o leczeniu alkoholizmu

Praktyczne rady

przystępne rady, dzięki którym łatwiej porzucić nałóg

Merytoryka

treści pisane w oparciu o doświadczenie

Dane firmowe

NORTH MEDICAL HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NASZA GRUPA MEDYCZNA SPÓŁKA KOMANDYTOWA

NIP: 8971865505

REGON: 382992698

O klinice

Nasz klinika od lat współpracuje z lekarzami, terapeutami, psychologami i fachowymi chirurgami. Działamy w 11 miastach w Polsce, aby każdy pacjent mógł skorzystać z leczenia.

Najważniejsze jest dla nas Twoje samopoczucie, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zadzwoń, zapytaj i pozwól sobie pomóc! Pokonajmy uzależnienie razem!

Nasze placówki
 • Warszawa

  ul. Klimczaka 8

  02-797 Warszawa

  Zadzwoń
 • Wrocław

  ul. Dworcowa 11b

  50-456 Wrocław

  Zadzwoń
 • Łódź

  ul. Rogozińskiego 23

  93-554 Łódź

  Zadzwoń
 • Lublin

  Lipowa 17/54

  20-020 Lublin

  Zadzwoń
 • Kielce

  ul. Wspólna 1 lok. U6

  25-003 Kielce

  Zadzwoń
 • Poznań

  ul. Zbąszyńska 16

  60-359 Poznań

  Zadzwoń
 • Kraków

  ul. Siewna 4

  31-231 Kraków

  Zadzwoń
 • Katowice

  ul. Chrobrego 29

  40-881 Katowice

  Zadzwoń
 • Gdynia

  ul. Biskupa Dominika

  81-402 Gdynia

  Zadzwoń
 • Bydgoszcz

  ul. Chodkiewicza 14/12

  85-065 Bydgoszcz

  Zadzwoń
 • Szczecin

  ul. Bohaterów Getta
  Warszawskiego 16/2

  70-303 Szczecin

  Zadzwoń

© 2020 Nasz-Gabinet.pl - Skuteczne leczenie alkoholizmu i uzależnień

Ogólnopolska, bezpłatna infolinia

+48 880 808 880

lub +48 519 775 225